GENEL BİLGİLER

LAL dil okulları 1980 yılında Torquay‘da kurulmuştur. Bölgeye gelen Almanlara İngilizce öğretmek amacı ile kurulan dil okulu sonrasında kaliteli eğitimi ile büyüyüp, gelişerek İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği okul durumuna geldi. Günümüzde Lal Torquay, Dünya’nın pek çok yerinden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tecrübeli öğretmeleri, maksimum 15 kişilik 31 adet sınıfı ile kalitesinden ödün vermeyen okul, öğrencilerine hızlı ve etkin bir şekilde İngilizce öğretmeyi hedefler.

LAL Torquay, Britsih Council ve Cambridge English tarafından akredite edilmiş olup, Engllish UK üyeliği bulunmaktadır.

Her seviyeden öğrencinin katılabileceği LAL Torquay İngilizce programlarında, öğrenci modern sınıflarda ve gerekli tüm materyaller ile eğitimlerini en iyi şekilde tamamlar. Okul Eğitim dışında öğrencilerine havaalanı karşılaması, konaklama, sosyal aktiviteler gibi hizmetleri de sunmaktadır.

LAL TORQUAY DİL OKULU FİTAYLARI

İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen öğrencilere kaliteli eğitim ile birlikte uygun fiyat politikasını sürdüren okul, uluslara arası pek ok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Uygun fiyatlı İngilizce programları dışında ELT öğrencilerine yıl boyu uyguladığı indirimler sayesinde Türk öğrencilerin gözdesi olmuştur.

Aşağıda sizin için hazırladığımız tabloda dil kursları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

LAL Torquay dil okulu her seviyedeki öğrenciye, eksiklerine ya da ihtiyacına göre çeşitli İngilizce program hizmeti sunarak öğrencilerin hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce seviyelerini geliştirmelerini hedef alır.

Genel İngilizce

Okul öğrencilerin kendilerini günlük hayatta rahat bir şekilde ifade edebilmeleri ve etkili iletişim kurabilmeleri için yazma, konuşma, dinleme, okuma alanlarında İngilizcelerini geliştirmede yardımcı olur. Haftada 15 saat olarak sunulan program tecrübeli öğretmenler sayesinde İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

Yoğun İngilizce

Haftada 22.5 ders ile genel İngilizce program konularını daha yoğun bir şekilde alan öğrenciler, kısıtlı zamanı olan ya da daha hızlı bir şekilde ilerlemek isteyen öğrenciler için sunulmuş bir programdır. Her seviyeden öğrencinin katılabildiği program, sınıf mevcudu maksimum 12 kişi olacak şekilde düzenlenir.

Yoğun Mini Grup

Sınıf mevcudunun maksimum 6 kişilik olarak düzenlenen sınıflarda haftada 22.5 saat ders alarak okuma, yazma, konuşma, dinleme alanlarındaki becerilerinizi geliştirebilmek için düzenlenmiştir. Hem yoğun hem de az kişi mevcudiyetli sınıflarda İngilizce seviyenizi çok kısa bir sürede istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

İş İngilizcesi

İş hayatında kariyeriniz için mesleki İngilizce kelimelerin ağılıklı olarak öğretildiği programda, toplantılarda, müzakerelerde ya da iş görüşmelerinde kendiniz daha iyi ifade etmenizi sağlar. Daha çok pazarlama, finans, E-ticaret, kültürlerarası toplantı konularını işlemektedir.

Sınavlara Hazırlık

LAL Torquay dil okulunda IELTS, Cambridge sınavlarına alanında uzman öğretmeler ile birlikte öğrencilerin en iyi şekilde hazırlanmasını hedefler. Haftada 22.5 saat eğitim ile sınav hazırlık programlarını öğrenciler genel İngilizce programı ile birlikte alırlar.

Birebir Özel Dersler

Öğrenciler sınıf grup dersleri ile kendilerini geliştirebildikleri gibi sınıf dışı olarak birebir öğretmeleri ile alacağı dersler sayesinde eksik olduğu konuları tamamlamış olurlar.

Young Learners

LAL Torquay dil okullarında küçük yaş grubu öğrenciler için de yaz tatillerini hem öğrenerek hem de okulun küçük yaş grubuna sunduğu sosyal aktiviteler ile eğlenerek geçirecekleri İngilizce dil programları da bulunmaktadır.

Ayrıca öğrenciler hangi programa katılırsa katılsın, programına başlamadan 3 ay önce ve program bitimi sonrası 3 ay kullanabileceği çevrimiçi öğrenme platformu LAL Advantage ayrıcalığını ücretsiz olarak elde etmiş olurlar.

Program içeriği, fiyatları ve ELT öğrencilerine sunulan indirimler hakkında tüm ayrıntılı bilgileri ELT ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’nin uygun maliyetli butik dil okullarından biri olan LAL Torquay, Dünya’nın dört bir yanından gelen öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimi dışında, sunduğu sosyal aktiviteleri ile öğrencilerine dil eğitimleri boyunca eğlenceli vakit geçireceklerini garanti etmektedir.

Torquay küçük bir sahil kasabası olmasına karşın pek çok tarihi mekan ve tabii güzellikleri ile yerli yabancı pek çok turistin rağbet gösterdiği yerlerden biridir. Okulun düzenlediği geziler sayesinde öğrenciler Torquay’ın tarihi yerlerini, yapılarını daha yakından görme şansı elde ederler. Bu geziler dışında İngiltere’nin diğer kentlerine de geziler düzenleyen Lal Torquay, İngiliz kültürünü öğrencilere tanıtmış olur. Polisiye gerilim romanlarının kraliçesi olarak adlandırılan Agatha Christie’nin müzeye çevrilmiş olan evi yerli ve yabacı pek çok turistin ilgi odağıdır.

Su sporlarının fazlaca ilgi gördüğü Torquay’da bu aktivitelere de katılma şansını elde edersiniz. Ayrıca öğrencilerin birbirleri ile eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan sinema geceleri, barbekü partileri düzenlenmektedir.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil okulu tercih eden öğrenciler için LAL Torquay; aile yanı, öğrenci yurtları ve anlaşmalı otelleri ile 3 çeşit konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile yanlarında kalan öğrencilerin donanımlı bir oda, çamaşırhane, kahvaltı ve yemek gibi ihtiyaçları aile tarafından karşılanmaktadır. Aile yanında kalan öğrenciler aile ile birlikte kaldıkları süre boyunca İngiliz kültürünü öğrenme şansı elde ettiği gibi, aile ile birlikte İngilizce pratiği de yapabilirler.

Öğrenci yurtları, pek çok ulustan öğrencinin birlikte kaldığı konaklama seçeneğidir. Öğrencinin kendine ait bir odası dışında mutfak ve banyo gibi alanlarını diğer öğrenciler ile birlikte kullanır. Öğrenci yurtlarında pek çok ulustan kişi ile daimi ilişkiler kurabilirsiniz.
Okulun öğrenciler için anlaştığı otellerin birinde, otel konforunda kalmayı tercih eden öğrenciler, Otelin sunduğu fiyatlar yerine okulun indirimli fiyatlarından yararlanırlar.

Tüm konaklamalarda okulun titizlikle üstünde durduğu konu öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde kalmasıdır.

TORQUAY ŞEHRİ

Torquay şehri, İngiltere’de ülke genelinin aksine okyanus etkisi ile ılıman bir iklime sahiptir. Bin bir güzellikteki plajları sayesinde pek çok yerli ve yabancı turist buraya akın eder. Şehir ekonomisi balıkçılık, liman hayatı dışında turizm ile sağlanmaktadır. Torquay, İngiltere’nin Rivierası olarak bilinir.

Havanın ılıman olması dışında bisiklet ya da yürüyerek şehrin her yerini gezebilmek pek çok öğrenci için bu şehre gelmede en büyük etkidir. Pek çok tarihi yapı ve mekanları, eşsiz güzellikteki parkları ve bahçeleri ile küçük bir cennet olarak adlandırabiliriz.

Su sporlarının aktif olduğu Torquay’da çeşitli su aktivitelerine katılabilirsiniz. Küçük olmasına karşın oldukça hareketli olan bu sahil şehrinde pek çok festivaller, partiler düzenlenmekte ve öğrenciler oldukça eğlenceli vakit geçirebilmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

LAL Torquay dil okulunu tercih eden ulusların oranına baktığımızda %38 oran ile en çok Afrika ve Orta Doğu ülkeleri öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Bu oranı %20 oranı ile Batı Avrupa ülkeleri izler. %16 oranında Orta Avrupa, %10 oranında Asya, %8 oranında Doğu Avrupa, Orta ve Güney Amerika ülkelerinden gelen öğrenciler Lal Torquay dil okulunu eğitim için seçmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA