GENEL BİLGİLER

Dünyanın hemen hemen her yerinden gelen öğrencilere yaklaşık 47 yıldır hizmet veren Sprachcaffe, dil öğrenimi için merak salmış, farklı hedefleri olan bir çok öğrenciye eğitim vermektedir. İngilizce dil eğitimi ile beraber Almanca, Fransızca,İtalyanca Çince ve Arapça dilleri içinde farklı programlar sunan okul, çeşitli ülkelerde bulunan şubeleri ile öğrencilere kaliteli ve keyifli bir eğitim sunmaktadır. Her bireye uygun sınıf ve programları olan Spracchcaffe’ nin bu ayrıcalıklı programlarına, ELT Yurtdışı Eğitimin verdiği ayrıcalıklı danışmanlık hizmeti ile dahil olun!

1983 yılında kurulan dil okulu, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başlıca tercihlerinden olabiliyor. Diğer dil okullarına kıyasla, daha bağımsız ve yeniliklere açık olan Sprachcaffe, İngilizcenin yanı sıra birçok dünya dili içinde eğitim sunmaktadır.  30’un üzerinde son derece modern şubelere sahip bu dil okulu, deneyimli öğretmen kadrosu, güleryüzlü okul çalışanları ve öğrencileri eğitimlerini maksimum düzeyde almaları için tasarlanmış modern sınıfları ile sizi bekliyor olacak! Unutmadan, Londra’daki şubeleri ise, British Council ve Education UK tarafından onaylıdır!

Modern dünyanın küresel anlamda ortak dili haline gelmiş İngilizce, dünya içerisinde en çok kullanılan iletişim dilidir. Ortalama 1.8 milyar kişi tarafından konuşulan bu evrensel iletişim aracını, anadili İngilizce olan bir ülkede öğrenmek en doğru tercih olacaktır. Yurtdışında İngilizce eğitim almanın bir çok avantajı bulunmaktadır.  Eğitim almak istediğiniz dilin konuşulduğu yere gitmeniz, orada yaşamanız, akıcı ve düzgün bir İngilizceye sahip olmak için doğru bir adım olacaktır.

SPRACHCAFFE LONDRA DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak, anadili İngilizce olan diğer ülkelere kıyasla daha pratik ve sonuç odaklı bir eğitim sunar.

Sprachcaffe Language Plus, 30 şubeyi aşkın, uluslararası bir okul olmasına karşın çok uygun İngilizce kursu ücretlerine sahiptir. Farklı dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine yıl boyu yapılan özel indirimleri Sprachcaffe’nin İngiltere’deki herhangi bir şubesinde İngilizce dil eğitimi almanız için yeterli bir sebep olabilir. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

İngiltere’nin başkenti Londra, Avrupa’nın en önemli iş metropollerinden biridir. Kültürel bir zenginliğin yanı sıra, günümüz ekonomisine yön veren borsa ve bankalara da ev sahipliği yapmaktadır. Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ise, Sprachcaffe ‘’yeşil bir vaha’’ olarak nitelendirilen Ealing’ de siz değerli öğrencilere eğitim hizmeti sunmaktadır. Sınıf içerisinde aldığınız teorik eğitimi, Londra’nın eşsiz sosyal hayatında pratiğe dökebilir, şehir sakinleri, öğrenci arkadaşlarınız veya turist insanlarla konuşarak içselleştirebilirsiniz. 

Sprachcaffe Language Plus Londra Şubesinde öne çıkan programlara beraber göz atalım;

  •         Standart Kurs
  •         Yoğun Kurs
  •         Akademik Dönem Kursları
  •         Sınav Hazırlık
  •         Öğleden sonra kursları

 

Standart Kurs

Londra’da dil eğitimi almak isteyen başlangıç düzeyindeki öğrenciler için hazırlanmış, haftada 20 ders olan program türüdür. Sınıf dersleri haricinde yapılan sosyal aktiviteler ile öğrenci almış olduğu eğitimi pekiştirir.

Yoğun Kurs

Bu kurs türü, dil üzerinde daha odak ve derin bir eğitim almak isteyen öğrenciler içindir. Sınıf derslerinin standart kursa göre fazla olduğu, daha hızlı gelişim sunan programdır.  Günlük ortalama 6 saat İngilizce eğitimi alan öğrenciler, İngilizceye, daha çabuk bir adaptasyon süreci sağlar.

Akademik Dönem Kursları

Londra’ da İngilizce kursu alacak farklı hedefe sahip bir çok öğrenci var. Bu program, standart kurs programına ders aralıkları ve saatleri olarak benzesede, amaç ve hedefleri uzun vadede üniversite eğitimi olan öğrenciler için hazırlanmıştır. Daha derin ve çeşitlilik gösteren ders müfredatı ve uluslararası dil yeterlilik sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için doğru tercih olacaktır.

Sınav Hazırlık Sınıfları

Cambridge Certificate, IELTS & TOEFL, D.E.L.E., D.E.L.F., C.I.L.S. ve TestDAF sınavlarına hazırlık için tasarlanmış, sınav taktiklerinin bulunduğu farklı ders içeriklerinden yararlanmak, sınav öncesi profesyonel bir eğitim hizmeti almak isteyen öğrencilere uygundur. Belirli bir dil seviyesi şart olan programlarda, isteğe bağlı 20 veya 30 ders verilmektedir. Son sınav prosedürlerine göre tasarlanmış, güncel çalışma saatleri ile, seçmiş olduğunuz sınava hazırlanacak, uzmanSprachcaffe öğretmenlerinden sınav içerisinde kullanabileceğiniz metotları öğrenme şansı yakalayacaksınız.

Öğleden Sonra Kursları

Londra’ da ki İngilizce eğitimini öğle saatlerinde almak isteyen, her seviyeden öğrencilere uygun kurs seçeneğidir. Grammer, dinleme,yazma ve konuşma özelliklerini geliştirmek için tasarlanmış, standart kursun öğleden sonra yapılan bir başka seçeneğidir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Başkent Londra, dünyanın en keyifli seyahatlerine ev sahipliği yapan destinasyonlarından birine sahiptir. Bu popülaritesi tüm dünyaya yayılmış başkentte, LondonEye, MadameTussauds Müzesi, Big Ben, Hyde Park ve Buckingham Sarayı ilk ziyaret edilebilecek yerler, okulun uzman sosyal aktivite ekibe ile size hiç uzak değil!  NottingHill Gezisi veya bir akşam vakti Sohogeziside hiç fena olmayacak bir aktivite olabilir. Katılım göstermeniz için gereken tek şey okulun öğrenci işlerine talebinizi sözlü belirtmeniz. Ulusal galeri ve müzelerin hemen hemen hepsinde olan ‘’ ücretsiz giriş’’ den faydalanıp sanatın doğduğu yerlerden biri olan Birleşik Krallık’ da dünyaca ünlü eserleri görme fırsatınız olduğunu da unutmayın!

Sosyal Aktivitelerde gidilmesi planlanan bazı önemli yerler şunlardır: 

TheLondonEye

The Tower of London

The London Dungeon

Kew Gardens

Chinatown

BigBen

West End& Westminster AbbeyTour

Borough Market

Kensington Palace

Portobello Road Market

Konaklama

Sunulan kaliteli eğitimin yanı sıra, birbirinden farklı, İngilizce dil eğitiminin yanında size bir çok getiri ve avantaj sağlayacak konaklama seçenekleri Sprachcaffe’ de mevcuttur.Sprachcaffe Daireleri, Aile Yanı Konaklama,Stüdyo Daireler veSprachcaffe Yurtları Popüler konaklama opsiyonlarıdır. ELT ‘nin tecrübeli danışmanları bu süreçte de sizin yanınızda olacak, tercihleriniz ve kriterlerinize göre olan en doğru seçeneği seçmenizde yardımcı olacaktır.

Sprachcaffe Daireleri

Londra’da dil eğitimi almak isteyen ve Sprachcaffe öğrenci olan kişilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneğidir. Hemen hemen tüm daireler okul şubesine yakındır. Sprachcaffe daireleri, sizin gibi dil eğitimine gelmiş, farklı milletten bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Alınan İngilizce eğitiminden sonra hemen pratiğe çevirme şansı bu konaklama seçeneğinde oldukça mümkündür. Sınıf dersleri ve günlük hayatta öğrenilen İngilizce sonrası, durmaksızın bir pratik alanı yaratan bu seçenek doğru tercihlerden biri olacaktır.

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama seçeneği Londra’ da ki İngilizce kurs süresince en doğru İngilizce pratiğini yapma şansı sağlayacaktır. En doğru ve en hızlı öğrenme biçimini içeren Aile yanı konaklama, doğrudan bir İngiliz aile ile yaşamanıza olanak sağlayacaktır. İngiltere kültürünü en yakın taraftan tanıma ve öğrenilen İngilizceyi içselleştirme adına en doğru opsiyon olacaktır.

Stüdyo Daireler

Standartlık kavramınızı tamamen sizin oluşturabileceğiniz, özgür bir konaklama seçeneğidir. Stüdyo daireler, yatak odası, tam donanımlı mutfak , oturma odası ve banyodan oluşmaktadır. Ek ücret ile tam ve yarım pansiyon imkanı sunan bu seçenek, Londra’da dil eğitimi almak isteyen yetişkin öğrencilerin ilk tercihi olabiliyor.

Sprachcaffe Yurtları

Okulun kendine ait olan yurtları okula en yakın konaklama seçeneklerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Farklı amaçlarla İngilizce dil eğitimi almak için Londra’ya gelen öğrenciler bir çatı altında uzun sürebilecek arkadaşlıkların ilk adımını bu yurtlarda atabiliyorlar. Ek ücret ile tam ve yarım pansiyon imkanı mevcuttur.

LONDRA ŞEHRİ

Thames Şehri, yani Londra’nın Yıllardır süre gelen ülkeler arası popülaritesi, İngilizce dil eğitimi aldığınız süreçte bir çok özel ve keyifli anılar oluşturmanıza vesile olacaktır. Üst düzey, büyük bir ulaşım sistemine sahip olan Londra’da, bir gün içerisinde bir çok yere gitme fırsatınız olacak ve Londra’nın düşündüğünüz kadar büyük olmadığını anlayacaksınız! Uluslararası bir eğitim topluluğuna sahip olan Londra Nüfusu, bu sayede birbirinden farklı kültürler görmenize de yardımcı olacaktır. Bu keyifli eğitim programında, çift katlı otobüslere binip, Tower Bridge ya da LondonEye’dan şehri izlemeyi ve meşhur ‘’Kırmızı telefon kulübeleri’’ ile fotoğraf çektirmeyi de unutmayın!

Şehrin hemen hemen her yerin ulaşım raylı sistemlerle uygulanmaktadır. Bu noktada Londra’nın metro ve tren sistemi oldukça gelişmiştir. Bunun dışında 7/24 hizmet veren otobüslerle gece gündüz istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme imkanına sahipsiniz. 

Şehirdeki toplu taşıma araçlarını kullanmak için günlük, haftalık veya aylık “Oyster Card” alabilirsiniz. Alacağınız bu karta yükleme yaparak rahatlıkla toplu taşıma ulaşımını kullanabilirsiniz. Londra şehri bölgelerden oluştuğu için 1-2-3 bölgeleri geçerli olacak şekilde kartınıza yükleme yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu bölgelerin dışına çıkış yaptığınız zaman kartınıza ekstra olarak para yüklemeniz gerekmektedir. 

Geleceğe yaptığınız bu yatırımda 20 yıllık tecrübesi olan ELT Yurtdışı Eğitim ve bireysel danışmanınız süreç içerisinde size yardımcı olacak, tecrübelerinizi paylaşacaktır.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Londra’da, Sprachcaffe dil okullarında alacağınız dil eğitiminde birbirinden farklı kültürden insanlarla tanışma şansına sahip olacaksınız. Okula dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden öğrenciler eğitimi amacıyla gelmektedir. Aşağıdaki tabloda okulun uluslararası öğrenci oranlarını inceleyebilirsiniz. 

 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA