GENEL BİLGİLER

Ana dili İngilizce olan ve İngilizce dil eğitimi almak için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen İngiltere, her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Birçok farklı şehirde yer alan dil okullarında İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin en fazla talep ettikleri şehir ise Londra’dır. Londra kozmopolit yapısı ile sadece eğitimin değil aynı zamanda da kültür ve turizmin de başkenti olarak gösterilmektedir.

Tarihi, kültürel çeşitliliği, mimarisi ve modern yapısı ile Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri okullardan bir tanesi olan Eurocenters, İngiltere’de dışında Amerika, Avustralya, İrlanda, Kanada, Malta, Güney Afrika ve Fransa’da bulunan merkezleri ile zincir bir dil okulu olarak faaliyet göstermektedir. Londra’nın merkezinde Viktoria metro istasyonuna birkaç dakika yürüme mesafesinde yer alan Eurocenters Londra, interaktif öğrenme metotlarına uygun bir şekilde dizayn edilmiş tam donanımlı 10 sınıfa sahiptir. Okul içerisinde öğrenci salonları, bilgisayar odaları, atıştırmalık otomatlar ve öğrenme merkezi bulunmaktadır.

70 yılı aşan bir deneyime sahip olan Eurocenters dil okulları, öğrencilerine %100 başarı garantisi vermektedir. Eurocenters dil okullarını tercih eden öğrenciler üzerinde yapılan anket sonuçlarına göre öğrencilerin %87 aldıkları eğitimden çok memnun olduklarını belirtmiştir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre programlar sunan Eurocenters dil okulları, öğrencilerine unutulmaz bir deneyim kazanmalarına imkan tanımaktadır.

EUROCENTRES LONDRA DİL OKULU FİYATLARI

Eurocenters Londra merkezinde eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için yıl boyu farklı indirimler uygulanmaktadır. %25 ve üzeri bu indirimlerden faydalanmak için sizlere en yakın ELT ofisleri ile iletişime geçebilir, aşağıdaki tablodan fiyatları detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

EUROCENTRES Londra Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 Hafta Kur
Konaklama
Diğer
Kayıt Ücreti GBP
Online Erişim 36 hf. (Zorunlu) GBP
Online Erişim 24 hf. (Zorunlu) GBP
Online Erişim 12 hf. (Zorunlu) GBP

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Programları

2 hafta ile 44 hafta arası tercih edilebilecek olan genel İngilizce programları, temel dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için en uygun programlardır. Bu programlarda sadece günlük konuşma becerileri değil, okuma, yazma ve anlama odaklı interaktif bir eğitim uygulanmaktadır. Her pazartesi başlayan bu programlara başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar olan kabul edilmektedir.

CAE Hazırlık Programları

Eurocenters Londra’daki CAE(Cambridge English Advanced Exam) Hazırlık kursları, öğrencilerin sınav becerilerini geliştirmeye yönelik programlanmıştır. 8-12 hafta arası süren bu hazırlık kurslarında düzenli olarak deneme ve uygulama sınavları yapılmaktadır. CAE Hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin en az orta düzey ve üzeri bir İngilizce yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir.

Akademik Dönem/Yıl Programları

22 hafta ile 48 hafta arası tercih edilebilen bu programlara daha çok uzun dönem eğitim almak isteyen öğrenciler tercih etmektedir. 22 hafta ve üzeri programlarda öğrenciler, Eurocenters programlarını, ülkelerini ya da şehirlerini değiştirme şansına da sahip olurlar. Başlangıç seviyesinde ileri seviye İngilizce bilgisine sahip olan tüm öğrenciler bu programlara katılabilmektedirler.

İş İngilizcesi Programları

Genel İngilizce eğitimlerine ek olarak öğrencilerin uluslararası arası bir iş ortamında kullanmaları gereken İngilizce bilgilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır. İş dünyasında avantaj yaratacak olan bu İngilizce bilgisi, öğrencilerin kariyer basamaklarında bir adım daha yukarı çıkmalarını sağlamaktadır. İş İngilizcesi programları sayesinde öğrenciler iletişim becerilerini geliştirerek profesyonel iş dünyasında İngilizceyi nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenebilmektedirler.

Genel İngilizce + IELTS Programları

Genel İngilizce kursları ile IELTS hazırlık kurslarının birleştirildiği bu programlarda, temel İngilizce becerilerini geliştirmenin yanında aynı zamanda IELTS sınavına yönelik teknik çalışmalar yapılmaktadır. En az B1 seviyesinde İngilizce seviyesine sahip olan öğrencilerin katılabileceği bu programlarda sabah terslerinde temel konular, öğleden sonra derslerinde is IELTS özelinde dersler verilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Eurocenters Londra Merkezinde öğrencilerin okul dışı zamanlarda da sosyalleşmeleri sağlamaya yönelik birçok etkinlik düzenlenmektedir. Londra’nın sahip olduğu farklı alternatiflerden aylık programlar yapılarak aktivite departmanları tarafından öğrenciler ile düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Film geceleri, karaoke günleri, spor etkinlikleri, tiyatro gezileri, müze ve sanat galerisi ziyaretleri, müzikaller, partiler ve İngiltere’deki diğer şehirlere özel tur rehberleri ile düzenlenen günü birlik geziler, düzenlenen sosyal aktivitelerden sadece birkaç örnek olarak gösterilmektedir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Eurocenters Londra merkezi konaklama departmanının özenle seçtiği İngilizce ailelerde konaklama imkanı, İngiliz kültürünü yakından hissederek, öğrencilerin İngilizce pratik yapmalarına da şans tanımaktadır. Tek kişilik ya da çift kişilik odalarda konaklama imkanı sağlayan aile yanlarında, sabah kahvaltı ve akşam yemek olmak üzere yarım pansiyon seçenekler bulunmaktadır. Londra’nın zone1, zone3-4 bölgelerinde aile yanı konaklama seçenekleri, okula yaklaşık olarak 40-55 dakika toplu taşıma mesafesinde yer almaktadır.

Chapter Islington Öğrenci Rezidansı

Londra’da zone2 de bulunan Chapter Islington öğrenci rezidansı, Kings Cross St Pancras metro istasyonuna 1 durak uzaklıktadır. Tek kişilik odalarda öğrencilerin kendilerine ait çalışma masası, geniş yataklar, özel banyo bulunmaktadır ve diğer öğrenciler ile paylaşımlı olmak üzere oturma salonu ve mutfak bulunmaktadır. Yurt içerisinde öğrencilerin kullanabildikleri fitness salonu, çalışma salonları ve sosyal alanlar da yer almaktadır.

Chapter Lewisham Öğrenci Rezidansı

Tek kişilik Suite odaların bulunduğu Chater Lewisham öğrenci rezidansı, zone2 bölgesinde bulunmaktadır ve okula uzaklığı yaklaşık 35 dakikadır. Konumundan dolayı Londra’nın her yerine ulaşım oldukça rahattır. Yurt içerisinde öğrencilerin sosyalleşmesi adına birçok alan bulunmaktadır. Odaların içerisinde çalışma masası, özel banyo ve tuvalet aynı zamanda da küçük bir mutfak alanı yer almaktadır. Yıl boyunca rezervasyon yapılan bilen rezidansta 18 yaş ve üzeri öğrenciler kalabilmektedir.

LONDRA ŞEHRİ

İngiltere ve Birleşik Krallığın başkenti olan Londra, köklü tarihi, kültürü, mimarisi, müzeleri ile dünyanın en fazla ziyaret edilen kozmopolit şehirlerinin başında yer almaktadır. Dünyanın en eski yaşam merkezlerinden biri olan Londra, Thames Nehri üzerine kurulmuştur. 9 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Londra, aynı zamanda da bir öğrenci şehridir. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan şehirde binlerce öğrenci akademik hayatlarına devam etmektedir. Aynı zamanda finans ve ekonominin de merkezi olan Londra, birçok güçlü şirketinde faaliyet gösterdiği, iş gücünün yüksek olduğu şehirler arasında yer almaktadır.

Londra Şehrinde görülmesi tavsiye edilen önemli yerler:

Londra Doğa Tarihi Müzesi: Nesli tükenmiş ya da tükenmekte olan birçok canlı hakkında bilgilerin yer aldığı yaşam ve yer bilimleri örneklerinin sergilendiği ünlü bir müzedir.

Tower of London: Orta çağdan günümüze kadar ayakta duran Londra Kalesi, döneme ait mücevherler, taçlar ve zırh koleksiyonuna sahiptir. Öğrenciler için giriş ücreti 24 Sterlin civarındadır.

Oxford Street: Avrupa’nın en büyük ve en fazla ziyaretçinin gittiği moda ve alışveriş merkezidir.

Big Ben: Görkemli mimari ile Westminster Sarayının yanında yer alan tarihi saat kulesi, dünyanın en büyük 4. Saat kulesidir.

Victoria ve Albert Müzesi: 1852 yılında kurulan Victoria ve Albert Müzesi içerisinde 5000 yıllık sanat eserleri sergilenmektedir. Müzeye girişler ücretsizdir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Eurocenters Londra dil okullarında birçok farklı milletten öğrenci eğitim almaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile birlikte eğitim alabilme imkânı, öğrencilerin unutulmaz anılara sahip olmalarını sağlamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank