St. Giles Amerika Yaz Okulu

blank

St. Giles – Columbia University Barnard College/New York – (14 – 17 Yaş) – 2017

Dünya merkezi olarak tanımlanan New York Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli kentidir. Dünya kültürlerinin bir harmanını oluşturan kentte yaklaşık 20 milyon insan yaşamaktadır. Özgürlük Anıtı’ndan, Times Meydanı’na, Empire State Binası’ndan, Central Park’a kadar New York doya doya hissedilmesi ve gezilmesi gereken bir şehirdir. Dünyanın finans, ekonomi, sanat, kültür ve teknoloji merkezi olan New York ülkenin en kaliteli eğitim kurumlarını da barındırır. New York’ta yaz ayları sıcak, kış ayları ise oldukça soğuk geçmektedir. Şehir içi ulaşım çoğunlukla metro (subway) ile sağlanmaktadır ama otobüs ve taksi seferleri de mevcuttur.

Ivy League üniversitelerinden biri olan Columbia Üniversitesi, 1754 yılında İngiltere Kralı II. George adına King’s College adıyla kurulmuştur ve New York eyaletinin en eski yüksek öğrenim kurumudur. Eğitim, Columbia Üniversite’si kolejlerinden Barnard College’da, New York Manhattan’da merkezi bir konumda verilmektedir. Okul kampüsü gösterişli ve tarihi binalar, geniş kütüphaneler, yeşil alanlar, büyük sanat salonları ve spor alanlarıyla oldukça geniş bir yer kaplar. Okul JFK Havaalanı’na 35 dakika, La Guardia Havaalanı’na ise 20 dakika uzaklıktadır.

St. Giles, hem İngiltere’de hem de Amerika’da dil eğitimi veren uluslararası bir dil okuludur ve St. Giles New York Yaz okulu en çok tercih edilen Amerika yaz okullarındandır.

Okulun bulunduğu bölge Columbia Üniversitesi, New York
Program yaş grubu 14 – 17 yaş
Eğitim süresi 2 – 7 hafta
Sınıf mevcudu Maksimum 15 öğrenci
Program tarihleri 19 Haziran – 07 Ağustos 2017 tarihleri arasında her Pazartesi*
Haftalık ders saati 20 ders (1 ders 50 dakikadır.)
Okulun öğrenci kapasitesi 200 öğrenci
Dil seviyesi Başlangıç-İleri (Beginner-Advanced)
Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar 6 farklı seviyede sınıflar açılmaktadır.
Konaklama Üniversite öğrenci yurdunda konaklama

*Varışlar ve ayrılışlar Pazar günü yapılmaktadır.

Konaklama Özellikleri: Öğrenciler Columbia Üniversitesi öğrenci yurdunda konaklarlar. Konaklamaya kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir. Gezilerin yapıldığı günler paket öğle yemeği verilmektedir. Yemekler yurdun kafeteryasında yenilmektedir.

Yurdun kapasitesi 90 kişiliktir. Öğrenciler tek ve iki kişilik odalarda, banyolar 6 öğrenciye 1 banyo düşecek şekilde konaklarlar. Öğrenciler kendi havlularını kendileri getirmek zorundadır. Yurtta öğrenciler için ortak kullanım alanları yer almaktadır. Odalara ve yurda giriş kartlarla yapılmaktadır. Yurtta spor sahaları, basketbol sahaları, çamaşırhane, otomatik satış makineleri, kablosuz internet, bilgisayar laboratuvarı, televizyon odası ve merkezi havalandırma vardır. Yurtta 24 saat boyunca St. Giles güvenlik görevlileri öğrencilerin güvenliğini sağlamaktadırlar.

Programın içeriği:

Programın ilk günü yapılan seviye belirleme sınavı sonucuna göre öğrenciler seviyelerine göre sınıflara yerleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinde ileri seviyeye kadar altı seviyede sınıf açılmaktadır. Haftada 20 ders verilmektedir ve her ders 50 dakikadır. St. Giles’ta öğrenciler proje çalışmalarıyla ve iletişim-etkileşim odaklı bir müfredatla İngilizce dilini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Ders sonraları ve akşamları ise aktivite ve geziler düzenlenir.

Örnek aktiviteler, geziler ve kültür atölyeleri:

Öğrenciler alacakları İngilizce eğitiminin yanı sıra etkinlik ve aktivitelerle gelişimlerini sürdürmektedir. Her hafta öğleden sonra ve akşam yapılan aktivitelerin yanı sıra haftada 1 tam gün ve 3 yarım gün olmak üzere geziler düzenlenmektedir.

Aktiviteler: Film geceleri, disko, karaoke, futbol maçları, yüzme, bowling, yetenek yarışmaları ve ülke tanıtım akşamları

Geziler: Empire State Binası, Times Meydanı, 5th Avenue, Wall Street, Central Park, Doğal Tarih Müzesi, Six Flags Lunaparkı, Özgürlük Anıtı, Ellis Island, ve pek çok turistik yer.

Okulun sunduğu imkanlar:

 • Modern sınıflar
 • Kafeterya
 • Kütüphane
 • Yüzme havuzu
 • 24 saat güvenlik
 • Yurt
 • Açık spor alanları
 • Çamaşırhane ve otomatik makineler
 • Çalışma odaları
Program Ücretleri
2 hafta 3.886 USD 3 hafta 5.828 USD
4 hafta 7.771 USD 5 hafta 9.714 USD
6 hafta 11.657 USD 7 hafta 13.599 USD

Ücrete dahil olanlar

 • Haftada 20 ders Genel İngilizce
 • Ders materyalleri
 • Yurtta tek/iki kişilik odalarda konaklama
 • Kahvaltı + öğle yemeği + akşam yemeği
 • Haftada 1 tam gün ve 3 yarım gün gezi
 • Öğleden sonra ve akşam aktiviteleri
 • 24 saat güvenlik
 • Yerleştirme sınavı
 • Kurs bitirme sertifikası
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank