BELL LONDON DİL OKULU

Frank Bell, Cambridge Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra katıldığı 2. Dünya Savaşı’nda edindiği tecrübe ve fikirler ile uluslararası alanda dil eğitimi vermeyi amaçlamıştır. Savaş sırasında kamplarda esir düşen kişilere Fransızca ve İspanyolca dersi de veren Bell, dil öğreniminin tahmin edilenden daha dolu ve kapsamlı bir tecrübe olduğuna inanır ve Savaştan sonra İngiltere’ye döndüğünde, kazandığı deneyimler sayesinde, uluslararası iş birliği ve anlayışa giden yolun dil öğreniminden geçtiğini anlar. Bu durum, 1955 yılında, bugün hala faaliyet gösteren Cambridge’de ilk dil okulunu açmasına neden olur. Aktif olarak hala, yüzlerce farklı ulustan öğrenciye sıcak ve samimi bir eğitim ortamı sunar. Öğrencilerin dili en iyi şekilde öğrenmelerini hedefleyen okulda Cambridge Üniversitesinden profesyoneller ders vermektedir. Okul, bu nedenle İngiltere’de dil eğitimi alacak öğrenciler için çok iyi bir alternatif sunmaktadır.

O yıldan beri, Cambridge ve İngiltere’nin en prestijli dil okulları arasında olan, öğrencilerini İngilizce dilinde “emin bir kullanıcı” haline getiren, uluslararası kabul görmüş, yüksek kalitede bir eğitim kurumu olmuştur. 65 yıllık tecrübe ve yüksek kalite standartları ile dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce dil eğitimi veren Bell, unutulmaz öğrenme deneyimleri ve bir milyondan fazla insanın unutamayacağı güzel anıların da sahibidir. Öğrencilere, eğitimi en iyi şekilde vermeyi amaçlayan okulda Cambridge Üniversitesi’nde görev alan öğretim görevlileri ders vermektedir. Bu sebeple, İngiltere’de dil eğitimi düşünen öğrenciler için çok iyi bir alternatif sunmaktadır. Bell Dil Okulları, Cambridge, Londra, St Albans, Berkshire ve Oxfordshire’da kampüslere sahiptir.

Bell London Dil Okulu, Londra’nın hareketli bölgesi olan Bankside’da, Thames Nehri’nin güneyindeki yeni tesislere taşındı. Okulun Londra şubesi, eski bir depo alanında, Thames Nehri civarında, Shakespeare’in Dünya Tiyatrosu ve Tate Modern sanat galerisine yakın sakin bir sokakta bulunmaktadır. Bankside bölgesi, Londra’nın en heyecan verici ve tarihi bölgelerinden biri olan, Southwark Katedrali, Kırıkta ve Borough Market gibi ikonik manzaraları lokasyonunda barındırır. St. Paul Katedrali’nin ünlü kubbesi nehrin karşısında görülebilir ve Milenyum Köprüsü’nü geçerek ulaşılabilir. Civarda yüzlerce restoran, cafe ve pub vardır. Okulun kendisi ise, London Bridge Metro İstasyonu’na 8 dakikalık yürüme mesafesindedir.

BELL LONDON DİL OKULU FİYATLARI

60 yılı aşkın İngilizce öğretme deneyimi ile Bell, İngiltere dil okulları arasında seçkin ve saygı değer bir kurum niteliğindedir. Bu özel ve kaliteli eğitimden yararlanmak, ELT öğrencileri için daha kolay! Yıl içerisinde yapılan okul indirimleri ve promosyonlardan danışmanlarımız ile beraber daha hızlı haberdar olacaksınız. ELT öğrencileri için özel olarak hazırlanmış ve yıl boyunca devam eden kampanya ve promosyonlar hakkında bilgi almak için bizlere telefon ile ulaşabilir ya da size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Özel hedeflerinizi, kurs sürenizi ve dil seviyenizi tamamen sizin oluşturabileceğiniz program türüdür. Minimum A2 Seviyesinde olan, 16 yaş üstü öğrenciler için eğitim hizmeti verilir. Farklı modüller ile entegre edilebilen, esnek bir yapıya sahiptir. Öğrenciler arası en çok katılım gösterilen bu kurs türü, öğrencinin isteği doğrultusunda 15, 20 veya 25 ders olarak alınabilir. Bell’de geçirdiğiniz süre boyunca size özel kişiselleştirilmiş interaktif öğrenme ortamı da olacaktır. Bell Online’da becerilerinizi test edip öğretmenlerinizden doğrudan geri bildirim alabileceksiniz.

IELTS Sınavı Hazırlık Sınıfları

IELTS hazırlık kursu, IELTS sınavının içeriği ve yapısı hakkında geniş bilgi birikimi olan öğretmenler tarafından yazma, dinleme, okuma ve konuşma becerilerinde akademik bir eğitim verir. Sınava bağlı olan tüm etkenler kurs süresi boyunca değerlendirilir. Öğrenci sınav içerisindeki zaman kontrolünü, doğru okuma ve dinleme yetilerini yapacağı konuşma pratikleri ile pekiştirir. Minimum B1 düzeyi ve 17 yaş kursun başlıca kriterleridir. 

Birebir Eğitim

16 yaşından büyük öğrencilere verilmektedir. Kurslara başlamak için yeterlilik seviyesi A1’dir. Haftada 15, 20 veya 25 ders yapılabilmektedir. Her pazartesi yeni bir sınıf ile dersler başlar. En az 1 hafta ders alınabilmektedir. 17 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış özel ders içeren programlardır. A1 Düzeyi kurs başlangıcı için yeterlidir. Tercihe göre, 15.20. 25 ders alınabilir. Uzman Bell eğitmenleri ile odak noktasını kararlaştırın ve hızlı gelişimin ilk adımını atın!

Proje Yönetimi Sertifika Programı

Proje yönetiminde yer alan temel ilke ve kavramları öğrenmek, kelime dağarcığınızı uzman eğitmenler ile geliştirmek isteyen yetişkin öğrenciler için tasarlanmış 4 hafta süren profesyonel bir sertifika programıdır. Kalifikasyonu 27.000 üyeli bir İngiliz profesyonel organı olan Proje Yöneticileri Derneği (APM) tarafından verilmektedir. Bu kurum, Avrupa bölgesinde, kendi alanının en büyük kuruluşudur. Bu kurs türü için proje yönetimi konusunda herhangi bir tecrübe sahibi olmanız beklenilmez. İngilizce dil seviyeniz minimum B2 düzeyinde olmalıdır. Genel İngilizce veya IELTS Hazırlık programları ile entegre edilebilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi almak için Londra tercihi çok zor olmasa gerek. Sunulan sınıf derslerini kalıcı bir hale getirmek için Londra’nın eşsiz ve zengin sosyal hayatından faydalanmak şart! Keyif verici sosyal aktivitelerin ve etkinliklerin bulunduğu Bell Londra Şubesi, sizi Londra’nın en güzel, en gezilesi yerlerine okul arkadaşlarınız ile beraber götürecektir. Turistik seyahatlerinizi eğitiminiz ile birleştirmeden önce mutlaka Bell’in sosyal aktivite birimi ile iletişime geçin!

KONAKLAMA

Bell London Dil Okulu, İngiltere dil okulları için Londra’ya gelen öğrencilere konforlu konaklama imkanları sunmaktadır. Okulun sunduğu yurtlarda konaklamalar genellikle tek kişilik odalarda yapılmaktadır. Bu odalar kendi banyo ve mini mutfaklarına sahiptir. Dileyen öğrencilerin aile yanında konaklama şansları da bulunmaktadır. Aile yanında konaklama yapılması dil eğitimi açısından oldukça faydalı olacaktır. Aile yanında konaklayan öğrenciler dil pratiği yapma fırsatı bulurlar. Aynı zamanda da İngiliz kültürü ile haşır neşir olma fırsatı yakalarlar.

Aile Yanı Konaklama

İngiliz bir aile ile beraber kalmak, İngiliz kültürünün deneyimlemek, onları tanımak için en doğru seçenektir. Sınıfta alacağınız eğitim dışında aile bireyleri ile yapacağınız konuşma pratikleri seviyenizi yükseltmeniz adına en hızlı yol olabilir. Bell’e bağlı aileler çeşitli kültür, yaş ve yaşam tarzına sahiptir. Ama hepsinde aynı düzeyde samimiyet ve konforu bulabilirsiniz. Minimum 16 yaş ve üzeri öğrenciler için uygun olan bu seçenek, okula toplu taşıma ile ortalama 40-50 dakika aralığındadır.

Rezidans Konaklama

Okula en yakın konaklama seçeneğidir. Tek veya çift kişilik, özel banyolu, lüks, konforlu, ortak paylaşım alanlı bu konaklama opsiyonunda minimum 18 yaşındaki öğrenciler kalabilir. Okul uzaklıkları 5-15 dakika arası değişen rezidans konaklamalarda, size yakın amaçlarla İngilizce dil eğitimi almaya gelmiş öğrenciler ile uzun sürebilecek olan dostluklarımızın ilk adımını atabilir, sosyal hayatınızı en hızlı şekilde geliştirebilirsiniz. 

LONDRA ŞEHRİ

Londra, Birleşik Krallık’ın meydana gelmesinde rol oynayan dört ülkenin (Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda ve İngiltere) en büyüğü olan İngiltere ve Birleşik Krallık’ın başkenti olma özelliği taşımaktadır. Krallık nüfusunun %80’i İngiltere’de yaşarken (55 milyon), Londra’da yaşayan insan sayısı 9 milyon civarındadır. Parlamenter demokrasi biçimi ile yönetilen ülkede Kraliçe ve kraliyetin söz alma hakkı uzun yıllardır bu sayede korunmaktadır. Fazla sıcak olmayan bir iklime sahip olan İngiltere’nin sıcak sayılabilecek şehirlerinden bir tanesi başkent Londra’dır.
Çok uluslu, kozmopolit bir yapıya ve karaktere sahip olan başkentte, şehir içinde çok gelişmiş olan ulaşım ağını, uluslararası alanda merkezi bir yer haline getiren havayolu ulaşımı takip eder. 100.000’den fazla uçuşa ev sahipliği yapan Londra havaalanları, havayolu ulaşımında dünyanın merkez ve odak noktalarındandır. Londra, Küresel anlamda dev markalara da ev sahipliği yapar. Bu durum, ülke ekonomisi, yabancı yatırımcılar ve çalışanların sonraki süreçlerde güvencesi haline gelmiştir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA