Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Polonya üniversiteleri, yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyenlere mükemmel seçenekler sunuyor.

Polonyada yüksek lisans eğitimi size umduğunuzdan fazlasını kazandırabilir!

Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Polonyada yüksek lisans eğitimi almak her geçen yıl daha da populer bir fikir haline geliyor. Çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Polonyada master ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve eğitim kalitesinin çok yüksek düzeyde olması birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya’da master eğitimi almaya çekiyor. Polonyada konuşulan resmi dil Lehçe olmasına rağmen ülkenin birçok üniversitesinde tıp, mühendislik, işletme, eczacılık gibi bölümlerde İngilizce eğitim verilmektedir.

Dünyaca tanınmış prestijli üniversitelerde İngilizce eğitim alacaksınız

Polonya’da yüksek lisans almanın önemli avantajlarından biri de ülkenin çok köklü bir eğitim geçmişine ve geleneğine sahip olmasıdır. Varşova Üniversitesi, Varşova Teknik Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Krakow Teknik Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapan Polonya, özellikle Avrupa Birliğinde eğitim almak isteyen dünyanın birçok ülkesinden öğrenci için en öncelikli seçeneklerden biridir. Polonya’da yüksek lisans eğitimi birçok üniversitede İngilizce olarak verilmektedir.

Ekonomik eğitim maliyetleri

Polonya’da yüksek lisans maliyetleri, İngilizce eğitim alabileceğiniz diğer seçeneklerle kıyaslandığında oldukça ekonomiktir. Polonya’da master ücretleri yıllık ortalama 3000 – 4000 Euro civarındadır. Oldukça ekonomik olmasının yanı sıra, Polonya üniversitelerinin çok geniş bir yelpazede master seçeneği sunması da diğer bir avantajdır. Polonya’da yaşam ve konaklama giderleri Türkiye ile aynı seviyededir. Bu da Polonya’da yüksek lisans eğitimi, almayı cazip kılan bir diğer etmendir.

Avrupa’nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız

Avrupa’nın en çok yatırım çeken ülkelerinden biri olan Polonya çok sayıda büyük endüstriyel kuruluşa ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak Polonya üniversitelerinin büyük bir bölümü öğrencilerine bu kuruluşlarda staj olanağı sağlayarak aldıkları eğitimi uygulamalı hale getirmektedir. Bu sayede siz de hem bir Avrupa Birliği üniversitesinde master yapmış olacaksınız hem de eğitiminizi bir Avrupa şirketinde yapacağınız stajla pekiştirip, çok önemli referanslar edineceksiniz.

Polonya’da yüksek lisans sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni elde edebilirsiniz.

Polonyada master eğitiminizin ardından iki yıl süreyle tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığınız alanda çalışabilecek, hem deneyim elde edip hem de eğitim maliyetinizi geri kazanabileceksiniz. Yapacak olduğunuz bu çalışma dilerseniz size Avrupa Birliğinde farklı kariyer seçeneklerine de kapı açabilir. Polonya’da yüksek lisans yapmak size ve gelecek planlarınıza boyut kazandıracak.

Kültürel gelişim ve vizyon edinme

Polonya’da yüksek lisans yaparak Avrupa’nın kalbinde, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin buluştuğu uluslararası bir ortamda eğitim alacaksınız. Sahip olduğunuz Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliğinde serbestçe seyahat edebilecek, mükemmel bir eğitimin yanı sıra, hayatınız boyunca faydasını göreceğiniz üst düzey bir bireysel gelişim fırsatı da elde edeceksiniz.

Başvuru ve kabul işlemlerini ELT ile kolaylıkla tamamlayacaksınız.

ELT ile Polonya’nın en prestijli üniversitelerine yüksek lisans başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilir, dilediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. ELT akademik danışmanları size ve tercihinize en uygun yüksek lisans programlarının tespiti yapmakta, başvuru ve kabul süreçlerinizi bu çalışma kapsamında tamamlamaktadır. ELT ile Polonya’da master hedefinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce’niz yeterli değilse üzülmeyin. ELT size seçenekler sunuyor.

Polonyada master yapmak istiyor ancak bunun için İngilizcenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. ELT size önce İngilizce yeterliliği kazanıp, sonra da arzu ettiğiniz master programına başlayabileceğiniz Gateway Program seçeneği de sunuyor. Gateway Programı kapsamında önce master yapmak istediğiniz üniversiteden şartlı kabul belgeniz alınıyor ve sonra da ELT’nin üyesi olduğu uluslararası Gateway dil okullarında, İngiltere ya da Malta’da, çok ekonomik ve kaliteli bir İngilizce hazırlık eğitimine alınıyorsunuz. Bu sayede hem hayatınız boyunca ihtiyacınız olacak olan İngilizceyi anadil olarak konuşulduğu ülkelerde en iyi biçimde öğrenebilecek, hem de İngilizce eğitimi alırken Polonya’daki üniversiteniz ve master programınıza halihazırda kabul edilmiş olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Başvuru ve kabul koşulları

Polonyada master başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca ALES sınavına girmeniz gerekmiyor. Üniversite çıkış belgeniz ve lisans not dökümünüz ön kayıt için yeterli olmaktadır. İngilizce seviyeniz yeterli değilse önce şartlı kabul alınarak İngilizce eğitimine başlamanız sağlanır.