Oxford English Academy

Oxford English Academy

Oxford English Academy Dil Okulu

Premier College tarafından akredite edilen Oxford English Academy (OEA), ASIC, SETA, QISAN akreditasyonlarına da sahiptir. Yüksek kalitede kurumlara sağlanan bu akreditasyonlardan da anlaşılacağı üzere OEA, en iyi dil eğitimi veren dil okulları arasındadır. Okulun binası Kidlington merkezinde yer almaktadır. Öğrenciler okulun genelinde kablosuz internet hizmetinden faydalanabilmektedirler. Okul binaları öğrenci yurtlarına yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler şehirde ulaşımlarını bisiklet ile sağlayabilirler. Şehre geldiğinizde bir bisiklet edinmeyi düşünebilirsiniz.

Oxford, canlı tarihi ve kültürü ile ünlü; hareketli ve sosyal bir şehirdir. Öğrencilerin yabancılık çekmeden arkadaşlık kurabilmeleri için uygun bir ortam mevcuttur. Oxford, kaliteli ve cazip bir şehirdir. Bu sebeple şehre gelen öğrenciler oldukça rahat etmektedirler. Şehrin hem hareketli hem de ucuz olması öğrencilerin hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlamaktadır. Londra’ya yalnızca bir saat uzaklıkta olan Oxford, öğrenciler için İngiltere’yi öğrenmenin en uygun şeklidir.

Neden Oxford English Academy?

  • Oxford English Academy, üniversiteleriyle ünlü tarihi Oxford şehrinde, eşsiz konumuyla, şehrin her türlü imkanlarından yararlanarak dil eğitimi fırsatı sunmaktadır.
  • Oxford English Academy, konforlu bir dil eğitim sunmaktadır. Okul, öğrencilerine kütüphaneden bilgisayar sınıflarına, kantininden bahçesinden kadar birçok imkan sunmaktadır. Ferah ve kalabalık olmayan sınıflarında ise akıllı tahtalar bulunmaktadır.
  • Oxford English Dil Okulu, her ihtiyaç ve seçeneğe uygun kurslar düzenlemektedir. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Akademik Yıl kursları ve daha pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.
  • Oxford English, seçkin bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Öğretmenlerin ana dili İngilizce olup; tüm öğretmenler uluslararası geçerliliğe sahip CELTA veya Delta sertifikasına sahiptir.
  • Oxford English, pek çok kurum tarafından akredite edilmiş, saygın ve kaliteli bir dil okuludur.
  • Oxford English, ücretsiz Internet erişimi erişimi sunmaktadır.
  • Oxford English Dil Okulu, birçok sosyal etkinlikler düzenlemekte; öğrencilerini tarihi ve turistik mekanlara, sanatsal etkinliklere, sportif aktivitelere, müze gezilerine ve eğelence mekanlarına götürmektedir.
  • Oxford English Academy, aile yanı veya öğrenci yurdu konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Oxford English Academy, dil eğitimi için gelen öğrencilere yurtta konaklama olanağı sunmaktadır. Odalar iki çeşittir. Ortak banyo kullanımlı oda veya özel banyosu olan odalardan birini seçebilirsiniz. Öğrenciler kendilerine ait odalarda kalırlar. Tek fark banyoyu nasıl kullanacaklarıdır. Kahvaltı ve akşam yemeği yurt ücretlerine dahil edilmektedir. Bunun dışındaki öğünler öğrencinin inisiyatifine kalmış durumdadır. Yurtlar okula bağlı olduğu için sürekli denetlenmekte ve güvenliği sağlanmaktadır.

Oxford English Academy Dil Kursları

Temel İngilizce Kursu

Dilediğiniz süre boyunca eğitim alabileceğiniz bu kurslara katılabilmek için 16 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. C2 dil seviyesine gelindiğinde kurs sona ermektedir. Dersler akıllı sınıflarda işlenmektedir. Bu sayede ders sırasında görsel ve işitsel materyaller de bolca kullanılmaktadır. Kurs tamamlandığında öğrenciler yeterlilik sertifikası almaktadırlar.

Hızlı İngilizce Kursları

Kısıtlı zamanı olan öğrenciler için hazırlanan bu programda ihtiyaca yönelik programlar ile ders işlenmektedir. Haftada 32 saat ders yapılan bu kursta konuşma pratikleri de yapılır. Bu kursa katılan öğrenciler beraberinde fazladan konuşma, mesleki İngilizce ve sınava hazırlık kurslarına da katılabilmektedirler. Seçmeli ders olarak istediğiniz her alandan ders alma fırsatınız bulunmaktadır.

Hızlı İngilizce Supreme Kurs

Her şey dahil kurs sistemi olan Supreme Fast, ders ücretlerinin yanı sıra konaklama, sosyal aktivite, kitap ve materyaller, kayıt ücreti ve ulaşım giderlerinin topluca fiyatlandırıldığı kurs seçeneğidir. Hızlı İngilizce kursunun ders özelliklerini taşımaktadır.

Sınavlara Hazırlık İngilizce Kursu

En az 15 en fazla 25 saat ders yapılan bu kurslarda öğrencilerin en az B1 seviyesinde İngilizce biliyor olması şartı aranmaktadır. Kurs sonunda dil yeterliliğinize dair rapor tarafınıza teslim edilecektir. Bu belge ile birlikte lisans başvurusu yapabilir ve sınavlara katılım sağlayabilirsiniz. IELTS, Cambridge FCE, CAE, CPE sınavlarına katılım sağlayabilirsiniz. Kurslar en az 10 hafta olacak şekilde ayarlanmıştır. Bu kurslara katılabilmek için 16 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Bireysel Dersler

12 yaş ve üzeri öğrencilere verilen bu derslerde kursun süresi öğrenciler tarafından belirlenmektedir. A1 seviyesinden eğitime başlanmaktadır. Bütçenize göre dilediğiniz dersi ekleyebilirsiniz. Bireysel dersler en hızlı sonuçların alındığı derslerdir.

Junior Sınıfı

12 yaşından küçük çocuklara verilen bu dersler de öğrenci ve ailesi tarafından belirlenen süre ve saat uzunluğunda gerçekleştirilmektedir. Haftada en az 15 saat ders yapılmaktadır. Öğrencilere kitap, konaklama, kayıt ücretleri, yeme-içme ve transfer bedelleri paket ile beraber sunulmaktadır.

Sosyal İngilizce Programı

Bu program aktiviteler ile dil öğretmeyi hedefleyen bir programdır. Programa katılan öğrenciler Oxford ve İngiltere tarihi hakkında detaylı bilgiye sahip olurken dillerini de geliştireceklerdir. Bu program reşit olmayı gerektirmektedir.