GENEL BİLGİLER

Her yıl binlerce kişi daha iyi bir kariyer, daha iyi bir gelecek ya da hedeflere ulaşmak adına İngilizce öğrenmek için ve bunu yaparken daha hızlı ilerleyebilmek adına yurtdışında İngilizce konuşulan ülkelerde İngilizce eğitimi almayı tercih etmektedir. Yapılan istatistiklere bakıldığında, İngilizce konuşulan ülkeler arasında en çok tercih edilen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. İngilizceyi aktif bir şekilde kullanabilmek adına İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehir ise Londra olarak gözükmektedir.

Londra’nın kalbi 1.bölgede yer alan, 30 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış olan programlara sahip EC English Londra +30 dil kursları, bu yaş grubundaki kişileri bir araya getirerek İngilizceyi daha hızlı öğrenmelerini sağlamaktadır. Kendileri gibi daha olgun ve benzer düşüncelere sahip öğrenciler ile birlikte verimli bir öğrenme deneyimi yaşatan EC English, modern ve profesyonel bir merkezde hizmet vermektedir. Euston metro istasyonunun hemen yanında yer alan okul binasında toplam 8 adet sınıf bulunmaktadır ve yaklaşık kapasitesi 120 öğrenciden ibarettir. Yüksek donanımlı sınıflarda eğitim veren ve sadece yetişkin öğrencilerin ders aldığı EC English Londra +30 programlarda, interaktif öğrenme metotları ile öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini arttırmaya yönelik müfredatlar kullanılmaktadır.

EC LONDRA +30 DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil okulu fiyatları okuldan okula hatta şehirden şehre bile farklılık gösterebilmektedir. EC English Londra +30 merkezinde 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında eğitim alacak öğrencilere eğitim ücretinde %20 indirim uygulamaktadır. Dönemlik ve yıl boyu uygulanan indirimler için size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen yetişkinlere yönelik birçok farklı program sunulmaktadır. Bu programlar, Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin hangi zayıf oldukları konuları geliştirmek için farklı metot ve modüller ile oluşturulmuştur.

EC English Londra +30 Genel İngilizce-Yoğun İngilizce Programları

Başlangıç seviyesinden ileri düzey seviyede İngilizce yeterliliğe sahip olan öğrencilere kadar tüm grupların katılabildiği genel ya da yoğun İngilizce programları, talep edilen süre boyunca öğrencilerin eksik oldukları temel yeterlikleri geliştirmeye yönelik bir programdır. Öğrencilerin okuma-yazma-dinleme-anlama becerilerini geliştirerek güven kazanmalarını sağlayan genel İngilizce programlarında hafta 20 ders, yoğun İngilizce programlarında ise haftada 30 ders eğitim düzenlemektedir. Yıl boyunca her pazartesi başlayan bu programlarda sınıf mevcutları 12 öğrenciyi geçmemektedir.

EC English Londra +30 İş İngilizcesi Programları

İngilizce seviyeleri B1 ve üzeri olan öğrenciler için uygun olan bu programlar, global bir firmada uluslararası bir kariyer hedefleyenler ve uluslararası ticaret ve işletme alanında çalışanlar tarafından tercih edilmektedir. İletişim, kriz yönetimi, takım çalışması, finans, uluslararası iş etiği gibi alanlarda öğrencilerin eksiklerini gidermelerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Kurs sonunda öğrenciler, aynı amaçla bir araya gelmiş olan profesyoneller ile iletişim kurma şansını da yakalayabilmektedirler. Dersler haftada 20 ders olarak düzenlenmektedir ve her ders 45 dakika sürmektedir.

Şehirde İngilizce

En az orta seviye İngilizcesi olan öğrenciler kabul edildiği ve en az 1 hafta en fazla da 5 hafta eğitim almak isteyen 30 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmıştır. Londra’da sosyal hayat ile öğrenmeyi birleştiren EC English, öğrencilerin odak noktalarına göre özel programlar sunmaktadır. Haftada 20 ders genel İngilizcenin yanı sıra haftada 10 ders de şehir içi aktiviteleri ile birleştirilmiştir.

İş için İngilizce

Küresel iş dünyasındaki rekabeti daha başarılı hale getirmek isteyen öğrencilerin tercih ettikleri İş için İngilizce programları, özel iletişim becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Toplantı ve konferans yönetimi, sunum başarısı, proje planlaması, hedef belirleme, iş başvurusu yapma, iş görüşmesi yapma gibi temel konularda uygulamalı bir eğitim sunulmaktadır. En az orta seviye İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin katılabildiği bu programlarda haftada 20 ders genel İngilizcenin yanında haftada 10 ders iş için İngilizce eğitimi verilmektedir. Programlar yıl boyunca her pazartesi günü başlamaktadır. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen adayların çokça tercih ettiği programlardandır.

EC Promise

EC English okullarında eğitim alan öğrencilere hedefledikleri seviyeye getirme sözü vermektedir. Öğrencilerin derse katılım oranları, ödevler ve eğitimlerindeki gelişmeleri takip edilerek hedeflenen seviyelerine gelmeleri garanti altına alınmaktadır. Online takip yöntemi ve uzman ekipler tarafından sürekli takip edilen öğrenciler belirlenen sürede istenilen hedefe gelmeleri sağlanmaktadır. Eksik kalınan yerlerde öğretmenler tarafından takviye dersleri sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Sosyal Aktiviteler
Kültür, eğlence, müzik, alış veriş için bir çok seçeneğe sahip olan Londra’da İngilizce eğitimi almak için EC Londra’yı seçen 30 yaş ve üzeri öğrenciler, aylık olarak planlanan etkinlik takvimi ile sosyal ağlarını güçlendirme imkanı yakalamaktadırlar. Katılımların ücretli ve ücretsiz olarak ayrıldığı bu etkinlerde ve geziler öğrencilerin öğrenme süreçlere büyük katkı sağlamaktadır. Yoga sınıfları, meditasyon seansları, müze gezileri, uluslararası akşam yemekleri, disko partileri, şehir merkezinde sinema geceleri, müzikaller, Brighton/Oxford/Cambridge/Bath gibi Londra dışı kültür gezileri bu etkinliklerden bazılarıdır.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, EC English’in sunduğu tüm konaklama seçeneklerinden faydalanabilmektedir. Okulun konaklama departmanı, konaklamalar konusunda öğrencilere destek olmaktadır. EC English Londra +30 merkezinde aile yanı ve öğrenci yurtları seçenekleri sunulmaktadır. Londra’da konaklama için İngiliz bir aile yanını tercih eden öğrenciler, okulda eğitim aldıktan sonra hem İngiliz kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayabilir, hem de aile üyeleri ile vakit geçirerek pratik yapma şansını yakalayabilirler.

Superior Chapter Kings Cross
Kings Cross’un kültürel merkezinde yer alan öğrenci yurdu, Google gibi iş dünyasının bilinen isimlerinin olduğu bölgede yer almaktadır. Kings Cross Residence, suite odalarda ücretsiz internet, özel banyo-tuvalet, temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik küçük bir mutfak, çalışma masası, 7/24 kullanıma açık spor salonu, Apple bilgisayarlar ile donatılmış ücretsiz olarak hizmet veren bir bilgisayar odası ile modern ortak alanlara sahiptir. EC English Londra’ya ortalama yürüyerek 15 dakika sürmektedir.

Comfort Scape Wembley Studio
Memnuniyet oranı yüksek olan Wembley Residence öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir konumda bulunmaktadır. Çevresinde restoranlar, kafeler, marketler bulunan Scape Wembley residence, yürüme mesafesinde olan metro durağından EC English Londra +30 merkezine metro ile 35 dakika uzaklıkladır. 2017 yılında açılan Wembley Studio Residence, ünlü Wembley Stadyumunun hemen yakınında yer alır. Odalarda öğrencilerin kendilerine ait özel banyo ve tuvaletleri, temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir mutfak bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin odalarda kullanabileceği yüksek hızlı internet erişimi de bulunmaktadır. Yurt içerisinde ise oyun odaları, sinema salonu, aperatif alınabilen otomatlar, 24 saat kullanıma açık bir spor salonu öğrenciler tarafından kullanılabilmektedir.

LONDRA ŞEHRİ

2000 yıllık tarihi ile Londra, tarihi dokusu ve modern yaşantısı ile ziyaret edilmesi gereken ilk 10 şehir arasında gösterilmektedir. İngiltere’nin başkenti olan Londra’nın 9 milyona yakın nüfusu bulunmaktadır. 2019 yılında yaklaşık 20 milyon turistin ziyaret ettiği Londra, sadece turizm açısından değil, finans ve ticaretinde merkezi konumunda olmasından dolayı birçok ticari ziyaretin de vazgeçilmez şehirlerinden bir tanesidir. Dünyanın başlangıç meridyeni olarak kabul edilen Greenwich bölgesi de Londra’da yer almaktadır. Bu bölgede birçok gözlemevi bulunmaktadır ve temsili meridyen çizgileri de görülmektedir.
Tarih, sanat, doğa ve modern dünyanın bir arada yaşadığı bu büyüleyici şehir, aynı zamanda dünyanın en eski metro ağına sahiptir. Londra metrosu yaklaşık 400 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun ikinci metrosudur ve günde ortalama 3 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.
Londra Şehri, düzenlenen müzikaller, festivaller, sahip olduğu sanat müzeleri, tarih kokan sokakları ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar kazandırmaktadır.
Londra Şehrinde ziyaret edilmesi ve yapılması tavsiye edilen yerler:
Westminster Sarayı Londra şehrinin ve İngiltere’nin sembollerinden bir tanesi olan Westminster Sarayı, Gotik bir mimari yapıya sahip olan Westminster Sarayı, Big Ben saat kulesi ile de bağlantılıdır.
Buckingham Sarayı Ülkenin en önemli politik merkezlerinden bir tanesidir. Kraliyet ailesi üyelerinin de bir kısmı halen bu sarayda yaşamaktadır. Günün belirli saatlerinde düzenlenen nöbet değişim törenlerine ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gösterilmektedir. Girişler ücretsizdir.
Hyde Park Özellikle yaz aylarında çok hareketli olan Hyde Park, dünyanın en ünlü parkları arasında yer almaktadır. Müzikaller Londra şehri, gezilecek yerlerin dışında yapılması gereken de birçok etkinliği barındırmaktadır. Bunlardan bir tanesi “müzikaller”. 25 yıldır sahnelenen “The Phantom Of The Opera” en popüler seçenekler arasında yer alır. Biletler yaklaşık 30 Sterlin’den başlamaktadır.

ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC English Londra +30 merkezi, 30 yaş ve üzeri öğrencileri kapsayan özel programlara sahip olmasından dolayı dünyanın farklı ülkelerinden her yıl birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Profesyonel kadrosu, modern yapısı, interaktif eğitim metotları ile Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında EC English yer almaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA