GENEL BİLGİLER

1973 yılında Londra’da kurulan Frances King, İngiltere’de dil eğitimi almak için en doğru adreslerden biri olabilir. Frances King’de öğrenciler, İngilizce dil becerilerini geliştirirken yeni insanlarla tanışabilecekleri ve Londra’yı keşfedebilecekleri bir ‘Öğrenme Atmosferi’ yaşarlar. Mükemmellik standartlarını, eğitimlerine tamamen yansıttığını, varolan akreditasyonları ve üyelikleri (British Council, Quality English, IALC ve ACELS) gösteriyor. Aynı zamanda English UK üyesi olan dil okulu, yılda yaklaşık 4.000 öğrenciye de ev sahipliği yapıyor.

Londra şubesi, Londra’nın merkezindeki nezih bir yer olan Kensington’da bulunmakta. Genel İngilizce programları, IELTS-FCE-CAE Sınav hazırlıkları, aile ve çocukları için hazırlanmış eğitim programları ve yaz kampları Frances King dil okullarının Londra’da sunduğu kurs çeşitleridir. Okul aynı zamanda, mezunları ve öğrencilerinin yararlanabileceği iş eğitim programları sunan Business Education Group bünyesindedir.

FRANCES KING LONDON DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak, anadili İngilizce olan diğer ülkelere kıyasla daha pratik ve sonuç odaklı bir eğitim sunar. Frances King, 47 yıllık eğitim tecrübesini modern şubelerinde son teknoloji ile öğrencilere sunar. ELT öğrencileri için yıl boyunca devam eden ve %30’lara varan indirimler ile hazırlanmış programlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Programları

“Daily English” yani günlük İngilizcede, akıcılık ve doğruluk elde etmek isteyen her yaştan yetişkin için hazırlanmış programlar. Okulda okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dil becerilerinin gelişmesi için tasarlanmış ders içerikleri, her profile uygun program türleri ve teorik anlamda öğrenilen bilginin dışında sunulan sosyal aktiviteler ile pratik gelişimi de kapsayan bir eğitim programı.

Yoğun İngilizce Programı

Programın ana teması, öğrencinin hedeflerine daha çabuk varmasını, iletişim becerilerini daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamak. Çalışma ve programlama becerisini alacağı yüksek ders saat sayısı ve farklı programlar ile gelişmek isteyen öğrencilerin tercihi olabilir. İlgi alanları araştırma, tartışma, tartışma ve görev temelli öğrenme için seçilir.

Standart-Yoğun Akademik Yıl

Uzun dönem gidecek veya alacağı akademik eğitim öncesi hazırlık programı düşünen öğrencilerin ilk tercihi. Genel İngilizcenin yanı sıra, Ticari İngilizce veya IELTS, Cambridge sınav derslerini de ek modül olarak alma şansı bulunan akademik program türü.

Yarı Zamanlı Akşam Kursu

Ağırlıklı iş hayatından muzdarip, kişisel gelişim ve eğitimi için kendine çok zaman ayıramayan yetişkin öğrenciler için hazırlanmış bir program türü. Haftanın belli günlerinde, akşam saati sunulan kurs eğitimi, Londra’da dil eğitimi almak isteyen ama vakti kısıtlı olan öğrenciler için bire bir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi almak, orada bulunan popüler etkinliklere katılmanın ilk adımıdır. Frances King’in düzenlediği programlar, her hafta Londra ve çevresinde altı etkinlik içermektedir. Okulun, her ay farklı bir etkinlik programı vardır. Her aktivitede size yol gösterecek en az bir personel bulunmaktadır. Etkinliklerin çoğu ücretsizdir, diğerlerinde ise sadece yiyecek ve içecek, seyahat ve giriş ücretleriniz için ödeme yaparsınız.

Okulun hazırlamış olduğu sosyal program aktivitelerinde hedefledikleri;

Arkadaş edinmenin, öğrendiğiniz İngilizceyi sosyalleştirmenin ve pratik yapmanın harika bir yolu.
Londra’nın farklı bölgelerini keşfetme ve İngiliz tarihi ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinme şansı.
Dışarıda yemek yapmak ve yalnız bir şeyler yapmak yerine bir grupta gezmek için bir yol.

Programlardan bazıları ise;

Harry Potter Tour; Camden Canal Walk
The Chocolate Museum; Tasarım Müzesi
Şirket içi atölye çalışmaları ve etkinlikler, örneğin Marshmallow Challenge
Londra’nın ünlü simge yapıları, örneğin Parlamento Evleri; Old Bailey
Soho Klasik Pub Turu; Shakespeare’s Globe Theatre’da bir oyun, Canlı Caz Gecesi

Bu özel aktivitelere katılmadan önce, sosyal aktivite departmanına rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

KONAKLAMA

Kolay bir ulaşıma sahip olan Frances King konaklamaları tüm öğrenci profillerine uygun seçeneklere sahiptir. Aile yanı konaklama, rezidans, lüks apartman daireleri ve paylaşımlı öğrenci evleri İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin tercih edebileceği konaklama opsiyonlarıdır.

LONDRA ŞEHRİ

Londra’da dil eğitimi almak, dünyanın en canlı, en büyük ve en kozmopolit şehirlerinden birinde, bir sürede olsa “yaşamak” demektir. Bu durum, Eğitim aldığınız okulun, konaklama yaptığınız yerin lokasyon önemini ilk sıralara taşımaktadır. Ayrıca, var olan kaliteli yaşam, zaman içerisinde oluşabilecek fırsatlar ve şanslar, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencileri Londra’ya çeken bir başka unsur olsa gerek. Frances King’in Londra Şubesi, Gloucester Road metro İstasyonunun karşısında, güzel ve seçkin bir bölge olan Kensington’da yer almaktadır. Dünyanın en lüks mağazalarına ev sahipliği yapan Londra, bu bölgesinde de birçok restoran,cafe, pub ve mağaza barındırmaktadır. Kensington sarayı ve Hyde Park okula yürüyüş mesafesindedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA