Islington Centre for English

Islington Centre for English

Islington Centre for English

Londra’nın merkezinde yer alan dil okulu, Angel Islington’dadır. Kaliteli bir dil eğitimi verilmesinin yanı sıra ekonomik fiyatları ile çokça tercih edilen bir dil okuludur. Cambridge Advance seviyesine gelinceye kadar dil eğitimi alabileceğiniz okulda her ihtiyaca yönelik dil kursları sunulmaktadır. On yılı aşkın süredir dil eğitimi veren okul daha önce Londra Moda Merkezi ile beraber çalışmaktaydı.

Islington Centre for English, English Council tarafından akreditedir. Her yıl en az 2.000 öğrencinin kayıt yaptırdığı okul oldukça popülerdir ve ve dünyanın dört bir yanından öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Derslere nasıl ve ne kadar katılmak isteyeceğine öğrencilerin karar verdiği merkez, dil eğitiminde esneklikten yanadır. Dersler günün her saatinde yapılabilmektedir. Okulda eğitim verenlerin tamamı İngiltere vatandaşıdır ve ana dilleri İngilizcedir. Öğrentelerin tümü dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış CELTA sınavından başarı belgesi sahibidir.

Okula dil eğitim için gelen öğrenciler Londra Öğrenci Yurdu, aile yanı konaklama ve ortak ev gibi konaklama seçeneklerine sahiptirler. Ortak ev kullanımı, düşük maliyetle Londra’da kendi evinde yaşamak isteyenlerin tercih edebilecekleri evlerdir. Islington Centre for English bu evleri kendisi belirler ve okula oldukça yakın konumdadır. Aile yanında kalma seçeneği diğer seçeneklere göre oldukça caziptir. Sigara içilmeyen, tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalabilirsiniz. Konaklamanın sağlandığı aileler ICE tarafından sıkça denetlenmektedir. Öğrencilerin güvenliği ve başarısı ön planda tutulmaktadır. Londra’da yer alan öğrenci yurdu yüksek kalitede bir merkezdir. Öğrenciler tek ve çift kişilik odalardan birinde kalabilirler. Odalar için mutfak ve yemek odaları ortak kullanımlı olarak sunulmaktadır. Öğrenciler kayıt yaptırırken hangi konaklama seçeneğini tercih edeceklerini de belirlemelidirler.

Islington Centre for English Dil Kursları

Genel İngilizce Kursları

Haftada 34 saat eğitim verilebilmektedir. Öğrenciler kendilerine en uygun saatte eğitim alma fırsatına sahiplerdir. Öğrenciler bu kurslarda İngilizce konuşma becerileri ile düzgün cümle kurma ve telaffuz yeteneklerini geliştirebilirler. Yazma, dinleme ve okuma konusunda da öğrencilere destek olunmaktadır. Kelime dağarcığının genişletilmesi de bu kursun hedeflerinden biridir. Öğrenciler öğrendikleri kelimeleri kullanma konusunda sürekli teşvik edilirler. Öğrenciler gelen İngilizce kurslarına katılırken aynı zamanda birebir İngilizce dersleri de alabilirler. Birebir İngilizce dersleri hızlı gelişme sağlanması için basamak olarak kullanılabilmektedir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Cambridge sınavlarında istenilen başarının elde edilmesi için çalışmaların yapıldığı kurslardır. Cambridge sınav sistemine iyi bir şekilde adapte edilen öğrenciler gelişimleri takip edilerek sınavlara hazırlanırlar. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme dersleri de en iyi şekilde öğrencilere sağlanmaktadır. Öğrenciler bu kurslarda CEFR B2 ve C1 dil düzeylerine getirilmektedir. Sınavlara hazırlık kursları da dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar alabileceğiniz derslerdir. Süper yoğun olarak alınmak istendiğinde haftada 30 ders, aralıksız 25 saat olarak verilmektedir.

IELTS Sınavına Hazırlık Kursu

IELTS sınavında dilediğiniz puanı alabilmeniz için katılmanız gerek bu kursta öğrenciler IELTS sınav soruları ile karşı karşıya bırakılarak sınavı tanımaları sağlanmaktadır. Sınavda karşılarına çıkacak akademik format ile tanıştırılan öğrenciler sınav için gerekli becerileri edinirler. Konuşma, yazma, okuma ve dinleme konusunda sürekli teşvik edilen öğrencilerin bir çoğu ICE ile istedikleri başarıyı elde etmişlerdir.

Profesyoneller için Akşam Kursları

Kursiyerlerin iş hayatlarında istedikleri başarıyı elde etmeleri için çalışılan kurslardır. Akıcı İngilizce konuşma becerileri bu kursta kazandırılır. B2 ve C1 düzeylerine kadar öğrenci eğitilmektedir. İngilizce telaffuz yetenekleri de geliştirilir. Öğrencilere mesleklerine uygun beceri kazandırılır. Aynı zamanda iş hayatında gerekli olan sunum hazırlama, telefon görüşmesi yapma, e-mail yazma ve cevaplama gibi konularda da özel çalışmalar yapılmaktadır.

Islington, Londra’nın en iyi dil okulları arasındadır.