GENEL BİLGİLER

İngilizce dil eğitimi için ana dili İngilizce olan ülkeler arasında en çok tercih edilen seçenek olarak karşımıza çıkan İngiltere, her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Modern yapısı, tarihi dokusu ve kültürü ile dikkatleri çeken İngiltere’de eğitim alan öğrencileri unutulmaz bir deneyim fırsatı beklemektedir.

İngiltere’de en fazla tercih edilen şehirler arasında ise başkent Londra yer almaktadır. Tam anlamıyla bir öğrenci şehri olan Londra’da öğrencilere İngilizce dil eğitimi alabilmek adına farklı birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en fazla tercih edilen okullar arasında yer alan LSI Dil Okulları yer almaktadır. LSI dil okullarının Londra’da iki merkezi bulunmaktadır ve bu merkezlerden bir tanesi olan LSI London Hampstead, Londra merkeze sadece 20 dakika uzaklıktadır. Londra’nın en özel bölgeleri arasında gösterilen Hampstead, çevresinde yer alan restoranlar, kafeler, barlar ve Londra’nın en büyük parklarından biri olan Hampstead Heath ile dikkat çekmektedir.

Modern sınıflarında ihtiyaca göre farklı programlar sunan LSI London Hampstead dil okulu içerisinde öğrencilerin kullanımına sunulan çalışma odaları, kafeterya, bilgisayar odası ve kütüphanenin yanı sıra öğrencilerin sosyalleşebileceği bir bahçeye sahiptir.
7 farklı ülkede 16 farklı merkezde faaliyet gösteren LSI dil okullarının 50 yılı aşan tecrübesi ile yapmış oldukları anketlerde, okullarında eğitim alan öğrencilerin memnuniyet oranı %98’dir.

LSI LONDRA DİL OKULU FİYATLARI

LSI London Hampstead merkezinde dil eğitimi almak isteyen öğrencilere 31 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli %25 indirim bulunmaktadır. Buna ek olarak konaklama kayıt ücreti ve ders materyalleri ücreti de alınmamaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

+16 Yaş Genel ve Yoğun Kurslar

Haftalık 20-25-30 ders olarak farklı yoğunluklarda sunulan bu programlarda, öğrencilerin temel dil yeterliliklerini geliştirmeye yönelik dersler sunulmaktadır. Konuşma, dinleme, anlama ve okuma gelişiminin yanı sıra öğrencilerin dil bilgisi ve kelime bilgisini arttırmaya yönelik eğitim modelleri uygulanmaktadır. Her pazartesi başlayan genel ve yoğun İngilizce kurslarına 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir.

Premium Kurslar

Çok uzun bir zamanı olmayan özellikle yönetici ve profesyoneller için uygun olan Premium kurslar, bireysel ya da çok daha küçük gruplar olarak sunulmaktadır. Premium kurslarda kişiye özel eksiklikleri gidermeye yönelik özel ders formatları da bulunmaktadır.

Akademik Kurslar

IELTS, TOEFL, TOEIC ve Cambridge Sınavları gibi uluslararası sınavlara hazırlık eğitimi sunan Akademik Kurslar, haftada 20 ders ve 30 ders olarak düzenlenmektedir. Akademik İngilizce ve sınav İngilizcesi becerilerini arttırmaya yönelik tasarlanan bu programlarda öğrencilerin akademik okuma yazma becerileri gelişmektedir.

Üniversiteye Hazırlık

İngiltere’de üniversite eğitimine başlamak isteyen öğrencileri akademik olarak hazırlayan bu programların ardından, öğrenciler LSI Dil Okullarının güvenilir partner kuruluşlarında eğitimlerine devam edebilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

LSI London Hampstead merkezinde dil eğitimi alan öğrenciler için hafta içi ve hafta sonu birbirinden farklı birçok etkinlik ve aktivite düzenlemektedir. Bu aktiviteler için profesyonel bir ekime sahip olan LSI dil okulları, planlanan tüm faaliyetlerini okul içerisinde öğrencileri ile düzenli olarak paylaşmaktadır.
Dünyaca ünlü Camden Pazarı’nı ziyareti, Covent Garden’da yürüyüş ve alışveriş, Thames Nehri’nde tekne gezintisi, Edinburgh ve Loch Ness’e hafta sonu gezisi, günü birlik Oxford gezisi gibi birçok farklı seçenek sunulmaktadır.

KONAKLAMA

İngiliz kültürü hakkında daha çok bilgiye sahip olmayı sağlayan ve LSI London Hampstead dil okulu tarafından özenle seçilen aile yanı konaklama seçenekleri, Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en ekonomik seçenektir. Konaklama departmanı tarafından sağlanan aile yanı konaklamalarda öğrencilerin tercihleri doğrultusunda sabah kahvaltı ve akşam yemeği servis edilmektedir. Tek kişilik odalar ve birlikte eğitim alacak olan öğrenciler için çift kişilik odalar bulunmaktadır. Daha üst standartlarda özel banyolu süite odaları bulunan ve okula daha bir aile yanı konaklama talebi olan öğrenciler, ELT danışmanları tarafından en doğru şekilde yönlendirilmektedir.
Aile yanı konaklamadan farklı olarak LSI London Hampstead merkezinin anlaşmalı olduğu 18 yaş ve üzeri öğrencilerin kalabileceği farklı yurt seçenekleri de bulunmaktadır.

The Curve

Zone 1’de yer alan The Curve Residence ile LSI London Hampstead merkezi arası yaklaşık 40 dakikadır. Tek kişilik özel banyolu odaları bulunan yurdun içerisinde ücretsiz internet erişimi, sauna, spor salonu, çalışma odaları, ortak kullanım mutfak alanları bulunmaktadır.

Collective Old Oak

Tek kişilik özel banyolu odaları ile modern bir yapıya sahip olan Collective Old Oak Residence Londra’da zone 2’dedir ve okula yaklaşık 35 dakika uzaklıktadır. Yurt içerisinde spor salonu, sinema salonu, oyun odaları, sauna, kütüphane ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca yurda ait olan bahçede öğrencilerin vakit geçirebileceği bir alan sunulmaktadır.

AXO Camden

LSI London Hampstead merkeze yaklaşık 30 dakikalık uzaklıktadır. Yıl boyunca öğrenci ağırlayan AXO Camden Residence, tek kişilik suite odalara sahiptir. Öğrenciler yurt içerisinde yer alan çamaşırhane ve bisiklet kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Fulham Palace Studios

Zone 2’de bulunan öğrenci yurduna yürüme mesafesinde olan metro durağı ile okula yaklaşık 50 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik studio odalarda öğrencilerin kullanabilecekleri küçük bir mutfak alanı da bulunmaktadır. Tüm odalar özel banyo ve tuvalete sahiptir. 18 yaşından büyük tüm öğrenciler yıl boyunca konaklayabilmektedir.

LONDRA ŞEHRİ

Dünyanın en kozmopolit şehirleri arasında gösterilen, İngiltere’nin ve Birleşik Krallığın başkenti Londra’da birçok etnik kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Londra, turizmin dışında aynı zamanda çok önemli bir finans ve ticaret merkezidir.
İngiltere’de eğitim almak için Londra’yı tercih eden öğrenciler, Londra şehrini ve güzelliklerini keşfederken çoğunlukla şehir ulaşımını kolaylaştıran ve Londra’nın her bir tarafını saran metro ağını kullanmaktadır. Londra’daki metro ağı, dünyanın en gelişmiş ve en uzun ulaşım hattı olarak gösterilmektedir. Londra aynı zamanda her mevsim yağışlı havaları ile de ünlüdür. Londra’ya gitmeden önce her an yağmur yağacakmış gibi bir şemsiyeye sahip olunması tavsiyeler arasındadır.

Londra Şehrinde görülmesi tavsiye edilen önemli yerler:

Oxford Street: Avrupa’nın en büyük ve en fazla ziyaretçinin gittiği moda ve alışveriş merkezidir.
Victoria ve Albert Müzesi: 1852 yılında kurulan Victoria ve Albert Müzesi içerisinde 5000 yıllık sanat eserleri sergilenmektedir. Müzeye girişler ücretsizdir.
Regent’s Park: Londra’nın en önemli ve en popüler parklarından bir tanesidir. Londra hayvanat bahçesi Regent’s College bünyesinde yer almaktadır.
Londra Bilim Müzesi: 1857 yılında kurulan müze içerisinde geçmişten günümüze birçok bilimsel buluş sergilenmektedir. Girişler ücretsizdir.
Tower Bridge: Thames Nehri üzerinde açılır kapanır tarihi köprü, Londra’nın simgeleri arasında yer almaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

LSI London Hampstead dil okullarına her yıl dünyanın birçok farklı milliyetinden öğrenciler gelmektedir. Kültürel çeşitlilik için sınıflardaki öğrenci ve ülke dağılımına dikkat edilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA