BRITISH STUDY CENTRES DİL OKULU

Öğrencileri ve okulun her çalışanı için ödüllendirici, başarılı, esnek ve yaratıcı bir öğrenme sistemine sahip olan ve kendine bu durumu misyon haline getirmiş olan British Study Centres, yaklaşık 90 yıldır faaliyet gösteren hizmet veren bir eğitim kurumudur. 1930 yılında Joseph Cleaver tarafından kurulmuş, 1996 yılında Oxford’da ilk okulunun açılmasıyla İngilizce dil eğitimi hizmetini vermeye başlamışlardır. Bu süreci, 2002’de Brighton ve 2004’te Londra şehirlerinde açılan yeni şubelerle genişleten BSC, hem Brighton hem de Oxford’la daha da büyüdü ve sonrasında açılan Manchester, York, Dublin ve Edinburgh British Study Centers dil okulunun yeni şubeleri oldu. Okul, 2008’de International College Holidays’i satın aldı ve İngiltere’de yaz okulu eğitimi için faaliyet göstermeye başladı. İlk yaz okulu eğitimi Cheltenham College ve Ardingly College’da başladı ve sonrasında yaz okulu programları öğrenci sayısı ve şube sayısı olarak ciddi bir büyüme gösterdi.

Günümüz itibari ile İngiltere genelinde toplam 7 şubede yaz okulu programları için eğitim vermektedir. British Study Centres dil okulu, British Council tarafından akredite edilmiş olup aynı zamanda English UK ve ALTO üyesidir. BSC dil okulu, İngiltere Dil Okulu kategorisinde birçok farklı ödül ve akreditasyona sahiptir. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir; Study Travel Magazine “Star” İngilizce Dil Okulu Avrupa ödülü (2010 ve 2012), Study Travel Magazine “En İyi İngilizce Dil Okulu Avrupa Ödülü” 18 yaş altı kurslar dalında (2012).

Londra’da dil eğitimi almak, yalnız Türk öğrencilerin değil, tüm uluslararası öğrencilerin de ilk tercihlerinden biridir. Aradığınız ve talep ettiğiniz eğitim ve yaşam kalitesini British Study Centres dil okulunun Londra şubesinde bulmanız oldukça mümkün. Sunulan çeşitli programlar, eşsiz sosyal aktivite seçenekleri dil becerinizi her anlamda etkileyecek çok kısa bir zaman sonra kendinizi şehrin bir parçası olarak göreceksiniz. BSC Londra merkezi, West London College ile aynı tesiste eğitim vermektedir. Bu merkez, tasarım, moda ve sanat alanında kariyer planı olan öğrenciler için de mükemmel bir ortam sunmaktadır. Size uygun program seçeneğini ELT’nin uzman danışmanları ile seçebilir, kaliteli bir dil eğitimi ve harika anılar biriktirebileceğiniz Londra yaşantınızın ilk adımını atabilirsiniz.

BSC Londra’da bulunan İngilizce kurs türleri, temel dil becerilerinde size yardımcı olmak, daha özel dil alanları hakkında bilgi edinmek ve Londra’yı keyifli bir şekilde deneyimlemek için tasarlanmıştır.

BRITISH STUDY CENTRES DİL OKULU FİYATLARI

Okulun bütün merkezleri BSC felsefesini takip eder ve öğrencilerine erişilebilir fiyatlarla yüksek kaliteli dersler ve olanaklar sunar. Bu anlamda İngiltere dil okulları başvurularında Türk öğrenciler tarafından her zaman tercih edilmiştir. ELT öğrencilerine %30’a varan indirimler ile oluşturulmuş programlar ve yıl boyunca devam eden promosyonlar ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Program, üniversite, iş veya turistik bir seyahat için kullanabileceği, her türden öğrenci profiline uygun şekilde tasarlanmıştır. Dil eğitiminizin başlangıç gününden birkaç hafta önce BSC tarafından yapılan test ile seviyeniz belirlenir ve İngilizce dil eğitimine başladığınız gün kendinizi size en uygun olan sınıfta bulursunuz. Yaş ortalaması minimum 16 olan öğrencilerin, başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar eğitim alabileceği kurslar, temel İngilizce becerilerini ilgi çekici ve efektif bir şekilde geliştiren en popüler program türüdür.

Akademik İngilizce

İngilizce eğitimini akademik olarak geliştirmek isteyen veya eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde öğretim görme planı olan ya da kariyer planlarında iyi yerlerde olmak isteyen kişiler için hazırlanmış programdır. Uluslararası dil yeterlilik sınavları ile alakalı eğitimlerinde bulunduğu kurs, genel İngilizce programına entegredir. Program bittiğinde yurtiçinde veya yurtdışında akademik bir ortamda etkili ve güvenle çalışmaya daha hazırlıklı olacaksınız.

Kariyer Odaklı İngilizce

İş odaklı İngilizce dil eğitimi isteyen, yurtiçi veya yurtdışı kariyer planları olan kişiler için tasarlanmış bir programdır. İhtiyaç duyduğunuz beceri ve güven duygusunu geliştirecek donanıma sahiptir. National Geographic Learning ile ortak kullanılan ders içerikleri ve materyalleri, iş İngilizcesi jargonunu ciddi anlamda geliştirecek kaliteye ve kapasiteye olanak sağlar. Aldığınız kariyer başarı eğitiminiz bittiğinde, özgüveni yüksek bir şekilde bir sonraki adımınızın hazır bekliyor olacaksınız.

IELTS Hazırlık Kursu

Uluslararası alanda eğitim almak, yaşamak veya çalışmak isteyen öğrenciler için uygulanan ve dünyanın en çok kabul görülen dil yeterlilik sınavı IELTS’e hazırlanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış programdır. Dünyadaki tüm şirketlerin, üniversitelerin hatta hükümetlerin tanıdığı bu global sınavda, ihtiyacınız olan sınav yapısı ve beklentileri hakkında bilgi sahibi olun. Sınavın her bandı için özel stratejiler mevcuttur ve eğitiminiz içerisinde hepsi ile alakalı bilgiler edineceksiniz. Çeşitli konuları barındıran IELTS sınavında, geliştirmeniz gereken kelime dağarcığınız için sunulan ders içerikleri gelişiminizi hızlandıracaktır. Genel İngilizce programı ile entegre olan bu kursa minimum B1 seviyesindeki öğrenciler katılabilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Londra Şehri, İngiliz kültürüne ve tarihi yapısına vakıf olabileceğiniz en sembolik Birleşik Krallık şehridir. Kapsamlı sosyal aktivite programları, öğrencilerin bu büyük ve gösterişli yerde en iyi şekilde anı biriktirmelerine ve yararlanmalarına olanak sağlar. British Study Centers Dil Okulu Londra şubesi, İngilizce dil eğitimi almak için gelen öğrencilerine çeşitli programlar sunar. British Museum, Parlamento evleri, Thames Nehri veya Doğa Tarihi müzesi bunlardan yalnızca bazılarıdır. Etkinliklere katılmaya karar verdiğinizde okul danışmanlarına bildirim yapmayı unutmayın.

KONAKLAMA

Tercihlere ve bütçeye uygun farklı konaklama seçenekleri British Centres Dil Okullarının Londra şubesinde de mevcuttur. Size en uygun alternatifleri bulmanız için ELT Danışman ekibi yanınızda olacaktır. BSC dil okulu aile yanı, öğrenci evleri ve rezidans konaklama seçenekleri öğrencilere sunulmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda ev sahipleri, okula toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Farklı geçmişlerden ve kültürden gelen öğrencilerin uygun ve dil gelişimini hızlandırmak için seçeceği konaklama türüdür. BSC ev sahipleri, kültürleri paylaşma konusunda ortak bir tutkuya sahiptir ve Londra’daki kalışınızın okul saatleri dışında rahat ve keyifli olmasını sağlamak için buradadır. Dil becerilerinizi geliştirmek için yapacağınız her sohbet sizi ileri bir seviyeye getirecektir.

Öğrenci Evleri

Londra’nın 2. bölgesinde olan öğrenci evleri, güneydeki Rotherhithe’de bulunmaktadır. Bölgede mağazalar, restoranlar ve eğlence seçeneklerinin yanı sıra 24 saat tren ve otobüs de dahil olmak üzere birçok toplu taşıma aracı bulunmaktadır.

Rezidans Konaklama – Liberty Plaza

Liberty Plaza, yıl boyunca Londra’da şubesinin yurt konaklamada kullandığı rezidanstır. 1. bölgede bulunur. Londra merkez ve BSC Londra şubesine en yakın konaklama seçeneğidir. Buradaki yatak odaları şık ve moderndir. Her biri özel banyo ve internet erişimi ile donatılmıştır. Mutfak olanakları ortaktır ve dinlenmek için konforlu ortak odalar mevcuttur.

LONDRA ŞEHRİ

İnsanların en çok yaşamak, çalışmak veya görmek istediği şehirlerden biri olan Londra, birçok ulustan kişiye ev sahipliği yapan yaklaşık 9 milyon nüfusluk büyük bir başkenttir. Eski ama büyük olan Londra’yı oldukça küçülten bir ulaşım ağı, tarihi dokusunu rahatlıkla suna mimarı yapısı ve refah düzeyi, Londra’da gidildiği zaman dönülmesi zor bir yer haline getirmiş durumdadır. Genç nüfus için sonsuz denilebilecek bir yer halindedir. Yaklaşık 300 tiyatro, 12.000 restoran, 500 sinema salonu, 240 sanat galerisi ve sayısız publar vardır. Yeşil alan olarak Avrupa’nın enlerindedir. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA