GENEL BİLGİLER

İngiltere’nin en eski dil okullarından biri olan Wimbledon School of English, 1964 yılında kurulmuştur. Wimbledon köyünde, Bayan Marjorie Houseden tarafından , denizaşırı ve yerel çalışanlara İngilizce dil eğitimi vermek amacıyla kurulmuştur. 1970 lerin ortalarına gelindiğinde okul çok ciddi bir başarı yakalamış ve artan öğrenci sayısından kaynaklı 41 Worple Road’ daki adrese taşınmıştır. Okul, yıllar geçtikçe başarısını ve öğrenci sayısını arttırmıştır. Günümüzde 4 ayrı binada, 21 sınıfta eğitim vermeye devam etmektedir.

1979 yılında Cambridge sınavları için bir merkez haline gelmiş olan Wimbledon Dil Okulları, British Council akreditasyonunu ilk olarak 1983 yılında almıştır. El Gazette’nin en iyi dil okulları sıralamasında, en yukarılarda yer alması da WSE’nin kalitesini gösteren bir başka kanıttır. 2008 yılında, IELTS Sınav merkezi olmuştur. Şu an ise, Cambridge, IELTS, PTE, ACCA, TEA, OET & TOLES dahil olmak üzere çok çeşitli kağıt ve bilgisayar tabanlı sınavların yapıldığı merkez haline gelmiştir.

WSE, Geçtiğimiz 65 yılda İngiltere’nin en ünlü ve en çok tercih edilen dil okullarından biri olmuş durumdadır. Londra’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk seçeneklerinden biri olan Wimbledon School of English, özellikle uzun dönem veya akademik dil eğitimi düşünenler için doğru adreslerden olacaktır.

Londra’nın güney batısında bulunan Wimbledon School of English, şehir merkezine ortalama 20 dakika uzaklıktadır. Okulda Genel İngilizce eğitimine ek olarak İş İngilizcesi, Cambridge Sınav Hazırlık, IELTS Sınav Hazırlık, Hukuk İngilizcesi ve Tatil Kursu programları düzenlenmektedir.

WIMBLEDON SCHOOL OF ENGLISH DİL OKULU FİYATLARI

İster kariyeriniz, ister üniversiteniz, ister sadece zevkiniz için geliştirmek istediğiniz İngilizceyi WSE‘de nin zengin program içeriklerinde bulabilirsiniz. Londra’nın en iyi dil okullarından biri olan Wimbledon School of English’in yaptığı çeşitli promosyon ve kampanyaları ELT olarak siz değerli öğrencilerimize yıl boyu sunacağız. Okulun güncel olarak sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri ELT şubelerinden ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Dil Kursu

Standart Genel İngilizce dil kursu, İngilizce dilinizin tüm alanlarını geliştirmemizi sağlamayı hedefleyen içeriklere sahiptir. Kelime bilgisi, dil bilgisi, dinleme, konuşma, telaffuz, okuma ve yazma yetilerini doğru ve programlı bir şekilde aktif hale getirmek isteyen, 16 yaş ve üzeri öğrenciler için uygun olan seçenektir. Genel İngilizce ,standart kurs (haftada 24 ders / haftada 20 saat) ve yoğun kurs (haftada 28 ders / 23 saat) olmak üzere 2 farklı program olarak ayrılmıştır. Yoğun İngilizce dil kursu için İletişim Becerileri, Dil bilgisi ve Yazma, Telaffuz, IELTS Hazırlık, Cambridge Sınav Hazırlığı, Tıbbi İngilizce, Yaratıcılık Farkındalığı ve Refahı ve Futbol Akademisi’ni içeren modülleri entegre edebilir, gelişiminizi çeşitlendirebilirsiniz.

Ticari ve Profesyonel İngilizce

Uluslararası alanda kariyer planlaması olan veya aktif olarak iş hayatında yer alan, minimum 20 yaşındaki öğrenciler için tasarlanmış programdır. B2 Seviyesi bu İngilizce kursunun kriterlerinden bir tanesidir.2 veya 12 hafta olarak alınabilen bir programdır. Bu İş İngilizcesi ve Profesyonel Beceriler kursu, öğrenci isteğine bağlı değişkenlik taşıyan ders saatlerinden oluşur. Haftada 24 ders/ 20 saat olan kurslar ve isteğe bağlı Yoğun İngilizce programı almış bir öğrencinin ekleyebileceği modül ders olarak düşünülebilir.

Akademik Amaçlar için İngilizce

İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak, üniversite eğitimi almak veya akademik backgroundunu güçlendirmek adına IELTS Sınavından iyi bir skor almak isteyen kişiler için uygun olan program türüdür. Sizi hızlı bir şekilde Akademik IELTS sınavına hazırlamak için tasarlanmış 4 haftalık hızlı ve dinamik yapıya sahip bu program, sizi IELTS sınavına hazırlamakla kalmaz, aynı zamanda İngilizce konuşulan bir üniversitede kullanmak için akademik çalışma teknikleri konusunda rehberlik eder. Bu program farklı kurs türleri ile kompakt hale gelebilir ve 4 haftalık eğitim süresi 6 veya 10 haftaya kadar uzatılabilir.

Cambridge İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

Cambridge İngilizce sınav hazırlık kursları, çok tecrübeli bir ekip tarafından tasarlanmış, belirli seviyede İngilizcesi ve hedefi olan öğrencilerin sınav strateji ve tekniklerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Cambridge İngilizce Dil kursu, 24 ders yani haftada 20 saat olarak, öğrenciyi Cambridge B2 İlk Sertifika Sınavı, C1 ve C2 Sınavlarına hazırlar. 6 veya 12 hafta süren bu kurs için minimum dil seviyesi B2 olarak belirlenmiştir. Öğrencinin alacağı ders saat sayısı, dil seviyesi ve tercihine göre değişecektir.

Tıbbi İngilizce Kursu

Tıp alanında çalışanlar için tasarlanmış, 2 hafta süren ve minimum B2 seviyesinde İngilizcesi olan yetişkin öğrenci programıdır. Tıbbi Terminoloji alanında kendini geliştirmek isteyen tıp uzmanları ve üniversite öğrencilerinin oluşturduğu bir sınıfta profesyonel kişi içeriklerden oluşan eğitimler mevcuttur. Alınan kurs eğitimi içerisinde, İngilizce becerilerini çeşitli bağlamlarda geliştireceksiniz. Bu durum, hastalarla, aileleriyle ve meslektaşlarla iletişim kurarken güveninizi artırmanın ilk ve en büyük adımı olacaktır.

Hukuk İngilizcesi / TOSEL Hazırlık

Dört İngilizce dil becerisinin tümünü yasal bir İngilizce bağlamında geliştirmek isteyen ve belirli yasal terminolojiyi uygun şekilde kullanmayı amaçlayan hukuk öğrencileri, avukatlar veya diğer hukuk sektöründe çalışan profesyoneller için dizayn edilmiş programdır. Kurs ayrıca, Hukuki İngilizce Beceri Testine (TOLES) hazırlık dersleri de içerir. Bu nedenle sınavda başarılı olmak için gereken sınav tekniklerine ve çalışma stratejileri üzerinde yoğunlaşılır. Ek olarak, katılımcıların her akşam öğretmenleri tarafından ihtiyaçlarını karşılamak için belirlenen 2 saatlik bireysel odak çalışma dersleri oluşturulur.

VIDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Asla sıkılmayacağınız, aldığınız teorik eğitimi pratik eğitimle birleştiren WSE Sosyal Aktiviteleri, heyecan verici olan Londra yaşamını planlı ve müşterek bir şekilde öğrencilerine sunmaktadır. İngilizce konuşmanızı, arkadaş edinmenizi, Eğlenmenizi ve İngiltere’nin sunduğu her şeyin tadını çıkarmayı amaçlayan etkinlikler ile unutulmayan anıları biriktirme şansı yakalayın!
Okulda yapılan çok çeşitli spor ve aktiviteler tamamen ücretsizdir. Bazı geziler ve aktiviteler için sadece seyahatinizin bedelini ödemeniz gerekebilir.

Örnek Faaliyetler

Farklı temalara sahip uluslararası partiler (İrlanda, Latin Amerika, Asya, Orta Doğu vb.) (Ücretsiz)
Salsa dersleri (Ücretsiz)
Zumba dersleri (Ücretsiz)
Sınav ve Oyun geceleri (Ücretsiz)
Film gösterimleri (Ücretsiz)
Çay partileri (Ücretsiz)
Camden, Notting Hill ve diğer ünlü pazarlara geziler (sadece seyahat masrafları)
Wimbledon pub ve bar turları (Ücretsiz)
Tate Modern, British Museum ve Ulusal Galeri gibi Londra’nın en iyi müzelerine geziler (sadece seyahat masrafları)
Tiyatro ve Müzik Gezileri (35 £ – 50 £)
Madame Tussauds gibi Londra’nın en popüler turistik yerlerine ziyaret (28 £)
Ses Bakanlığı ve Cafe de Paris gibi en iyi Londra kulüplerinde öğrenci geceleri (£ 6)
Cambridge, Windsor ve Oxford dahil olmak üzere İngiltere’deki diğer yerlere tam günlük geziler (£ 45 – £ 60)

KONAKLAMA

Konaklamanız için doğru doğru kararı seçmek gerçekten önemlidir. Alacağınız İngilizce dil eğitiminin yanı sıra, çeşitli konaklama seçenekleri de sunan WSE’ de aile yanında konaklama, öğrenci yurtları ve farklı opsiyonlar mevcuttur.

Aile Yanı konaklama

Londra’daki dil kurslarında, İngiliz bir ailenin yanında kalmak çok popüler bir konaklama seçeneğidir. İngilizcenizi gerçek hayatta pratik yapmanıza ve yeni bir yaşam tarzı deneyimlemenize olanak tanır.

Öğrenci Yurtları

Öğrenci yurtlarında konaklarken diğer uluslararası öğrencilerle birlikte yaşayın. Bu, bağımsızlığınızı korurken yeni arkadaşlar edinmenin ve diğer uluslararası öğrencilerle İngilizce pratiği yapma fırsatı yakalayın.

Kingston Yazlık Konaklama

Kingston Summer Residence, Thames Nehri kıyısına, Kingston’un kalbinde, kafelere ve alışveriş merkezine sadece birkaç dakika mesafede yer alan son derece modern ve lüks bir öğrenci yurt konaklama seçeneğidir. WSE Öğrencilerinin yaz aylarında aldığı İngilizce dil eğitiminde en çok tercih ettiği bu konaklama seçeneği Okula, trenle yolculuğu ile sadece 12 dakika uzaklıktadır.

LONDRA ŞEHRİ

Eğer dünyanın sayılı yerlerinin çoğunu tek bir seyahatte görmek için Londra’da iseniz, doğru yere geldiniz demektir. Avrupa Medeniyetinin başlangıç noktalarından, çok uluslu bir şehir haline gelmiş Londra’da yapacağınız kısa bir yürüyüş bile sizi mest etmek için yeterli olacaktır. London Eye’dan Parlamento Binası’nın panoramik manzarasının tadını çıkarmak, Buckingham Sarayı’ndaki Kraliçe’yi görmek ya da Londra Zindanlarında unutulmayacak bir gezi yapmak istiyorsanız, hepsini tek bir güne sığdırma şansınız olabilir. Ayrıca, Stonehenge ve Edinburgh gibi yerlere şahane tren yolculukları ile seyahat edeceğiniz de unutmayın!

Londra, Jamie Oliver ve Gordon Ramsay gibi dünyaca ünlü şeflerin sahip olduğu yüksek konsantrasyonlu en iyi restoranlara sahip gastronomik bir güç merkezidir. Karayip körilerinden klasik İngiliz yemeğine, balık ve cipslere, iştahınızı ne olursa olsun, her mutfak köşesinin kaplandığı şehirde damak tadınızı zenginleştirebilir, birçok yemek tarifini kendi repertuarınıza kazandırabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Wimbledon School of English Dil Okulu, her yıl 30 dan fazla milletten öğrenciye İngilizce dil eğitimi vermektedir. Yıllık öğrenci milliyeti oranını aşağıdaki grafikte inceleyebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA