INTO

INTO

INTO Dil Okulu

INTO Dil Okulu 2006 yılında kurulmuştur. Asıl merkezi İngiltere’de olan okulun ABD ve Çin’de de merkezleri bulunmaktadır. Yüksek standartlarda eğitim anlayışına sahip olan okul öğrencilerini üniversiteye hazırlar ve onlara dil eğitimi verir.  Öğrenci ve veli memnuniyetinin ön planda tutulduğu okulda öğrencilerin faydalanabileceği imkanlar oldukça fazladır. Aynı zamanda bir üniversite yerleştirme servisi ulunan INTO, dil eğitiminin yanı sıra birçok İngiliz ve Amerikan Üniversitesi’ne de lisans ve yüksek lisans düzeyinde yerleştirme yapmaktadır. Bu sebeple İngiltere’de üniversite ya da Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz INTO’nun üniversite rehberlik servisinden de faydalanabililer.

INTO dünyaca ünlü birçok okul ile iş birliği içerisindedir. Exeter Üniversitesi, Doğu Anglia Üniversitesi, Newcastle Üniversitesi, Glasgow Üniversitesi, Manchester Üniversitesi, Londra Şehir Üniversitesi, Manchester Metropolitan Üniversitesi, Oregon Şehir Üniversitesi, Colarado Üniversitesi vb. üniversiteler INTO ile işbirliği içerisindedir. İş birliği dahilinde olan bütün üniversiteler INTO kalitesini sürdürmek durumundadırlar. Öğrenciler eğitim almaya başladıktan sonra, üniversiteler tarafından kabul gören hazırlık kursu sayesinde dilerlerse üniversitelere de kayıt yaptırma avantajına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda başvuru yapacakları üniversitelerin imkanlarında da faydalanabilmektedirler.

INTO Dil Okulu‘nun Londra, Manchester, Exeter, Norwich, Newcastle, Chentenham ve Belfast’de şubeleri bulunmaktadır. Öğrenci eğitim şehrine bağlı olarak birden çok konaklama seçeneklerine sahip olacaktır. Cheltenham, Cotswolds’un kültür merkezidir. Kasaba ve köyleri ile oldukça sakin bir şehirdir. Exeter, İngiltere’nin en eski şehirlerinden biridir. Uluslararası eğitim merkezleri arasındaki en iyi şehir olan Exeter 2016 yılında Whatuni ödülünü almıştır. Londra, bilindiği üzere İngiltere’nin başkentidir ve birçok olasılığa ev sahipliği yapmaktadır. Kültür başkentlerinden biri olan Londra’da eğitim almak öğrencilerin söylediklerine göre eşsiz bir deneyimdir.

INTO Dil Kursları

Genel İngilizce Dil Kursu
İngilizcede başlangıç seviyesinden başlayarak öğrencilerin kabul edildiği kurslardır. Bu kurslarda öğrenciler okuma, anlama, yazma, konuşma ve telaffuz yeteneklerini geliştirirler. Bu kurslara giriş yapılmadan önce öğrenciler hangi seviyede olduklarının belirlenebilmesi için seviye tespit sınavına katılırlar. Bu sayede hangi sınıfta derse başlayacakları belirlenir. Ara sınav ve değerlendirmeler ile öğrencilerin gelişimi yakından takip edilmektedir. Yılın herhangi bir zamanında genel İngilizce kurslarına katılım sağlanabilmektedir.

Akademik İngilizce Kursları
Akademik hayatın gerektirdiği dil bilgisi eğitimi, günlük hayatta kullanacağınız İngilizce bilgisinden oldukça farklıdır. Kendine göre terminolojisi bulunan akademik İngilizce öğrencilerin lisans ve lisansüstü eğitimine başlamadan önce katılmaları gereken kurslardandır. İngiltere’de lisans ve lisansüstü eğitimi almayı düşünüyorsanız öncelikle bir dil kursuna katılmanız faydalı olacaktır. Bu kurslar akademik hayatta karşılaşacağınız araştırmalar ve ödevler gibi konularda başarınızı arttıracaktır.

Sınavlara Hazırlık İngilizce Kursları
INTO sizleri İngilizce yeterlilik sınavına da hazırlamaktadır. IELTS, TOEFL, Cambridge, TOEIC vb. sınavlara hazırlanırken INTO’ya gelebilirsiniz. INTO öğrencilere katılacakları sınavın kimyasına uygun eğitim vererek onları sınava hazırlar. Her sınav ayrı bir bakış açısı ve alt yapı gerektirmektedir. Dileyen öğrencilere sınav başvuruları sırasında yardım da edilmektedir. Sınavlara hazırlık kursları sırasında öğrencilerin gelişimi aşama aşama takip edilerek gerek duyulduğu hallerde birebir dersler ile eksik noktalar tamamlanmaktadır.

Üniversite Eğitim Programları

INTO dil eğitimleri vermenin yanı sıra çeşitli lisans bölümlerinde de eğitim vermektedir. İşletme, Muhasebe, Finans ve mühendislik konuları başta olmak üzere 350 bölümde eğitim veren INTO öğrencilere yurtdışında kaliteli eğitim fırsatları sunmaktadır.

INTO’da Konaklama

INTO Dil Okulu ile eğitime başlayacak olan öğrenciler aile yanında, apart dairelerde veya ortak kullanımlı yurtlarda ikamet edebilmektedirler. Ama en iyisi aile yanında ikamet etmektir. Çünkü bu sürekli tekrar yapma fırsatı sağlayacaktır. INTO, bir dili kolayca öğrenebilmek için öğrencilere şunları tavsiye eder;

  1. Topluluk ve kulüplere katılarak aynı amacı taşıyan insanlar ile arkadaşlık kurun. Bu pratik yapma konusunda destekleyici olacaktır.
  2. Konaklama yaptığınız kişilerle sürekli iletişim halinde olun, arkadaşlık kurmak bir dili öğrenmenin en kolay yollarından biri olacaktır.
  3. Spor aktivitelerine katılın. Bu hem sağlıklı olmanızı hem de insanlarla iletişim kurarak pratik yapmanızı sağlayacaktır.