GENEL BİLGİLER

Malvern House, 2000 yılında Londra’da kurulmuş bir dil okuludur. British Council ve ISI tarafından akredite edilmiştir. Londra dışında Brighton ve Manchester’da da merkezleri bulunmaktadır. En son teknolojiye sahip sınıflarda, yüksek kalitede İngilizce öğretimi sunan bağımsız bir okuldur. Malvern House Londra dil okulu; King’s Cross metro istasyonuna sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde olup, öğrencilere şehir geneline kolay erişim ve başkentin kalbinde bir öğrenme vahası sunmaktadır. Tüm sınıflar interaktif yazı tahtaları ile donatılmıştır ve çevrimiçi öğrenme platformu ‘Malvern House Online Academy’e tüm öğrenciler erişebilmektedir. Öğretmenler; deneyimli, nitelikli ve anadili İngilizce olan kişilerdir. Öğrenciler ücretsiz seminerler, kariyer danışmanlığı ve sosyal program ile desteklenmektedir. Malvern House Londra’da dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinmek, harika bir şehri keşfetmek ve eğlenmek için birçok fırsatınız olacak!

MALVERN HOUSE LONDRA DİL OKULU FİYATLARI

Malvern House dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İngiltere’de öne çıkan dil okullarından birisidir. Merkezi konumu, sunduğu okul imkanları ile Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için idealdir. Londra dil okulu ücretleri, seçilen kurs programına ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Yıl içerisinde Türkiye’ye özel promosyonlar da uygulanmaktadır. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri için size en yakın ELT ofisine ulaşıp danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Malvern House Londra; akademik, profesyonel veya genel amaçları olan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Her öğrenci, İngilizce dil seviyesine uygun bir sınıfta eğitimine başlamaktadır. ‘Malvern House Online Academy’ isimli öğrenme platformu ile çalışma materyallerine ulaşabilir ve düzenli ilerleme testlerinizi de yapabilirsiniz.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu; öğrencilerin net ve etkili bir şekilde iletişim kurma yeteneklerini geliştirmek için İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerine odaklanmaktadır. Her seviyeden öğrenci programa katılabilmektedir. Maksimum 15 kişilik sınıflarda, haftada 15 saat eğitim verilmektedir. Daha yoğun bir program düşünen öğrenciler için haftada 5 veya 10 saatlik ek modüller eklenmektedir. Okuma, yazma, konuşma, dinleme, telaffuz, konuşma, IELTS ve İş İngilizcesi gibi ek modüller sunulmaktadır.

İş İngilizcesi Kursu

Öğrenciler genellikle kariyerlerine başlamak üzere olan lisans ve lisansüstü genç profesyonellerdir. Programa katılabilmek için B2 İngilizce seviyesine sahip olunmalıdır. Öğrenciler istedikleri yoğunluğa göre haftada 15,20 veya 25 saat eğitim alabilmektedir. Dersler; sunum, mülakat ve toplantı becerileri, proje ve risk yönetimi, resmi yazışmalar üzerine odaklanır. İngilizce, uluslararası ticaret dilidir ve eğitim almak için Londra’dan daha iyi bir yer yoktur! Uluslararası iş ortamında özgüveninizi arttırabilir, istediğiniz iş fırsatlarını yakalayabilir ve CV’nizi ön plana çıkarabilirsiniz.

English Plus Kursları

English Plus programları, Genel İngilizce kursunu günde 1 veya 2 saat modül seçeneğiyle birleştirmenize olanak tanır. Moda, hukuk, medya, tıp, turizm, hemşirelik, İngiliz kültürü ve konuşma gibi modül seçenekleri mevcuttur. Haftada 20 saatlik eğitiminizin 5 saatinde istediğiniz bir alanda eğitim alabilirsiniz. Dersler küçük gruplar halinde verilmektedir. Tercihe göre 2 veya 4 hafta süresince devam etmektedir. Öğrencilerin programa katılabilmesi için minimum B1 seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları

IELTS veya Cambridge English sınavlarına öğrencileri hazırlayan bir programdır. Her iki sınav da dünya çapında binlerce işveren ve üniversite tarafından İngilizce dil becerisinin güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Program; temel dil becerilerinizin yanı sıra seçtiğiniz sınava yönelik stratejiler üzerine de odaklanmaktadır. Amacı hedefleriniz için ihtiyacınız olan puanı almanızı sağlamaktır. Haftada 15, 20 veya 25 ders eğitim alabilirsiniz.

Gençlere Yönelik Yaz Okulu Programı (8-17)

Malvern House, Londra’da 3 farklı merkezde yaz okulu programı sunmaktadır. Her merkez zone 1 bölgesinde bulunmaktadır. Old Street merkezi 14-17 yaş, Garden Hall ve Hughes Parry Hall merkezleri ise 8-17 yaş öğrencileri kabul etmektedir. Hughes Parry Hall, University of London’ın kampüsünde eğitim vermektedir. Öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri amaçlanmaktadır. İngilizce dil eğitiminin yanı sıra sosyal ve kültürel aktiviteler sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Malvern House dil okulu, sadece dil becerilerinin kullanımını teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda yerel kültür ve sosyal yaşamı da tecrübe etmeyi amaçlayan haftalık bir program hazırlamaktadır. Öğrencilerin yeni arkadaşlıklar kurması, sosyalleşmesi ve Londra’yı keşfetmeleri amaçlanmaktadır. Program günün farklı saatlerinde düzenlenir. Aktiviteler kapsamlıdır ve çok çeşitli zevklere hitap eder. Buz pateni, paten disko, bowling, bilgi yarışması, rehberli yürüyüş ve tekne turları sosyal etkinlikler portföyünün kısa bir örneğidir.

Öğrenciler ayrıca, ülkenin tarihini ve manzarasını daha iyi tanımalarını sağlayan Oxford, Cambridge, Winchester ve Canterbury gibi şehirlere hafta sonu bir günlük geziler yapma fırsatına da sahiplerdir. Son olarak Malvern House, okulda öğrencilerin çay tadımı, ilk yardım ve makyaj gibi şeyleri öğrenirken rahat bir ortamda konuşma pratiği yapabileceği 1 saatlik oturumlar da sunmaktadır. Londra’da yeni arkadaşlar edinmek, İngilizcenizi geliştirmek ve İngiltere hakkında daha fazla bilgi edinmek için birçok fırsat var!

KONAKLAMA

Malvern House’da İngilizce dil eğitimi almak için Londra’ya geldiğinizde, nerede kalacağınızı seçmek çok önemlidir. Konaklama seçenekleri, şehir içinde ve çevresinde yer almaktadır. Aile yanı ve rezidans konaklaması sunulmaktadır. Okul; uygun fiyatlı, konforlu ve samimi yerler önerdiğinden emin olmak için sık sık denetleme yapmaktadır.

Aile yanı konaklama seçerseniz İngiliz bir ailenin yanında kalabilir ve gerçek İngiliz kültürünü deneyimleyebilirsiniz. Sınıf dışında da konuşma pratiği yapabilirsiniz. Aileler Londra’da farklı bölgelerde (zone 1-4) bulunmaktadır. Şehir merkezinden uzaklaştıkça konaklama maliyetleri de düşmektedir. Tek veya çift kişilik oda arasında seçim yapabilirsiniz. Yemek öğünleri için yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği), sadece kahvaltı veya self servis’den birini seçebilirsiniz.

Öğrenci rezidansı konaklaması ise daha bağımsız hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir. ‘Chapter King Cross’ ve ‘Old Street’ isimli rezidanslar zone 1’de yer almaktadır. Şehir merkezinde metro istasyonlarına ve okula kolay ulaşılabilir mesafededirler. Rezidanslardaki imkanlar; kafe, spor salonu, geniş ortak alanlar, çalışma alanları, Mac bilgisayarlar, sinema salonu ve çamaşırhanedir. Kısa bir yürüme mesafesinde çok sayıda kafe, bar restoran ve pub yer almaktadır.

Malvern House Londra dil okulunda eğitim almak istiyorsanız, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilir, bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz

LONDRA ŞEHRİ

Londra, İngiltere’nin başkentidir ve insanlar burada 2000 yıldan uzun bir süredir yaşamaktadır. Romalılar tarafından kurulan Londra, günümüzde Avrupa’nın en büyük şehridir ve dünyanın en büyüklerinden biridir. Kentsel kesiminde 8.1 milyonun üzerinde, metropoliten bölgede 14 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Thames Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Şehir, her zaman yoğun nüfuslu ve zengin bir bölge olan Güneydoğu İngiltere’deki ayrıcalıklı konumunun avantajını kullanmıştır.

Eski kalelerin ve modern gökdelenlerin yan yana durduğu bir şehir olan Londra, tarih ve entrika açısından zengindir. Geleceğin başkentini şekillendiren dramatik olaylara ev sahipliği yapan Londra sokakları keşfedilmeyi bekleyen masallarla doludur. Öğrenciler için sosyal ortam eşsizdir Londra, İngilizce kurslarına katılmak için dünyanın en iyi şehirlerinden birisidir. Dünya çapındaki akademik başarıları, çok kültürlü manzarası, zengin ve büyüleyici tarihi ile Londra’nın herkese sunacağı bir şey vardır. Londra’da dil okuluna gelmek sadece dil becerilerinize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda bu dinamik şehirde yaşam boyu hatırlayacağınız anılar bırakacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl 100’den farklı ülkeden 5.000’den fazla öğrenci mükemmel öğretimi, okul atmosferi ve sosyal etkinlikleri nedeniyle Malvern House’da eğitim görmeyi tercih etmektedir. Yıl içerisinde dönemlere göre değişiklik göstermekle beraber, eğitim alan öğrenciler çoğunlukla İtalya, Brezilya, Kore ve Türkiye’den gelmektedir. 2000 yılından bu yana, dünyanın dört bir yanından 40.000’den fazla öğrenci Malvern House ile Londra’da dil eğitimi almıştır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA