GENEL BİLGİLER

İngiltere’de dil eğitimi almak, birçok öğrencinin akademik anlamda yurt dışında alacağı eğitimin başlangıcını oluştururken, bireysel gelişim, iş hayatındaki eksiklikler için kısa veya uzun dönem İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerinde öncelik verdiği planlardan biri olmaktadır. Farklı milletten gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Birleşik Krallık, sosyal devlet politikasını yaşam içerisinde bulunduran tüm unsurlara yansıtmış durumda. Eğitim ise bunlarından başında geliyor.

John Haycraft ve eşi Brita Haycraft tarafından öğrencilerin, kültürler arası bir toplumun parçası olması ve uluslararası iletişim gücünü arttırması adına, 1953 yılında International House Dil Okulu kurulmuştur. Okul kurucuları olan John ve Brita, CELTA olarak bilinen ve Cambridge tarafından değerlendirilen ilk öğretmen eğitimi yeterliliğine sahip oldular (1962). Bu öncü tutum ve hareket okula gelen tüm öğrencilere yansıtılan bir felsefe haline gelmiş durumdadır. ‘’Olabilecekleri en iyi şey olma’’ gibi mottoları IH öğrencileri sürekli duyacak ve göreceklerdir.

International House London Dil Okulu

Londra’da dil eğitimi almak isteyen yetişkin öğrenciler için IH Dil Programlarının bulunduğu şube, orta çağlarda meyve ve sebze yerleri ihtiyacını karşılayan tarlaların bulunduğu, şu an ise, en popüler alışveriş merkezleri ve turistik mekanların sahipliğini yapmakta olan Covent Garden’da yer almaktadır. İkonik bir meydanın, uzun ve karışık sokaklarını, tavernalar, sanat müzeleri ve opera salonları süslemektedir. Kuşku barındırmayan bir nezihliğe ve güzelliğe sahip olan bu bölgede genç nüfus içinde sayısız farklı eğlence alternatifleri bulunmaktadır.

INTERNATIONAL HOUSE LONDON DİL OKULU FİYATLARI

70 yıla yaklaşan tecrübesi ve deneyimli eğitim kadrosu ile Covent Garden bölgesinde hizmet veren International House London Dil Okulu, uygun fiyat politikası ile de ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle İngiltere’de dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen okullardan biridir. ELT öğrencilerine özel olarak düzenlenmiş, yıl boyunca devam eden indirimli programlar ve ücretler ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın! 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

İngilizcelerini geliştirmek isteyen her seviyedeki öğrenciler için hazırlanmış bir kurstur. Sizinle benzer bir dil seviyesindeki insanlarla bir sınıfa yerleştirileceksiniz. Haftada 15, 20 veya 25 ders arasından seçim yapıp kendi standartlarınıza göre bir eğitim programı oluşturabilirsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

Bu kurs, IELTS Akademik Sınavı için dört beceriyi (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) ve öğrenme tekniklerini geliştirerek en iyi IELTS puanını almak isteyen öğrenciler içindir.

İngilizce + Language Cert

Genel İngilizce + Language Cert, konuşulan İngilizcelerini geliştirmek ve seviyelerini kanıtlamak isteyen öğrenciler için sunulan entegre bir programdır. Language Cert, uluslararası kabul görülen bir sınav türüdür. Language Cert kalifikasyonu kazanmak isteyen her seviyedeki öğrencinin katılabileceği program, öğleden sonra kursu, sabah kurslarından biriyle de birleştirilebilir.

TESOL Eğitimi

TESOL’deki IH Sertifikası (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretimi), ana dili İngilizce olmayan ve İngilizceyi yabancı dil olarak (TEFL) öğretmek isteyenler için tasarlanmıştır. Kurs katılımcılarının C1 ileri asgari İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir; bu seviyeler halen ileri düzeydedir, ancak CELTA için gerekenden biraz daha düşük bir seviyeye sahiptir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi almak için Londra’yı tercih etmek, eğitimin yanı sıra sunulan zengin sosyal hayat ile dil öğreniminizi pekiştirmek anlamına da gelir. Gezilecek onlarca yerin olması ilk etapta gözünüzü korkutsa da, IH sosyal aktivite birimi size en doğru ve keyifli programları planlı bir şekilde sunacaktır.
Binlerce benzersiz restoran, popüler çatı katındaki barlar, şehir genelinde konserler, West End tiyatro gösterileri, bağımsız mağazalar ve marketler, yılın her günü büyük şehir hayatının bir parçası hissetmenizi sağlar.

Londra’nın en ünlü cazibe merkezleri;

London Eye, Londra kulesi, Kırıktan Görünüm, Londra Zindanı, Tate Modern, İngiliz Müzesi, Ulusal Galeri, Doğa Tarihi Müzesi, Victoria ve Albert Müzesi, Bilim Müzesi, Somerset House, Kraliyet Müzeleri Greenwich, Kraliyet Sanat Akademisi

KONAKLAMA

Londra’da dil eğitimi alırken İngiliz bir aile ile beraber yaşayabilir, konforlu, modern öğrenci rezidanslarının birisinde kalabilir, butik bir konuk evi veya tercihiniz doğrultusunda otelde de kalabilirsiniz. IH London alacağınız eğitim ile beraber konaklama yapacağınız yerin ne kadar önemli olduğunun da farkındadır. Bu yüzden, konaklamanız sırasında herhangi bir konuda size yardımcı olacak özel bir IH London konaklama ekibi hazır olacaktır. Beraber yaşadığınız insanlar ile beraber İngilizcenizi geliştirebilir Londra’ da ki İngilizce kursunuza daha da verim katabilirsiniz. IH London’ın konaklama seçenekleri, Londra’nın merkezinde, Covent Garden, Holborn ve Tottenham Court Road metro (Tube) hatlarına yakın olan Zone One’da yer almaktadır.

Aile Yanı Konaklama
İngilizce konuşan bir ev sahibiyle yaşamanın, bir zaman sonra ailenin bir parçası olmanın, eğitim aldığınız İngilizceye nasıl bir katkı sağladığını fark edeceksiniz.
Aile yanında konaklamalar, Londra’da kalmak ve İngilizcenizi geliştirmek için en uygun maliyetli yolu sunar. Aileler IH konaklama birimi tarafından seçilir ve düzenli olarak ziyaret edilir. Bir nevi kültürel değişim programı olarak da nitelendirilebilecek olan kurs süreci için doğru bir tercih olacaktır. 16 yaş üstü öğrenciler için sunulan bu seçenek, isteğe bağlı, tüm öğünleri veya sadece sabah kahvaltılarını kapsayan opsiyonlara da sahiptir.

Rezidans Konaklama
Londra’ da dil eğitimi almak, Dünyanın en kalabalık ve büyük şehirlerinden birinde yaşamak demektir. Bu doğrultuda, IH ve lüks rezidans konaklama seçenekleri sizi hem okuldan çok uzaklaştırmayacak hem de şehrin göbeğinde yaşamak için fırsat verecektir. Son derece modern ve şık bir yapıya sahip olan rezidanslar, Öğrencilerin kendi standartlarını dilediği gibi oluşturduğu 1. seçenektir. Tercihe bağlı özel mutfakta bulunmakta. Genel olarak, kendilerine ait spor salonlarının, ortak kullanım alanlarının, çamaşır makinaları için ayrı alanların bulunduğu bu büyük yurtlarda minimum yaş ortalaması 18’dir.

LONDRA ŞEHRİ

İngiltere ve Birleşik Krallık’ın başkenti olan Londra köklü bir geçmişe sahip olan önemli bir dünya şehridir. Adını Roma İmparatorluğunun koyduğu ve zamanla değişen “Londonium” dan almıştır. “Akan Nehir” anlamına gelen bu ismi zamanla Londra olarak değişmiş, şehir ise tarihsel olarak yaşadığı birçok sirkülasyondan kaynaklı dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri haline gelmiştir. İmparatorluk döneminden beri her kıtadan göç alan Birleşik Krallık, günümüzde ise, çok uluslu, çok dilli, çok kültürlü ve çok renkli bir başkente sahiptir. Hintli, Balkanlı, Uzak Doğulu, kısaca dünyanın her yerinden insan bir arada yaşamakta ve Londra Şehrinin refah düzeyinden hep beraber yararlanmaktadır. Bu kültürel karışımın yansımaları için barlar, gece kulüpleri ve restoranların bulunduğu Soho’yu hem gece hem gündüz görmek, Carnaby Street’ten Çin Mahallesi’ne kadar yürümek ve Oxford Street’in ihtişamına göz atmanız gerekebilir.

Avrupa’nın en büyük yeşil alanlarına sahip olan Londra’da, şehir düzenlemesi çok özenli yapılmıştır. Yürüyüş kortları, göller, sokak planlamaları, tarihsel dokular ve yapılar, hatta parklar bile standartların çok yukarısındadır. Normal bir bankta 10 dakika oturup şehri izlemeniz ise tüm bu unsurlara ihtiyaç duymadan güzelliği anlamanız için yeterli olabilir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA