GENEL BİLGİLER

Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelere kıyasla Türkiye’den doğrudan uçuşlar ile yaklaşık 4 saat uzaklıkta olması ile Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülke İngiltere’dir. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler İngiliz aksanıyla vakit geçirmek, kültür ve sanatla iç içe olmak, İngiliz toplum yaşantısını bire bir yaşamak gibi birçok avantaja sahip olurlar.

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin büyük bir çoğunluğu Londra’yı tercih etmektedir. İngiltere’nin başkenti Londra’nın öğrencilere sunduğu avantajlar arasında başkentte kozmopolit bir yaşam, eğlence hayatı, turistik cazibesi, şehir içi ve şehirlere arası gelişmiş ulaşım ağı olması gibi birçok farklı sebep gösterilmektedir.  Londra’nın kalbinde yer alan Kaplan International Leicester Square merkezi 25 yaş ve üzeri öğrencileri için özel olarak tasarladıkları programlar ile Londra’nın en çok tercih edilen okulları arasında yer almaktadır.

Kaplan International Leicester Square’de eğitim alan öğrenciler,  okul binasının bulunduğu konumdan dolayı Soho, Westmister Kilisesi, West End Tiyatrosu gibi önemli turistik merkezlere yürüme mesafesindedir.

Ortalama 230 öğrenci kapasitesi olan Kaplan International Leicester Square, tam donanımlı 12 sınıfa sahiptir. Okul içerisinde Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca gibi farklı dillerde konuşabilen uzman çalışanları ile her ulustan öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Sınıflarının içerisinde akıllı tahtalar, okul içerisinde ücretsiz kablosuz internet imkanı, etüt odaları ve öğrenci salonu bulunmaktadır.

FİYAT TABLOSU

İngiltere’de dil okulu fiyatları, eğitim süreniz, konaklama seçiminiz ve seçeceğiniz program türüne göre değişkenlik gösterecektir. Kaplan dil okulu‘nun öğrencilere sunduğu avantajlı fiyat detayları için size en yakın ELT şubesi ile irtibata geçebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda okulun fiyat listesini görebilirsiniz.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

Dil bilgilerini geliştirmenin yanında profesyonel ve akademik hayata da hazırlanmak isteyen ve 1 haftadan 52 haftaya kadar İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen 25 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftada 20 ders olan genel İngilizce dersleri okuma, yazma, dinlemenin yanı sıra günlük konuşmaların geliştirilmesine odaklanır ve başlangıç seviyesinde ileri seviye öğrenciler için uygundur.

Yarı Yoğun İngilizce Kursları

Haftada 20 ders İngilizce eğitimi yanında sadece Kaplan International öğrencilerinin sahip oldukları K+ Online, K+Learning Clubs, K+Online Extra öğrenme metotları ile haftada ekstra 7 ders destekleyici eğitim imkanı sunmaktadır. Bu öğrenme metotları Kaplan International dil okullarının uzun süren çalışmaları sonucu oluşturulmuştur. Yarı yoğun İngilizce kursları ile sınıfta alınan derslere ek olarak öğrencilerin okul içi ve okul dışındaki boş vakitleri en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamaktadır. 1 haftadan 52 haftaya kadar alınan bilen yarı yoğun İngilizce kursları her pazartesi başlamaktadır.

Yoğun İngilizce Kursları

Kaplan International Londra Leicester Square’de akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Uluslararası dil yeterlilik sınavlarına hazırlık gibi programlarda kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin tercih ettikleri kurslardır. Kursun yapısı 20 ders genel İngilizce, 8 ders özel beceri dersleri ve ders dışında öğrencilerin İngilizce becerilerini arttırıcı 7 ders K+ Online eğitim materyalleri ile tasarlanmıştır.

İş İngilizcesi Kursları

Yoğun ve tamamlayıcı iş İngilizcesi olarak iki farklı seçenek sunan Kaplan Leicester Square merkezi, iş dünyasına yönelik İngilizceyi geliştirmeye yönelik eğitim vermektedir. Derslerde sık sık simülasyon ve canlandırmalar kullanılarak toplantılarda, iş görüşmelerinde, sunumlarda nasıl bir dil kullanımı gerektiği üzerine uygulamalar yapılır. Dünya’nın her yerinden gelebilecek olan uzman ve profesyonel öğrenciler ile iyi bir network kurma imkanı da yaratılmaktadır. En az 1 hafta en fazla da 10 hafta alınabilen iş İngilizcesi kursları orta düzey ve üzeri İngilizcesi olan adayları kabul etmektedir. Haftada 20 ders yoğun iş İngilizcesine ek olarak 8 ders seçmeli ders olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda K+ eğitim metotları ile de okul dışı öğrenme desteklenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan International Londra Leicester Square’de eğitim alan öğrencilere haftalık olarak güncel hazırlanan sosyal aktiviteler okul tarafından paylaşılmaktadır. Okulun bulunduğu konum olan Leicester Square, birçok müzeye, tiyatroya, ünlü meydanlara, bahçelere yürüme mesafesinde olduğu için boş zamanları değerlendirebilecek farklı alternatifler bulunmaktadır. Okulun etkinlikler için ayrı bir ekibi bulunmaktadır ve pazartesiden cumaya haftada en az 10 etkinlik planlaması bu ekip tarafından yapılmaktadır.

Dünya tarihini ve kültürünü hissedebilmek için Victoria&Albert Museum, Orta Çağdaki Londra’yı ve Kraliyet Mücevherlerini görebilmek için Tower of London Gezisi, Londra’yı kuş bakışı izleyebilmenin en iyi yolu olan London Eye deneyimi, British Museum, Tate Modern Gezileri, tarihi dokuyu görebilmek ve alış veriş yapabilmek için Camden Town yürüyüşü, Batı Yakası Müzikallerini izleme fırsatı, öğrencilerin sosyalleşebileceği bowling turnuvaları, sinema geceleri, kültürel geceler gibi birçok farklı etkinlik ve aktiviteler, öğrenciler ile haftalık olarak paylaşılmaktadır.

KONAKLAMA

Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere Kaplan International Leicester Square tarafından farklı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı ve özel yurtlar olmak üzere iki türde konaklama türü bulunmaktadır.

Okula 45-60 dakika toplu taşıma mesafesinde olan aile yanı konaklamalarda, öğrenciler tek kişilik odada kalmaktadır. Aynı zamanda sabah kahvaltı ve akşam yemeği de aile tarafından verilmektedir. İngiliz ailelerin tercih edildiği bu konaklama türü, okullar tarafından sürekli denetlenen güvenilir ailelerden oluşmaktadır.

Scape Shoreditch Residence

Kaplan International Leicester Square dil okuluna metro ile 25 dakika uzaklıkta olan Shoreditch Residence, öğrencilere konforlu bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Tüm odaları tek kişilik olup, içerisinde öğrencilerin kendilerine ait banyo,tuvalet ve aynı zamanda küçük bir mutfak alanı bulunmaktadır. Öğrenciler yurt içerisinde de birbirinden farklı sosyal alanlara sahiptirler. Sinema ve spor salonu, oyun odaları, çalışma salonu, seyir terası bunlardan bazılarıdır.

Urbanest Kings Cross Residence

Londra’nın en popüler merkezlerinde biri Kings Cross’da modern bir binası bulunmaktadır. Öğrencilerin konforu için her detayın düşünüldüğünü Kings Cross Residence’da öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Odaların içerisinde geniş bir yatak, temel ihtiyaçların giderilebileceğini bir mutfak alanı, özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yurt içerisinde restoran, spor salonu, sinema salonu, teras, oyun salonları gibi öğrencilerin sosyalleşebilecekleri birçok imkan düşünülmüştür. Haftada 1 kez oda temizliğinin yanında öğrencilerin kullanabileceğini çamaşırhane de bulunmaktadır. Kaplan International Leicester Square merkezine toplu taşıma ile 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Tufnell House (Stüdyo Odalar)

Merkezi bir lokasyonda yer alan Tufnell House, metro istasyonuna yakın olması ile Londra’nın her yerinden ulaşımın kolay olduğu bir öğrenci yurdudur. Bulunduğu bölgede ATM’ler, alış veriş merkezleri, barlar ve kafelere yürüyerek rahatlıkla ulaşılabilir. 7/24 güvenlik kameraları ile takip edilen Tufnell House Residence, tek kişilik oda seçenekleri sunmaktadır. Öğrencilerin vakit geçirebileceği ve sosyalleşebileceğini geniş bir teras alanı bulunmaktadır. Kaplan International Leicester Square merkezine metro ile 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Yine Londra’da konaklama seçenekleri arasında özel yurtlar bulunmaktadır, ELT anlaşmalı olduğu kaliteli özel yurtlar için öğrencilerine özel %10’a varan indirimler almaktadır.

LONDRA ŞEHRİ

Londra; iklimi, refah düzeyi, yaşam tarzı, kültür ve tarihi, eğlence anlayışı ile İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. İngiltere’nin en büyük şehri olan Londra 9 milyona yakın nüfusa sahip bir kültür başkenti olarak gösterilmektedir. Birçok farklı millet ve kültürden insan yaşamaktadır ve 300’ün üzerinde yabancı dil konuşulmaktadır. Aynı zamanda bir eğitim merkezi olan Londra’da dünya sıralamasında yer alan birçok üniversite bulunmaktadır. Eğitimin yanı sıra sanat, ticaret, eğlence, moda, finans, sağlık, turizm, ulaşım gibi alanlarda da dünyanın önde gelen şehirleri arasında gösterilmektedir. Yolcu trafiğinin en yoğun olduğu ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında gelmektedir.

Para birimi olarak Büyük Britanya Poundu kullanılmaktadır ve diğer adıyla Sterlin olarak bilinmektedir. Türkiye arasında 2 saatlik bir zaman farkı olan Londra, ılıman bir okyanus iklimine sahiptir. Şehirde bulunan 5 farklı havalimanına her gün Türkiye’den doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Bu ulaşım kolaylığı ile de İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en çok tercih edilen şehirlerin arasında yer almaktadır.

Londra şehrinde görülmesi tavsiye edilen bazı önemli yerler:

Victoria ve Albert Müzesi: 1852 yılında kurulan bu müze, dünyanın en geniş dizayn ve süsleme sanatları içeriğine sahiptir ve geçmişten günümüze birçok sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar.

Londra Bilim Müzesi: Ulusal bilim ve sanayi müzesinin bir parçası olan Londra Bilim Müzesinde, 300 binden fazla eser bulunmaktadır. Gelen ziyaretçilerine etkinlikler ve gösteriler ile de unutulmaz bir gün yaşatmaktadır.

Sherlock Holmes Müzesi: Ünlü karakter detektif Sherlock Holmes için açılan bir müzedir. Müze içerisinde Sherlock Holmes uyarlamalarından ve sahnelerinden kesitler görmek mümkündür.

Westminster Köprüsü: Londra’da Thames nehri üzerinde yer almaktadır. Big Ben, Parlemento Binası gibi birçok tarihi yapıyı ve manzarayı görebilmek için en güzel yerlerden bir tanesidir.

Big Ben Saat Kulesi: 4 yüzünde de saat bulunan ve Westminster Sarayının yanında yer alan Big Ben saat kulesi, İngiltere’nin ünlü simgelerinden bir tanesidir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen 30 yaş üzeri öğrencilerin en çok tercih ettiği merkezlerden biri olan Kaplan International Londra Leicester Square’de her yıl dünyanın dört bir yanından öğrenci giderek çok kültürlü bir yapı bulunmaktadır. Bu oranları tabloda görebilirsiniz;

 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA