GENEL BİLGİLER

Delfin English School, Londra’nın göbeğinde, meşhur Oxford Street’e 8-10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Bloomsbury Square’de yer almaktadır. Aynı zamanda, İrlanda Dublin’de de son derece modern ve popüler bir şubeye de sahiptir. Hemen hemen her öğrenci isteğine ve profiline uygun programların bulunduğu Delfin’de, en fazla tercih edilen programlar, Genel İngilizce ve sınav hazırlık programlarıdır. Bunlar haricinde iş ingilizcesi kursları da bulunmaktadır. Maksimum 14 kişilik modern sınıflara sahip olan Delfin Merkezlerinde Öğrencilerin, ders aralarında kullanabileceği, kütüphane, teknoloji sınıfları ve bireysel çalışma odaları vardır. Delfin öğrenci işleri ekibi, Sosyal aktivitelerde de oldukça aktiftir ve okul sonrası programlarda çeşitli sosyal aktivite programları düzenlerler.

Öğrenciler bu sayede, sınıf içerisinde aldığı teorik eğitimi, pratiğe dökme şansı yakalar ve öğrenim hızı ve kalitesini yükseltir. Londra’da birçok dil okulu vardır, bu nedenle mümkün olanın en iyisini tercih etmek gerekir. Bu devrede, Delfin English School, öne çıkan okullardan bir tanesidir. Okulun, Cambridge Assessment,Bildungs Urlaub, Member English UK ve British Council tarafından akredite edilmiştir ve anlaşmaları vardır.

DELFIN LONDON DİL OKULU FİYATLARI

Uygun maliyete kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi arasında yer alan Delfin dil okulu sunduğu eğitimle öğrencilerin referansını almış, son derece samimi bir eğitim anlayışına sahiptir. Öğrencilerine erişilebilir fiyatlarla yüksek kaliteli dersler ve olanaklar sunar. Bu anlamda,uluslararası alanda da popülaritesi yüksektir. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Delfin London, eğitim anlamında Londra’nın merkezi olarak nitelendirilen ve güzelliğiyle meşhur Bloomsbury Meydanı’nda bulunmaktadır. Okulun Londra şubesi, mağazalarıyla ünlü Oxford Street’e çok yakındır. Gece hayatıyla bilinen Soho ve West End yürüme mesafesindedir. Covent Garden’a ise, sadece on dakikalık keyifli bir yürüyüş yolculuğu uzaklığındadır. Londra’nın tüm güzelliklerinden yararlanmak ve her şeyin keyfini çıkarmak için harika bir lokasyona sahip olan Delfin English School’un Londra şubesinin, 13 aydınlık,modern ve geniş sınıfı bulunmaktadır. Genel, Yoğun ve Sınav hazırlık programları ise bu şubenin en popüler programlarıdır.

Genel İngilizce

Bu programa katılan öğrenciler, dil bilgisi ve kelime dağarcığı ile beraber, dört farklı temel dil yeteneğini geliştirecektir. Tüm Genel İngilizce 15 kursları, iletişim becerilerini geliştirerek, var olan İngilizce bilginizi aktif hale getirmeye yoğunlaşmaktadır. Dersler genellikle günlük konulara dayanan, aktif ve günlük hayatta karşı karşıya kalınabilecek durumlardan oluşmaktadır. Öğrenciler sabah (GES15) veya öğleden sonra (GEÖ5) ders seçeneklerine sahiptirler. Program esnektir ve her hafta başlama özelliğine sahiptir.

Yoğun İngilizce

Genel İngilizce programının Yoğun 30 derslik kursuna katılan öğrenciler, sabah ve öğleden sonra , haftada toplam 30 saat eğitim görecektir. Bu en yoğun dil kursu programıdır. Yoğun İngilizce kursunun müfredatı, öğrencilerin mümkün olan en geniş yelpazede konuyu ve dili işlemelerini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır. Öğrenciler bu kursta her hafta başlama olanağına sahiptirler.

Sınav Hazırlık

Delfin English School’un sunduğu sınav hazırlık program, öğrencilerin sabah saatlerindeki odaklı Sınava Hazırlık ve konuşma sınıflarına yerleştirildiği 15 saatlik bir programdır. Uluslararası İngilizce sınavlarına (Cambridge Dil Sınavı ve IELTS) yönelik hazırlanan bu eğitim, farklı seviye dil becerilerini geliştirme ile sınava hazırlık eğitimlerini bir arada
sunmaktadır. Diğer programlarda olduğu gibi bu kursada, her hafta başlanabilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi almak için Londra tercihi çok zor olmasa gerek. Sunulan sınıf derslerini kalıcı bir hale getirmek için Londra’nın eşsiz ve zengin sosyal hayatından faydalanmak şart! Keyif verici sosyal aktivitelerin ve etkinliklerin bulunduğu Delfin Londra Şubesi, sizi Londra’nın en güzel, en gezilesi yerlerine okul arkadaşlarınız ile beraber götürecektir. Turistik seyahatlerinizi eğitiminiz ile birleştirmeden önce mutlaka Delfin sosyal aktivite birimi ile iletişime geçin!

KONAKLAMA

Konaklama yapacağınız yer, yurt dışında eğitim alırken deneyimlerinizin çok önemli bir parçası olacaktır. Seçiminize bağlı olarak, öğrencileri için çeşitli opsiyonlar sunmaktadır.

Bazı öğrenciler, yerel kültürle daha çok iç içe olabilmek için, aile yanında konaklamayı tercih etmektedir. Diğerleri ise, evi başkalarıyla paylaşma seçeneğini tercih ediyor .Bu seçenek, günümüzde, popüler bir seçenek haline gelmeye başladı.Tercih eden kişiler bir ev veya apartman dairesini kendisi gibi İngilizce dil eğitimi için gelmiş uluslararası öğrencileri ile paylaşırlar. Pekçok öğrenci, tıpkı üniversitede olduğu gibi, hizmetlerin diğer öğrencilerle ortak kullanıldığı odalardan oluşan bloklarda veya apartmanlarda kalmayı tercih eder

Aile Yanı Konaklama

Yurtdışında eğitim almaya giden kişilerin yaşadığı tecrübenin büyük bir kısmı bulunduğu ülkenin kültürü ile iç içe yaşamaktan geçiyor. Bu deneyimi elde etmenin en iyi yolu aile yanında yaşamaktır. Londra’nın 1-2 ya da 3-4. bölgelerinde yer alan ev sahipleri okul öğrencilerine tek kişilik veya çift kişinin kullandığı odaları, yarım veya tam pansiyon, kendine özel veya ortak banyoya sahip standartlar olarak sunmaktadırlar. Tercih doğrultusunda, okula yakın konumlarda bulunan “executive” aile yanı seçeneğini seçebilir orada konaklayabilirsiniz.

Öğrenci Evi

Size ait bir konutta daha özgür yaşamak ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle beraber yaşamak isteyen yetişkin öğrenciler için tercih edilebilir. Ortak apartman veya evde konaklama seçeneklerinde, ortak kullanıma açık mutfak hizmetleri yemek keyfinizde size serbestlik sunacaktır ve Londra’da dil eğitimi alan uluslararası öğrenciler ile yaşama imkanı sağlayacaktır.Çamaşır yıkama hariç, tüm faturalar fiyata dahildir.

Yurtta Konaklama

Üniversite tarzında, mutfak ve sosyal alanların diğer öğrencilerle beraber kullanıldığı bloglar içerisindeki apartmanlardan oluşan yerlerde kalmayı tercih eden öğrenciler için yurt doğru bir seçenektir. Londra’da özel gereksinimlerine göre çeşitli yurtta konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Londra’da, 1-3. bölgelerinde ve okuldan ortalama 20 – 45 dakika arası seyahatle ulaşılabilecek uzaklıktadır. Öğrenciler dilerlerse özel banyolu bir oda da seçebilirler.

LONDRA ŞEHRİ

Binlerce yıllık geçmişiyle Londra, dört dünya mirasına ev sahipliği yapan bir şehirdir. Bunlar; Westminster Sarayı ve Kilisesi, Londra Kalesi, Greenwhich Denizcilik Müzesi ve Kew Kraliyet Botanik Bahçeleri’ dir. Bu sayede,Londra, birinci sınıf turist cazibe merkezi haline dönmüş, son derece kozmopolit yerdir. Tate Modern, National Gallery ve Victoria ve Albert Müzesi’nin de bulunduğu pek çok meşhur yerlere giriş ücretsizdir. Üçte biri parklara ve açık alanlara ayrılmış olan Londra, ziyaretçilerine güzel günlerde rahatlayacakları bir çok mekan sunmaktadır.

Kraliyet parkları ve harika şehir manzarasıyla Kuzey Londra’daki Hampstead Heath’i ziyaret etmeyi unutmayın! Londra aynı zamanda dünyanın en iyi alışveriş destinasyonlarından biridir. Uğrak noktanız ister West End, ister Westfield Stratford City veya London market olsun, hediye, kıyafet ve yiyecek alışverişi yapabileceğiniz son derece zengin opsiyonları sizleri bekliyor.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA