GENEL BİLGİLER

İngilizce dil eğitimini İngilizcenin konuşulduğu ülkeler arasında almak isteyen öğrenciler en fazla İngiltere’yi tercih etmektedir. Her yıl binlerce öğrenci kısa süreleri ya da uzun süreli olarak İngiltere’de dil eğitimi almaktadır. Sosyal imkanlar, tarihi ve modern şehirler, eğlence hayatı, yüksek üniversite standartları, çok kültürlü yapısı gibi birçok sebep öğrencileri İngiltere’de dil eğitimi almaya yöneltmektedir.

Kuzey Londra’da güvenli ve eğitim almak için ideal bir semtte bulunan St Giles Londra Highgate, öğrencilere unutulmaz bir tecrübe yaşatmaktadır. Highgate’ten Londra merkeze metro ile ulaşım sadece 20 dakikadır. Ayrıca okulun bulunduğu bölgede marketler, kafeler, restoranlar, mağazalar, postane, bankalar gibi tüm ihtiyaçların karşılanabileceği yerler vardır. St Giles Londra Highgate’te 14-17 yaş grubu ve 18 yaşından büyük öğrenciler için yıl boyu kurslar açılmaktadır. Okul binasının hemen arkasında geniş bir bahçesinin olmasının yanında okul içerisinde danışman, sıcak-soğuk yiyecek-içecek satışının yapıldığı bir kafe, bireysel çalışma odaları ve kütüphane, 2 adet ibadet odası ve sosyal alanlar bulunmaktadır.  Sınıflar interaktif akıllar tahtalar ve projeksiyon cihazları ile tam donanımlıdır. Okulun tam kapasitesi 340 öğrenci olup toplam 25 tane sınıfı bulunmaktadır. Bu sınıflardaki ortalama 10 öğrenci eğitim almaktadır.

FİYAT TABLOSU

İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerin karşısına ucuz dil okulları ya da pahalı dil okulları çıkabilmektedir. Bu yüzden tüm okulların sunduğu indirimli dil okulu fiyatlarının güncel bir şekilde takip edilmesi tavsiye edilmektedir. St Giles International Dil Okullarının Londra Highgate merkezinde İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yıl boyunca sunulan avantajlı fiyatlardan faydalanmaktadırlar.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ST GILES INTERNATIONAL (Londra Highgate)
Eğitim
Ielts Hazırlık (20) 2456 3468 4624 6096 9144GBP
Genel İngilizce (28) 922 3128 4416 5888 7512 11268GBP
Ielts Hazırlık (28) 3128 4416 5888 7512 11268GBP
İş İngilizcesi(28) 922 3128 4416GBP
Genel İngilizce(20) Öğleden Sonra 540 1840 2604 3472 4896 7344GBP
Genel İngilizce(20) Sabah 722 2456 3468 4624 6096 9144GBP
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP39815922388318447767164GBP
18Yaş Altı Aile Yanı TK Oda YP51020403060408061209180GBP
Aile Yanı TK Oda YP48219282892385657848676GBP
Diğer
Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80GBP
Ders Materyal Ücreti (Okulda ödenir) 55 55 55 55 55 55GBP
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50GBP

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları (1-24 Hafta)
Genel İngilizce kursları, öğrencilerin günlük yaşamlarında daha başarılı iletişim kurmaları ve kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini sağlayamaya yönelik tasarlanmıştır. Genel İngilizce kursları haftalık 20 ders ya da 28 ders yoğun programlar olarak tercih edilebilmektedir. Bu kursların gerçekleştiği sınıflardaki düşük öğrenci sayısı ile öğrencilerin gelişimi ya da eksik oldukları taraflar çok daha yakından takip edilebilmektedir.

Çoğunlukla kısa süreli eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihi olan ve One to One İngilizce kursları ile özel ders formatında genel İngilizce kurs seçenekleri de bulunmaktadır.

International Semester İngilizce Kursları (24 Hafta ve üzeri)
6 ay üzeri dil eğitimi almak isteyen ve mevcut İngilizce seviyelerini ileri düzey seviyeye çıkartmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftada 20-22-28 ders seçeneği bulunan kurslar, talep edilmesi halinde iş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi programlar ile de entegre edilebilmektedir.

St Giles/INTO Üniversite Geçiş Programları
18 yaş ve üzeri öğrencilerin katılabileceği programlar 24 hafta ve üzeri sürelerde eğitim alınabilmektedir. INTO partnerliğinde yapılan üniversite geçiş programları, yoğun İngilizce eğitimi ile akademik yeterlilik geliştirilmesine yönelik tasarlanmıştır.

Genel İngilizce+Sanat&Tasarım Kursları
En az B1 seviyesinde İngilizce seviyesi olan öğrenciler için 4 haftalık olarak tasarlanmıştır. Sanat ve Tasarım alanında İngilizcesini geliştirmek isteyen ya da sonrasında yurtdışında güzel sanatlar alanında akademik bir eğitim almayı planlayan öğrenciler için idealdir. Haftada 28 ders yoğun program olarak sunulan bu kurslarda, 20 ders genel İngilizceye ek olarak 8 ders sanat ve tasarım dersleri bulunmaktadır.

14-17 yaş aralığındaki öğrenciler için Genel İngilizce Kursları
Bu yaş aralığındaki öğrencileri diğer öğrencilerden ayrılarak farklı sınıflarda eğitim görmesi, öğrenciler üzerinde daha hızlı bir İngilizce öğrenme gelişimi sağlamaktadır. Bu sebeple St Giles Londra Highgate’de eğitim almak isteyen 14-17 yaş arası öğrenciler yıl boyu bu kurslara katılabilmektedir. Okul yetkileri tarafından gözlem altında olan öğrenciler, aynı zamanda program dahilinde çeşitli gezi ve aktivitelere katılmaktadırlar. Bu yaş grubundaki öğrenciler yarım ya da tam pansiyon aile yanı konaklama seçeneklerinde kalabilmektedir. 10 kişilik sınıflarda haftada 28 ders eğitim verilmektedir ve kurslar her pazartesi başlamaktadır.

Teacher Training Kursları (CELTA, St Giles TEC)
Ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için tasarlanan ve St Giles Dil Okullarında sunulan TEC programlarında öğretmenlerin; öğretme metodolojileri ve teknikleri kullanımının arttırılması, ders materyallerinin aktif kullanımı ve uluslararası kaynakların kullanımlarına yönelik eğitimler verilmektedir. En az B2 seviyesinde İngilizcesi olan adayların kabul edildiği programlar 2 hafta sürmektedir.

CELTA(Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) programları ise yine İngilizce öğretmenleri için geçerli olan, meslektaşlarını gözlemleme ve uygulamalı eğitimlere katılma fırsatı sunan 4 haftalık bir sertifika programlardır.

Sınav Hazırlık İngilizce Kursları
B1 seviyesinde İngilizcesi olan öğrenciler için, uluslararası sınavlara en az 4 hafta olmak koşulu ile hazırlık imkanı sunan yoğun programlardır. 20 ders olarak tasarlanan programlara öğrencilerin talepleri doğrultusunda 8 ders ilave dersler de eklenebilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

St Giles Londra Highgate dil okulunda haftalık olarak düzenlenen aktivite planı sayesinde her öğrenci kendine göre bir etkinlik bularak sosyalleşme imkânı bulmaktadır. Öğrenciler ders saatleri dışında boş zamanlarını bu aktivitelerde değerlendirerek İngilizcelerine büyük katkı sağlamaktadırlar.

Bu aktivitelerden bazıları;

British Museum ziyareti, Tate Britain ziyareti, bowling geceleri, sinema geceleri, buz pateni, şehir dışı kültür turları, yerel pub’larda öğrenci ve öğretmen buluşmaları, Camden Town, London Eye gibi birçok turistik ve sosyal aktivite yer almaktadır.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil eğitimi almak için St Giles London Highgate’e giden öğrenciler için farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama
Highgate, Londra’nın sakin ve güvenli bir bölgesinde yer almaktadır. Bu sebeple de aile yanı konaklamalar Londra Merkezinde yer alan okullara göre daha yakın mesafededir. Bu da öğrencilerin okuldan aile yanı konaklamalarına 15-45 dakika arası toplu taşıma ile ulaşmalarını sağlamaktadır. Aile yanı konaklamalar, tek kişilik odalarda yarım pansiyon, oda kahvaltı ya da sadece oda seçeneği olarak sunulmaktadır. Birlikte eğitim alacak olan öğrenciler için iki kişilik oda seçeneği de vardır.

Aile yanı konaklama seçeneğinin dışında öğrenci yurtları alternatifi de bulunmaktadır.

Chester House, Muswell Hill
Yıl boyu öğrenci kabul eden ve Muswell Hill’de bulunan Chester House, okula toplu taşıma ile 15-20 dakika uzaklıktadır. Yurt içerisinde tenis kortu, spor salonu, yemekhane, çamaşırhane ve 7/24 güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Odalar tek kişilik olup banyolar paylaşımlıdır. Yemekhane ’de hafta içi her gün sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, hafta sonları da tüm öğünler servis edilmektedir.

Chapter Highbury Residence
Yurdun bulunduğu bölge öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Holloway Caddesinde bulunmaktadır. Çevresinde kafeler, restoranlar ve eğlence merkezlerinin yanı sıra Arsenal Futbol Kulübü Emirates Stadyumuna da yakın bir mesafede bulunur. 5-6 odanın bulunduğu daireler şeklinde dizayn edilen Chapter HighBury Residence, bu odalarda kalan öğrencilere ortak mutfak kullanım alanı sunmaktadır. Yurt içerisinde öğrencilere özel sinema, TV, oyun ve spor salonunun yanı sıra ücretsiz internet bulunmaktadır. St Giles London Highgate’e toplu taşıma ile 30 dakika uzaklıktadır.

LONDRA ŞEHRİ

İngiltere’nin başkenti Londra, tarihte ilk olarak “akan nehir” anlamına geldiği söylenen Londonium isminden gelmektedir. Dünya’nın en ünlü şehirlerinden bir tanesi olan Londra, bu özelliğini hem köklü tarihi ve kültüründen hem de ticaretin ve turizmin merkezi olmasından almaktadır.

Thames Nehri ile ikiye bölünen Londra şehrinin kurucuları Romalılardır ve tarihi 2000 yıl öncesine dayanmaktadır. Dünya’nın en eski metro ağına sahip olan bu büyüleyici şehir, aynı zamanda dünyanın en yeşil şehirlerinden bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır.

Her yıl sadece turizm ve ticaret amacı ile değil, Londra’da İngilizce öğrenmek için de binlerce öğrencinin akınına uğramaktadır. Dünyanın dört bir yanında gelen öğrenciler yüzlerce farklı dil okullarında İngilizcelerini geliştirmek için dil kursuna devam etmektedir.

Londra Şehrinde görülmesi tavsiye edilen önemli yerler:

Westminster Manastırı: 700 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Manastır, taç giyme törenleri, kraliyet düğünleri, cenaze törenleri gibi önemli etkinliklerle anılmaktadır.

St Paul Katedrali: Londra’nın en büyük dini yapılarından bir tanesi olan St Paul Katedrali, aynı zamanda da Piskoposluk merkezidir.

Kensington Sarayı: 17. Yüzyılların başından itibaren kraliyet ailesi üyelerinin evi olarak kullanılan bu sarayda, kral ve kraliçenin yaşam alanları, bahçeleri, kıyafetleri gibi birçok alan ziyarete açık bulunmaktadır.

Victoria ve Albert Müzesi: 1852 yılında kurulan Victoria ve Albert Müzesi içerisinde 5000 yıllık sanat eserleri sergilenmektedir. Müzeye girişler ücretsizdir.

Sea Life Londra Akvaryumu: İçerisinde bulunan camdan tünellerde farklı türlerde balıkların ziyaretçilerine eşlik etmesinden dolayı Londra’nın en çok ziyaretçi alan yerlerinden biridir. Giriş ücreti 16-20 Sterlin arasındadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

İngiltere’de dil eğitimi almak için St Giles Londra Highgate dil okulu giden öğrenciler, çok uluslu bir ortamda İngilizce öğrenme şansını elde ederler. Her yıl 59 farklı ülkeden binlerce öğrenci Londra’da dil eğitimi almak için bu okulu tercih etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA