LSI LONDRA CENTRAL DİL OKULU

İngilizce konuşulan ülkeler arasında İngilizce dil eğitimi almak için en fazla tercih edilen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler bir yandan İngilizce öğrenerek diğer yandan da İngiltere’nin tarihi, kültürü ve modern yaşantısıyla unutulmaz bir deneyim yaşama şansına sahip olurlar.

Dil eğitimi tercihlerini başkent Londra’dan kullanan öğrenciler şehrin en hareketli bölgesi West End’de bulunan LSI Londra dil okulunda birbirinden farklı ve kaliteli programlara katılabilirler. SOHO, Britanya Müzesi, Oxford Caddesi üzerindeki mağazalara yürüme mesafesindedir. Okul binası içerisinde bulunan ücretsiz internet erişimi, bilgisayar salonları, kütüphane ve sosyal alanları ile öğrencilere çeşitli imkanlar sunmaktadır. 15 Modern sınıfa sahip olan LSI Londra merkezindeki sınıflarda ortalama 12 öğrenci eğitim almaktadır. Küçük de bir mutfak alanının bulunduğu okulda, öğrencilerin kullanabilecekleri mikrodalga fırın, buzdolabı ve kahve makinesi yer almaktadır. LSI Londra’nın uzman kadrosu ve yardımsever ekibi, eğitim alan öğrencilerin taleplerini yerine getirebilmek ve eğitimlerini tamamladıklarında Londra’dan mutlu ayrılmalarını sağlamak için tüm imkanlarını kullanmaktadır.

LSI LONDRA DİL OKULU FİYATLARI

LSI Londra dil okulunda yıl boyunca %25’e varan indirimler bulunmaktadır. Aile yanı konaklamalarda ise 12 hafta ve üzeri kayıtlarda haftalık 20 GBP indirim uygulanmaktadır.

 

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
LSI (Londra)
Eğitim
IELTS - TOEFL 870 3160 4500 6000 8040 12060GBP
Akademik İngilizce 4500 6000 8040 12060GBP
Yoğun İngilizce (30) 870 3160 4500 6000 8040 12060GBP
İş İngilizcesi 870 3160 4500 6000 8040 12060GBP
Genel İngilizce (20) 660 2520 3660 4880 6840 10260GBP
Yarı Yoğun İngilizce (24) 760 2920 4140 5520 7440 11160GBP
Konaklama
Aile Yanı TK YP48019202880384057608640GBP
Aile Yanı TK BB38015202280304045606840GBP
Aile Yanı ÇK BB*32012801920256038405760GBP
Aile Yanı ÇK YP*40016002400320048007200GBP
Diğer
Kayıt Ücreti 90 90 90 90 90 90GBP

SUNULAN PROGRAMLAR

+16 Yaş Genel ve Yoğun Kurslar

Öğrencilerin her alanda İngilizceleri geliştirmeleri sağlayan bu kurslarda hafta 20-24-30 ders seçenekleri sunulmaktadır. Derslerde dil bilgisi, telaffuz ve sözcük bilgisinin yanı sıra konuşma, dinleme, okuma ve anlama odaklı programlar uygulanır. Ders kitaplarının yanı sıra gazete, dergi gibi birçok gerçek materyal kullanılmaktadır. 1-50 hafta arası tercih edilebilen bu programlara her seviyeden öğrenci katılabilmektedir bu programlar her pazartesi başlamaktadır.

Premium Kurslar

Bireysel ve daha küçük gruplar olarak sunulan bu programlarda kişisel ihtiyaçlara göre eğitimler verilmektedir. Özellikle uzun süre vakti olmayan yönetici ve profesyoneller için uygun olan yoğunlaştırılmış 9 günlük kurslarda 82 ders ya da 92 ders eğitim alabilme imkanı bulunmaktadır. Bire birde özel ders formatını da kapsayan programlarda ise haftalık 50 derse kadar eğitim alınabilmektedir.

Akademik Kurslar

Akademik İngilizce ve sınav İngilizcesini arttırmaya yönelik tasarlanan bu programlarda öğrencilerin akademik okuma yazma becerileri gelişmektedir. Aynı zamanda IELTS, TOEFL, TOEIC ve Cambridge Sınavlarına da hazırlık eğitimi sunan Akademik Kurslar, haftada 20 ders ve 30 ders olarak düzenlenmektedir.

Üniversiteye Hazırlık Kursları

İngiltere’de üniversite eğitimine başlamak isteyen öğrencileri akademik olarak hazırlayan bu programların ardından, öğrenciler LSI Dil Okullarının güvenilir partner kuruluşlarında eğitimlerine devam edebilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere Londra’da dil eğitimi alan öğrenciler okul dışında da birçok aktiviteye katılma imkanı bularak İngilizce pratik yapma şansı yakalarlar. LSI Londra merkezi organizasyon ekibi de her öğrencinin kendilerini yakın hissedebilecekleri aktivite planlarını haftalık olarak paylaşmaktadırlar. Bu etkinliklerden bazıları şu şekildedir:

Dean Caddesi’ndeki Konak’ta Geleneksel İngiliz 5 Çayı, Ünlü Tate Modern sanat galerisi gezisi, Notting Hill’de Coronet Sineması’nda ucuz film gecesi, Hyde Park’taki Serpentine Göletinde tekne gezisi, Soho’da karaoke bar gezisi, Dünyanın en büyük müzelerinden British Museum’da akşam turu, Edinburgh ve Loch Ness’e hafta sonu gezisi, West End Gösterileri, Bath ve Stonehenge’e günlük gezi gibi daha birçok farklı aktivite ve gezi organize edilmektedir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama
İngiliz kültürü hakkında daha çok bilgiye sahip olmayı sağlayan ve LSI Londra dil okulu tarafından özenle seçilen aile yanı konaklama seçenekleri, Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en ekonomik seçenektir. Konaklama departmanı tarafından sağlanan aile yanı konaklamalarda tek kişilik odalar ve birlikte eğitim alacak olan öğrenciler için tek kişilik odalar bulunmaktadır. Öğrencilerin tercihleri doğrultusunda sabah kahvaltı ve akşam yemeği servis edilmektedir. Daha üst standartlarda özel banyolu süite odaları bulunan ve okula daha bir aile yanı konaklama talebi olan öğrenciler için de seçenekler bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamadan farklı olarak LSI Londra merkezinin anlaşmalı olduğu 18 yaş ve üzeri öğrencilerin kalabileceği farklı yurt seçenekleri de bulunmaktadır.

The Curve
Zone 1’de yer alan The Curve Residence ile LSI Londra merkezi arası yaklaşık 30 dakikadır. Tek kişilik özel banyolu odaları bulunan yurdun içerisinde ücretsiz internet erişimi, sauna, spor salonu, çalışma odaları, ortak kullanım mutfak alanları bulunmaktadır.

Collective Old Oak
Tek kişilik özel banyolu odaları ile modern bir yapıya sahip olan Collective Old Oak Residence Londra’da zone 2’dedir ve okula yaklaşık 40 dakika uzaklıktadır. Yurt içerisinde spor salonu, sinema salonu, oyun odaları, sauna, kütüphane ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca yurda ait olan bahçede öğrencilerin vakit geçirebileceği bir alan sunulmaktadır.

AXO Camden
LSI Londra merkeze yaklaşık 25 dakikalık uzaklıktadır. Yıl boyunca öğrenci ağırlayan AXO Camden Residence, tek kişilik suite odalara sahiptir. Öğrenciler yurt içerisinde yer alan çamaşırhane ve bisiklet kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Fulham Palace Studios
Zone 2’de bulunan öğrenci yurduna yürüme mesafesinde olan metro durağı ile okula yaklaşık 25 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik studio odalarda öğrencilerin kullanabilecekleri küçük bir mutfak alanı da bulunmaktadır. Tüm odalar özel banyo ve tuvalete sahiptir. 18 yaşından büyük tüm öğrenciler yıl boyunca konaklayabilmektedir.

LONDRA ŞEHRİ

Turizm, ticaret ve eğitim amacı ile milyonlarca kişi her yıl Londra şehrine gitmektedir. Thames nehrinin ikiye böldüğü tarihi ve kültürel şehir, büyüleyici atmosferi ile ziyaretçileri üzerinde büyük izler bırakmaktadır. İngiltere’nin ve Büyük Britanya’nın başkenti olan Londra 2000 yılı aşan tarihi ile birçok kültür ve sanat merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. İlk kuruluş döneminde adı Londinium olarak bilinen yerleşim yeri, zamanla bir liman şehri ve bağlantı noktasına dönüşerek günümüze kadar gelmiştir.

Dünyanın en yeşil şehirlerinden biri olan Londra’da, yüzlerce park bahçenin yanı sıra, müzeler, sanat galerileri, kraliyet sarayları, tiyatro salonları gibi birçok simgesel yere sahiptir. 9 milyona yakın nüfusu olan Londra’da 300 farklı dil konuşan milletler bir arada yaşamaktadır.

Türkiye ile İngiltere arasında farklı şehirlere gerçekleşen karşılıklı uçuşlar ile İngiltere, ulaşımın en kolay olduğu ülkelerden bir tanesidir. İstanbul-Londra-İstanbul arası birçok farklı havayolu şirketi tarafından doğrudan uçuşlar gerçekleştirmektedir ve bu uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Londra şehrinde görülmesi tavsiye edilen bazı önemli yerler:

Westminster Sarayı: Gotik bir mimari yapıya sahip olan Westminster Sarayı, Big Ben saat kulesi ile de bağlantılıdır Londra şehrinin ve İngiltere’nin sembollerinden bir tanesidir.

Hyde Park: Özellikle yaz aylarında çok hareketli olan Hyde Park, dünyanın en ünlü parkları arasında yer almaktadır.

Londra Kalesi Thames Nehri’nin kıyısında yer alan Londra Kalesi, 1078 yılında inşa edilmiştir ve 1988 yılında UCESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

Big Ben: Görkemli mimari ile Westminster Sarayının yanında yer alan tarihi saat kulesi, dünyanın en büyük 4. Saat kulesidir.

London Eye: İngiltere ve Londra’nın simge yapılarından olan London Eye, 135 metre yüksekliği ile Londra’nın en güzel gözlem yerlerinden bir tanesidir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

LSI Londra merkezinde her yıl dünyanın farklı milletlerinden öğrenciler gelmektedir. Londra’da dil eğitimi almak için bu okulu seçen öğrenciler, uluslararası bir atmosferde eğitim almaktadırlar.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA