DAVID GAME COLLEGE

David Game College, 1974 yılında halen okulun müdürlüğünü de yapan David Game tarafından kurulmuş özel bir kolejdir. Okul, 1993 yılında British Accreditation Council (BAC) tarafından akredite edilmiştir. Bir binanın bodrum katında, yalnızca beş odada eğitim hayatına başlayan kolej, günümüzde Londra’nın en merkezi noktalarından birinde, Tower Hill’de bulunmaktadır.

David Game College bünyesinde İngilizce dil okullarının yanı sıra; A Level, Foundation, GCSE (General Certificate of Secondary Education), yüksek öğrenim seviyelerinde dersler ve eğitim programları da mevcuttur.

David Game College‘da öğrenciler, derslerin yanı sıra uygulamalı çalışmalar ve stajlar gibi pratik eğitim fırsatlarından yararlanarak eğitim alırlar. Kolej aynı zamanda yüksek kalitede eğitim veren deneyimli öğretim elemanları ve gelişmiş teknolojik ekipmanları ile öğrencilere kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar.

SUNULAN PROGRAMLAR

İngilizce Dil Eğitimi: Anadili İngilizce olmayan öğrenciler için sunulan farklı süre ve yoğunluktaki programlardır.

Dil Eğitimi: Rusça, İspanyolca vb. dilleri öğrenmek isteyen öğrencilere sunulan programlardır.

A Level: Belirli bölümlerde (Tıp, eczacılık ve sağlık bilimleri) üniversite öncesi hazırlık programı.

Foundation: Lisans öncesi, öğrencilerin (T.C. müfredatında lise öğrenimi gören) programlarına başlamadan önce İngilizce dil seviyelerine bağlı olarak farklı sürelerde aldıkları bölüm hazırlık eğitimi.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

David Game College, öğrencilerine konaklama için kendi bünyesinde bulunan çeşitli oda seçenekleri sunmaktadır.

Oda Seçenekleri

Single Room: 2,3 kişinin ortak kullandığı bir daire şeklinde olan tek kişilik odaların bulunduğu seçeneklerde ortak banyo, mutfak ve dinleme alanı bulunmaktadır. Odalarda; masa, sandalye, yatak, gardırop, depolama alanı ve yerden ısıtma mevcuttur.

En-Suite Single: Tek kişilik olan bu odalarda yatak, masa, sandalye, gardırop, depolama alanı ve yerden ısıtmanın yanında her odanın kendine ait özel lüks bir banyosu mevcuttur.

Single Studio: Stüdyo daireler; çift kişilik yatak, dolap, masa, sandalye depolama alanı ve yerden ısıtmaya ek olarak; panoramik manzarası, oturma alanı, kendine ait lüks banyosunun yanında mutfağı, buzdolabı ve mutfak kullanım eşyaları da olmak üzere tüm gerekli eşyaları barındıran ve bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için iyi bir seçenektir.

Yurtlar aynı zamanda öğrencilerin bir araya geldiği ve sosyalleştiği alanlardır. Farklı alanlarda birçok kulüp ve etkinlik bulunmaktadır.

AKTİVİTELER

David College bünyesinde; Londra ve okul çevresinde geziler ve etkinliklerin yanı sıra yurtlarda bulunan öğrenci kulüpleri de sosyal aktiviteler düzenlemektedir. David College öğrenci kulüplerinden azıları:

  • Münazara Kulübü
  • Film Kulübü
  • Yazılım Kulübü
  • Tiyatro Topluluğu
  • Satranç Kulübü

LONDRA’DA YAŞAM

İngiltere’nin başkenti olan Londra, dünyanın en popüler turistik noktalarından biridir. Burada yaşayanlar, kültür, sanat, ticaret, eğlence ve eğitim gibi birçok fırsatı keşfetme şansına sahiptirler. Londra, aynı zamanda dünyada önemli finans merkezlerindendir ve birçok uluslararası şirketin merkez ofisi burada bulunmaktadır. Londra’da yaşam, dinamik ve renkli bir hayat dokusuna sahiptir. Burada, birçok kültür ve etnik grup bir arada yaşamaktadır. Londra aynı zamanda dünya çapında tanınan bir moda ve alışveriş noktasıdır ve birçok tarihi ve turistik yer barındırır. Sosyal hayat açısından oldukça zengin olan Londra; birçok bar, kulüp, tiyatro, restoran ve parkın yanında; çeşitli kültürel etkinlikler, festivaller ve sanatsal etkinlikleri de yıl boyu ve 7/24 bulunduğu bir destinasyondur. Londra, aynı zamanda birçok uluslararası öğrenci ve iş insanına ev sahipliği yapar, bu da farklı kültürler ve deneyimlerle tanışma fırsatı sunmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ