GENEL BİLGİLER

Modern dünyada yabancı dil bilmenin önemli hale geldiği aşikar. Senelerdir ‘’Dünya dili’’ olarak kabul edilen İngilizce ise, yabancı diller içinde öğrenilen ve kullanılan 1. Dil halinde. İngilizce öğrenimi, iş hayatı ve kariyer hedefleri doğrultusunda kullanmak için öğrenenler, kendini sosyal sorumluluk projelerine adayan, bu sayede öğrenip, kullananlar veya standartları doğrultusunda sosyal hayatında kullanmak için öğrenip kullanan bireyler olarak ayrılabilir.
2003 yılında, LSBF School of English adı ile kurulmuş, şuan ki ismi The Language Gallery olan dil okulu, 6 farklı şubeye sahiptir. İngiltere’ de Londra, Manchester, Birmingham, Kanada’ da ise, Toronto ve Vancouver’ da şubeleri mevcuttur. Ayrıca, Almanya, İspanya ve Dublin’ de de partner okullara sahip olan TLG, İspanyolca ve Almanca, Fransızca,Arapça programlarında ders müfredatı içerisinde barındırır.

The Language Gallery 9 Mayıs 2018 Tarihinde, Birmingham Şehir Üniversitesi ile ‘’üniversite öncesi hazırlık programları’’ için yeni bir ortaklık anlaşması imzalamış, Kanada’da Üniversite öncesi hazırlık programlarının genişletilmesi için 20’den fazla yüksek öğretim kurumu ile anlaştığını duyurmuştur. Ayrıca, Chester University, The Language Gallery ile üniversite öncesi hazırlık programları için anlaşmasını kendi resmi sitesinde duyurmuştur. Bunlar haricinde, De Montfort University,Anglia Ruskin University,Trinity College, The University of Law, Arden University ve Bangor University daha önce anlaşma yaptığı bazı üniversitelerdir. Çok uzun zamandır, TLG bu eğitim kurumlarının hazırlık fakültesi birimi niteliğini taşır.

Başta British Council olmak üzere, English UK ve Trinity College akreditasyonlarına da sahiptir.
İşletme ve Finans okulu olarak kurulması, Akreditasyonları ve anlaşmalı olduğu kurumlarında gösterdiği gibi, TLG ,Akademik eğitimde ciddi bir yer sahibidir. Celta veya Tesol eğitimleri almış, bir çoğuda Delta’ ya sahip öğretmenleri, dinamik ve genç kadrosu, İngiltere’ de dil eğitimi almak için yeterli ve doğru sebeplere sahip gibi gözüküyor.
Metodolojilerini, ‘’sorgulama’’ veya ‘’Keşif’’ öğretimi diye bilinen ‘’endüktif öğretimi’ olarak Belirtmişlerdir. İletişimsel yaklaşım, Göreve dayalı öğrenme,Sözcüksel yaklaşım, Güdümlü Keşif, ders esnasında öğretmenlerin kullandığı öğretim biçimleridir. Modern eğitimin başarılı hale gelmesinde büyük önem taşıyan bu eğitim modeli, TLG ‘ de en doğru şekilde uygulanmaktadır

TLG DİL OKULU FİYATLARI

The Language Gallery Dil okulunun, İngilizce dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil fiyatları ve yıl boyu uyguladığı indirimler içinn ELT danışmalarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce ve IELTS Sınavı hazırlık programlarından, Akademik İngilizce ve üniversite öncesi hazırlık kurslarına kadar çeşitli İngilizce dil kursları sunmaktadır.
Derslerini yoğunlaştırmak isteyenler için seçmeli derslerde eklenmekte. Ayrıca, Akşam dil kurslarında, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İş İngilizcesi ve Staj Öncesi Programlarda yer almakta.

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursları, konuşma ve yazma, okuma ve dinleme ve tabi ki akıcılık ve dilbilgisi doğruluğundaki pratik iletişim becerilerinizi geliştirecektir. Bu kursu günlük kullanım için İngilizce alarak dil becerilerini kullanma konusundaki güveninizi arttırabilirsiniz.
Genç ve dost canlısı Öğretmenler, düzenli bire bir eğitimlerle ihtiyacınız olan bireysel ilgiyi verir. Konuşma, tartışma, rol yapma ve ikili çalışmalarda konuşulan İngilizce pratik İngilizce dil seviyenizin kademeli bir şekilde ilerlemesini sağlar.
Yerleştirme testi, seviyenize en uygun sınıfta olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sizin adınıza oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile online okul platformundan ders akıbetinizi takip edebilir, durumunuzu sürekli kontrol etme şansı sağlarsınız.

IELTS Sınavı Hazırlık Programı

İhtiyacınız olan skora ulaşmanıza yardımcı olacak tüm temel dil becerilerini geliştirmenize yardımcı olacak hazırlık kursu olarak nitelendirilebilir.
TGL, IELTS hazırlık kursu, okuma, yazma, konuşma ve dinleme bileşenlerine odaklanarak IELTS testinizde başarılı olmanız için gereken dili ve güveni geliştirmenize yardımcı olacaktır. IELTS hazırlık kurslarımız İngiltere’deki tüm okullarında mevcuttur.

Üniversite Öncesi Hazırlık Kursları

Bu program, İngiltere’de Üniversite eğitimi için, şartlı önerilerinin, dil gereksinimlerinin karşılandığı uluslararası öğrencilere uygun tasarlanmış bir ön eğitim programıdır.
Bu program size aşağıdaki konularda yardımcı olacaktır;
Akademik kurumlar için gerekli olan uygun dil ve çalışma becerileri hakkında bilgi sahibi olur.
Üniversite hayatı için gerekli öğrenme stratejilerini geliştirmek.
Sınıf içi ve dışı için gerekli fonksiyonel becerileri geliştirmek.

Akademik İngilizce

Etkin okuma, akademik yazma, not yazma, dinleme, özetleme ve metinleri sentezleme, eleştirel düşünme, kaynak gösterme, araştırma metodolojisi ve dersler, sunumlar ve seminerler için konuşma becerileri gibi akademik becerilerin geliştirilmesi
Eğitiminize başlamadan önce akademik bir ortama yerleşin
Otonom öğrenme için gerekli becerileri geliştirmek
İngiltere ile entegrasyona yardımcı olun

Seçmeli Dersler

Seçmeli dersler, öncesinde seçilen dersler ile kompakt hale getirilip, dil becerilerini geliştirmek ve dersinizdeki genel ilerlemenizi geliştirmek için isteğe bağlı alınan ekstra derslerdir.
Dil Galerisi, temel kursuna ekstra seçenekler eklemek için İngilizce seçmeli dersleri seçebileceğiniz bir zaman çizelgesi sunar. Sınıflar, öğretmenlere değerli ekstra zaman sağlar ve İngilizce’ye olan güveninizi arttırmaya yardımcı olur.

Akşam Kursları

Salı ve Çarşamba günleri olan derslerle verilmektedir.
· Genel İş İngilizcesi

Staj Programı

Bu kurs, sizi İngilizce dili ile faaliyet gösteren bir çalışma sahasında staj yapmaya hazırlamak için dizayn edilmiştir.
Birleşik Krallık’ta bir çalışma ortamında etkili bir şekilde çalışmak için gerekli beceri ve bilgileri geliştirmenize yardımcı olacaktır. Çalışmalarınızın bir kısmı, sizi İngilizce konuşan bir çalışma ortamına hatırlamanıza yardımcı olmak için English for Work kasetlerinde yer alacaktır.

Birebir Kurslar

Güçlendirmeniz gereken alanlar üzerinde çalışabilir ve kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. TLG, Bire Bir kursunu tek başına veya temel İngilizce sınıfıyla birleştirir.
Bire Bir kursla, tamamen özel ihtiyaçlarınıza odak olabilecek kişisel bir öğretmen vardır. Programın asıl içeriği, kursu kendi gereksinimlerine göre uyarlayan bilmeniz. Çalışacağınız konulara, istediğiniz hedefler ile doğru orantıda ulaşabileceğiniz den emin olmak için sizinle öğretmeniniz arasında karar verilir. Bu doğrultuda, İster genel İngilizce ile dil becerilerini geliştirebilir, ister belirli bir alana odaklanıp tercih ettiğiniz konuda donanımızı arttırabilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

TLG ‘nın Sosyal programları size deneyiminizi ve Londra hatıralarınızı zenginleştirmek için ders saatleri harici hemen hemen günün her kısmında olacak şekilde etkinlikler sunmaktadır. İngiltere’nin en önemli turistik yerleri ve en ünlü lokasyonlarını ziyaret etme şansı bulacaksınız. Oxford, Liverpool, Stonehenge, Edinburgh ve Cardiff vaadedilen yerlerden sadece bir kaçı.
Londra etkinlikleri ve gezileri genellikle 5 £ – 15 £ civarındadır. Londra’nın hemen dışında seyahat etmek istiyorsanız, etkinlikler ve geziler genellikle 15 ila 50 £ arasında olacaktır. Daha uzak İngiltere şehirlerine yapılacak geziler 50 ila 250 £ arasında olabilir.

KONAKLAMA

Yaşam tarzı, kültürel yapısı, birçok dünya vatandaşına ev sahipliği etmesi ve Londra’yı dünyanın başkentlerinden birisi haline getirmiş durumda.
Okulun, Tower Hill’deki Londra merkezinin yakınında, birçok önemli turistik yer için elverişli bir konuma sahiptir. Londra Kulesine bir gezi ile tarih hakkında daha fazla bilgi edinebilir, bazı ünlü yerlere gidebilir, yaşadığınız yer ile alakalı bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Bunları çok kolay yapabileceğiniz okul, farklı lokasyonlara sahip 3 ayrı konaklama seçeneğini öğrencilere sunmakta.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklama, İngiliz dil becerilerini geliştirirken İngiliz kültürünü keşfetmek için mükemmel bir fırsat sağlayacaktır. British Council’a kayıtlı konaklama acentaları tarafından sağlanmaktadır. Bir dizi homestay hostu var ve evden uzaktayken size rahat, temiz ve güvenli bir ortam sunmayı amaçlıyoruz.

Paylaşımlı Daire Konaklaması

İkinci Ve Üçüncü bölgede yer alan paylaşımlı ev seçeneği Londra Merkez için rahat bir ulaşım imkanı taşımakta.
Paylaşımlı ev konfor ve ferah bir ders çalışma imkanı sunar. Yetişkin öğrenciler için doğru tercih olabilir.
Tüm faturalar ilk etapta ödenen ücrete dahildir ve tüm ev paylaşımları Wi-Fi bağlantısı ve haftalık temizlik (sadece ortak kullanım alanları) mevcuttur. Nevresimler temin edilmektedir ve kurum içi çamaşır yıkama olanakları vardır

LONDRA ŞEHRİ

Londra şehri dünyanın en büyük ve kuşku yok ki, ulaşımı en keyif verici şehirlerinden bir tanesidir. İngilizce dil eğitimi aldığınız süre zarfında bir çok gezilmesi ve görülmesi gereken yerler olacaktır. Big Ben, London Eye, Piccadilly Garden, Soho ve Westminster sadece bir kaç örnek olabilir. Aşağıda biraz daha detaylı, fikir sahibi olabileceğiniz bilgiler mevcuttur.
Buckingham Sarayı, Big Ben, Londra Kulesi ve At Muhafızları Geçit Törenini ziyaret edin.
Harrods lüks bir alışveriş gezisine çıkın ve dünyanın en abartılı oyuncak dükkanı Hamleys’i bulun.
Bir tur atın ve Londra’daki ev kulüpleriyle dünya standartlarında futbol takımlarını görün – Chelsea, Arsenal, Tottenham.
Hotspur ve West Ham United. Git bir maç izle ve yetenekleri işte gör.
Doğa Tarihi Müzesi ve Bilim Müzesi gibi yüzlerce ücretsiz turistik ve müzeyi ziyaret edin.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA