Bilgi İste

Lazarski Üniversitesi

Lazarski Üniversitesi

Varşova; Sanatın ve bilimin şehri…

Polonya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Varşova Polonya’nın kalbidir. 2. Dünya savaşında neredeyse tamamı bombalanan şehrin bugün neredeyse tamamen eski halindeki görünümü sebebiyle şehre küllerinden doğan “Anka Şehri” ya da İngilizce adıyla “Phoenix City” denmiştir. Vistula nehrinin kıyısına kurulmuş olan şehir kurulduğu günden beri Polonya sanatı ve biliminin de başkenti olmayı başarmıştır. Ünlü besteci Frederic Chopin (Şopen) ve dünyada Madam Curie olarak tanınan Marie Curie, Varşovalıdır. Uprising Warsaw adlı 2. Dünya savaşı müzesinde 3 boyutlu olarak Varşova’nın bombalanışını seyredebileceğiniz gibi uluslar arası film ve müzik festivalleriyle de sanata ve kültüre doyacaksınız. Ayrıca şehrin” Old Town ” olarak geçen eski Varşova bölümü de UNESCO tarafından Dünya Tarih Mirası Listesinde yerini almıştır. Eğitim ve yaşam maliyetleri oldukça uygun olan Varşova, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için ideal bir seçenektir.

Lazarski University

Varşova’nın en popüler özel üniversitesi
1993 Yılında kurulan Lazarski Üniversitesi, Varşova’da bulunmakta olup, kurulduğu günden beri yükselen bir başarı grafiği olan bir özel yüksek öğretim kurumudur. Kalitesi nedeniyle özellikle yabancı öğrencilerin büyük oranda rağbet ettiği üniversitede 30 ülkeden yaklaşık 7000 öğrenci eğitim almaktadır. Özellikle işletme ve uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için Lazarski Üniversitesi çok iyi bir seçenektir. Bölümlerin eğitim dili İngilizcedir. Verdiği eğitimdeki kalite ve başarının ispatı olarak Lazarski Üniversitesi 2004, 2005 ve 2006 yıllarında değişik dallarda birincilikler almıştır. Üniversite oldukça modern bir kampüse sahip olup, öğrencilerin verimli bir eğitim alması için gerekli tüm donanımlara fazlasıyla sahiptir.

Yüksek lisansta da Çift Diploma İmkanı – İngiltere University of Wales

Lazarski Üniversitesi lisans öğrencilerine tanıdığı University of Wales ile birlikte çift diploma alma şansını yüksek lisans öğrencilerine de tanıyor. Aynı zamanda İngiltere’nin saygın üniversitelerinden biri olan University of Wales’den diploma alma fırsatı. Lazarski üniversitesinde alacağınız derslerin sınavlarını geçtikten sonra University of Wales’den size özel gelecek olan sınav kitapçığını da başarılı bir şekilde cevaplayarak Lazarski Üniversitesi diplomasının yanında University of Wales yüksek lisans diplomanızı da alabileceksiniz. Bırakın University of Wales’i ingilterede herhangi bir üniversitede yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde yapacağınız konaklama, yeme içme, ulaşım masraflarını düşündüğünüzde, bu masrafları hiç yapmadan Varşova’daki üniversite dersliğinde gireceğiniz sınavlarınız sonucu dünya çapında geçerli bir diploma daha edinme fırsatını kaçırmamanızı şiddetle öneririz.

En yaratıcı ve yenilikçi özel üniversite!

Lazarski Üniversitesi 2011 yılındaki faaliyetleri ile Polonya’nın en çok okunan gazetesi tarafından verilen eğitim ödüllerinde Polonya’nın en yaratıcı ve yenilikçi üniversitesi seçilmiştir. Aynı zamanda Lazarski üniversitesi mezunlarına sağladığı iş ve staj yerleştirme imkanlarıyla yine 2011 yılında Polonya Eğitim makamları tarafından “University of Leaders” sertifikasıyla da onurlandırılmıştır.

Alanında en uzman öğretim görevlileri!

Polonya Parlamentosu eski başkanı Wiesław Chrzanowski, Polonya eski dışişleri bakanı Dariusz Rosati, Polonya Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Jerzy Stępień, eski ekonomi Bakanı ve halen Başbakan danışmanlığı yapan Jarosław Neneman ve daha pek çok saygın öğretim görevlisi Lazarski Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi alacak olan öğrencilerimizin öğretim görevlilerinden bazıları olacaktır.

Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Lazarski Üniversitesine yüksek lisans başvurusu yapmak için sadece üniversite çıkış belgeniz, üniversite transcriptiniz ve eğer varsa uluslar arası geçerliliği olan İngilizce sınav (TOEFL ya da IELTS gibi) skorunuz yeterli olacaktır. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa sakın umutsuzluğa kapılmayın. Lazarski Üniversitesi donanımlı kadrosu ve yabancı öğretmenleriyle ihtiyacınız olan İngilizce hazırlık eğitimini başarıyla veriyor. Başka üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilere de hazırlık eğitimi konusunda yardımcı olan Lazarski Üniversitesi özellikle İngilizce ve lehçe hazırlık eğitimlerinde Polonya’nın en başarılı üniversitelerinden biridir.