Chichester College

Chichester College

Chichester College Dil Okulu

Chichester, İngiltere’nin güney kıyısında yer alır. Kent, doğal güzelliği ve tarihi mekanları ile ünlüdür. Şehir aynı zamanda Londra’ya da 90 dakika uzaklıktadır. İngiltere’nin en ünlü ortaçağ mimari yapıtlarından Chicester Katedrali’nin de yer aldığı şehirde, temmuz ayında 3 hafta boyunca Chicester festivities adlı sanat festivali yapılmakta, yine şehrin farklı mekanlarında caz ve rock müzik festivalleri her yaz tüm ülkeden insanları Chicester’a çekmektedir.

Chicester College

Chichester College, Chicester şehrinin merkezine yalnızca 5 dakika uzaklıkta yer alır. Öğrencilerimiz sinemalara, mağazalara, tiyatrolara, bowling salonuna, spor merkezine, yüzme havuzlarına, katedral bahçelerine ve sanat galerilerine oldukça kolay bir şekilde ulaşabilir.

Öğrencilerimizin %100’ü Chichester şehrinden memnun olduklarını ve İngiltere’de dil eğitimi için en güvenli merkezlerden biri olduğunu ifade etmişlerdir.

Okul aynı zamanda öğrencilere, dil eğitimi alırken çeşitli sosyal aktivite ve kültürel geziler de sunmaktadır. Oxford, Cambridge, Bath, Portsmouth, Arundel ve Windsor Kalesi gibi tarihi mekanlara ve şehirlere günübirlik geziler düzenlenmektedir. Bowling, film geceleri, partiler ise akşam katılabileceğiniz etkinliklerden yalnızca birkaçı. Kültürel gezilere ve aktivitelere katılmak yeni arkadaşlarınızla sosyalleşmek ve İngiltere’nin ünlü şehirlerini ziyaret etmek için mükemmel bir yoldur.

Konaklama

Chicester College, konaklama konusunda da öğrencilere kendilerini güvende ve rahat hissedebilecekleri şekilde farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tüm konaklama yerleri kolej tarafından yakından takip edilmekte ve konaklama yeri düzenli olarak yetkili kurumlar tarafından da kontrol edilmektedir. Konaklama ekibi, ihtiyacınız olan tüm yardım ve tavsiyeleri sunmak için hazır bulunmaktadır. Öğrencilere yaş gruplarına ve kişisel tercihlerine göre konaklama yerleştirmesi yapılmaktadır. Yurt ve aile yanı olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği mevcuttur. İngiltere’de dil kursuna giden öğrencilerimizin en fazla dikkat ettiği konaklama konusunda memnuniyet oranı ise %98’dir.

Chicester College’da eğitim alabileceğiniz dil programları

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • Akademik Yıl Programları
  • A Level Eğitimi
  • Gençler için yaz okulları