GENEL BİLGİLER

Bayswater College Dil Okulu, 47 yıllık tecrübe birikimi ile kalitesini kanıtlamış, British Council tarafından onaylanmış, İngiltere’de Londra ve Liverpool şehirlerinin yanı sıra Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan köklü bir dil okuludur. 1973’te Stanton İngilizce Okulu olarak kurulan kurum, Londra Eğitim Merkezi ile 2015 yılında birleşmiştir. 1978 yılı itibari ile İngilizce dersler vermek için akredite edilmiş, bulunduğu bölgenin en eski butik okullarından biridir.

Bayswater College London

Londra’da faaliyet gösteren binasında, yetişkinlere ve 16 yaş altı gruplara uygun fiyatlarda eğitim programları sunmaktadır. Bayswater College’ın asıl hedefi, öğrencilerine hak ettikleri kalite, değer ve başarıyı sunarak süreci en başarılı şekilde tamamlamaktır. Toplam kapasitesi 42 sınıf olan Bayswater College, Londra merkezinde bulunan 15 adet sınıfı ile 40 farklı ülkeden gelen öğrencilere eğitim sunmaktadır. Ayrıca okulda 65 interaktif televizyon, kütüphane ve öğrenci mutfağı da mevcuttur. Bayswater College’da sunulan içerik ve programlar British Council ve ISI tarafından onaylıdır. Sunduğu çeşitli kurs programları ile hemen hemen tüm öğrencilerin isteklerini karşılayacak imkanlara sahiptir. Programınızı kendiniz seçip, ders saatlerinizi kendinize göre ayarlayabilir, Londra’daki dil eğitiminizin kontrolüne sahip olabilirsiniz. 

BAYSWATER COLLEGE DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak, kesin, net ve getirileri çok fazla olan bir imkan sağlamaktadır. 1973 yılında kurulan bu köklü dil okulunun İngilizce dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil edilerek hazırlanan ve ELT öğrencilerine özel yıl boyunca geçerli olan kampanya ve promosyonlar ile ilgili bilgi alabilmek için bizlere telefon ile ulaşabilir ya da size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Programları

Bu kurs seçenekleri temel dil becerilerinin gelişimine göre hazırlanmıştır. Dili daha efektif ve akıcı bir şekilde kullanmanız için hazırlanmış içeriklere sahiptir. Hazırlanmış olan programın içerisine gramer, konuşma, sınav hazırlık ya da mesleki İngilizce gibi seçmeli dersler ekleyerek  kişisel dil gelişiminizi daha donanımlı bir hale getirebilirsiniz. Londra’da dil eğitimi alarak kariyerini geliştirmek, üniversiteye hazırlanmak ya da kişisel gelişim için İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Bu kurs hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Genel İngilizce Programları, Standart İngilizce (20 ders), Yoğun İngilizce (25 ders) ve Süper Yoğun İngilizce (30 ders) olarak 3’e ayrılır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Okuma, dinleme, konuşma ve akademik yazma becerilerini geliştirerek mümkün olan en iyi IELTS sınav sonuçlarına ulaşın. Dil bilgisi ve kelime bilginizi de geliştireceksiniz. Tecrübeli ve uzman eğitmenler sınava hazırlık tekniklerini paylaşacak ve düzenli uygulama sınavları sizi bu sınava güvenle hazırlayacaktır. Uluslararası alanda, akademik bir hedef, iş başvuruları veya vize sürecinin gidişatları gibi bireysel amaçlar için kullanılan ve dünyada en çok kabul gören dil yeterlilik belgesi IELTS sınavına, Bayswater College Dil Okulu’nun tecrübeli eğitim kadrosu ile hazırlanabilirsiniz.

Aile Programları

Londra’daki tatilinizi, aileniz ve muhteşem bir eğitim deneyimi ile birleştirebileceğiniz bir kültür programıdır. Siz ve çocuklarınız için kültürel bir tatil içeren, İngilizce seviyenizi geliştirmenizi ve özel bir aktivite programı ile Londra’yı keşfetmenizi sağlayan özel ve eşi az görülen bir program türüdür. Tüm aile fertlerini kapsayan bir eğitim programı sunmaktadır. Bireyler okulun ayrı yerlerinde aynı zaman zarfı içerisinde standart genel İngilizce eğitimi alırlar. Öğleden sonra ise Londra’nın tadını bağımsız bir şekilde çıkarabilir ya da okulun düzenlediği programlara dahil olabilirler.

Yaz Kampları

Klasik kurs programlarına eğlenceli ve motivasyonel bir yaklaşım kullanarak, öğrencilerin yeni arkadaşları aracılığıyla farklı kültürlerin etkisinde İngilizce pratiği konusunda deneyim sahibi olmalarını sağlamaktadır. Dersler proje tabanlı ve etkileşimli olup, hevesli katılım ve hızlı ilerleme sağlar. Bayswater Summer; İngiltere’de biri Londra’nın merkezinde, diğeri ise Londra’nın hemen dışında bulunan, Hertfordshire Üniversitesi kampüsünde kamp programı sunmaktadır. 

SOSYAL AKTİVİTELER

Yurtdışında dil eğitimi alırken ders esnasında öğrenilen bilgileri tecrübe etmenin en güzel ve pratik yolu sosyal hayattaki iletişimdir. Bu konuda da Bayswater College Dil Okulu, yaptığı etkinliklerle öğrencilerin sosyal hayata çabuk ve doğru karışmasını sağlıyor. Bayswater College Dil Okulu tarafından düzenlenen sosyal aktivite ve etkinliklerden bazıları; Bayswater Turu, Parlamento Evleri Turu, Canal Walk Küçük Venedik – Camden, Franco Mancas’ta Pizza Gecesi, Hyde Park’ta piknik, West End Müzikalleri, Meslek Kulübü, Shakespeare’in Küresi ve Southbank Yürüyüş Turu şeklinde sıralanabilir. 

KONAKLAMA

Bayswater College, İngiltere’de dil eğitimi alırken, Londra’daki konaklamanız için bir dizi seçenek sunmaktadır. Güvenliğinize ve konforunuza öncelik veren okul, eğitiminize başladığınız andan itibaren eğitim döneminizin, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak şekilde planlamasına yardımcı olmaktadır. Londra’da birçok bağımsız konaklama seçeneği olmasına rağmen, Bayswater College aile yanında konaklama ve rezidans konaklama imkanı sunmaktadır. 

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama seçeneğinde, ev sahipleri ile beraber bolca zaman geçirip en pratik yoldan İngilizce öğrenme fırsatı yakalanır. İngiltere kültürüne doğrudan alışma imkanı sağlayan bu seçenek en çok tercih edilen konaklama türlerindendir. Aile yanı konaklama türünde tek ve çift kişilik oda seçeneğinin yanı sıra isteğe bağlı olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği gibi öğünler de aile tarafından öğrencilere sunulabilmektedir. 

Rezidans Konaklama

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler ile kendi standartlarınız doğrultusunda yaşama imkanı veren konaklama seçeneği modern bir tasarıma sahiptir ve okula 30 dakika mesafede yer almaktadır. Londra’da dil eğitimi alan öğrenciler için en konforlu konaklama seçeneği rezidans konaklamadır.

LONDRA ŞEHRİ

Londra’da dil eğitimi almak, yurtdışında eğitim düşüncesi olan her öğrenci için ilk planlardan bir tanesidir. Eğitim ve seyahatin hayat boyunca yapılacak en keyifli ve ilham veren maceralardan biri olduğunu bilen kişiler bu deneyimlerini yurtdışında gezerek veya eğitim alarak yapmak isterler. Bu doğrultuda, İngiltere’nin başkenti Londra, donanımlı, kültürel içeriği zengin ve kaliteli bir süreç düşünen birçok kişinin ilk adresi olabiliyor. Kozmopolit şehirlerin başında olan ve çok farklı milletten insanların yaşadığı bu şehirde, %37’lik bir nüfusun İngiltere dışında doğduğu bilinmektedir.

Londra, dünyanın en eski ve en büyük metro ağlarından birine sahiptir. Başkent Londra’da uluslararası öğrencilerin, turistik gezi yapan seyahat severlerin ve tabi ki yerel halkın şehir içinde en çok memnuniyet yaşadığı unsurlardan bir tanesi gelişmiş ulaşım sistemidir. Bunların yanı sıra, Şehrin %40’ı yeşil alanlardan oluşmaktadır. Ayrıca Londra’da 300 tiyatro, 12.000 restoran, 500 sinema ve yaklaşık 250 adet sanat galerisine ev sahipliği yapar. Londra’da başlıca gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler; Müzik festivalleri, Müzeler ve Galeriler, Dünya standartlarında alışveriş, Küçük Venedik’te punting, West End Tiyatrosu şeklinde sıralanabilir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA