Rusyada Yüksek Lisans

Rusyada Master

Yüksek lisans eğitimi alarak kendinize ve kariyerinize yatırım yapmak istiyorsanız Rusya çok iyi bir fikir. Rusyada yüksek lisans yapmak size büyük değer katacak.

Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, aynı zamanda eğitim, bilim ve teknoloji deyince de dünyanın ilk akla gelen ülkelerinden biridir. Doksanlı yıllara kadar bu özelliğini dünyaya kapalı tutan Rusya, bu dönemden sonra dünyaya açılmaya başlamış ve sahip olduğu büyük eğitim, bilim ve teknoloji altyapısını paylaşıma açmıştır. Özellikle askeri ve uzay teknolojilerinin her alanında Amerika ile günümüzde de rekabet eden Rusya, eğitim sistemi ve üniversitelerinin dünyaca tanınması ve akredite edilmesiyle birlikte çok daha önemli bir eğitim ülkesi oldu.

Rusya yüksek lisans için akademik altyapı olarak dünyanın en üst düzey ülkelerinden biri!

Hem fiziksel yapıları hem de sahip oldukları akademik kadroların niteliği bakımından Rusya üniversiteleri dünya standartlarının üzerindedir. Öğrenci başına düşen profesör oranı, ülkemizdeki üniversiteler ve birçok Avrupa ve Amerika ülkesine oranla oldukça yüksektir. Tavizsiz ve sıkı akademik eğitim ülkedeki üniversitelere uluslararası prestij kazandırmakta ve yüz binlerce öğrenci için Rusya'yı cazip kılmaktadır.

Rusya'da yüksek lisans fiyatları

Rusyada yüksek lisans eğitimi almak çok ekonomiktir. Türkiye maliyetleriyle Rusyada master eğitimi alabilirsiniz.

Yüksek kalitede üniversite eğitimi veren Rusya, aynı zamanda hem üniversite harçları hem de yaşam ve konaklama maliyetleri düşünüldüğünde, yurtdışında bu kalitede eğitim almak için en uygun seçeneklerden biridir. Rusyada eğitim ve üniversite giderlerinin yaklaşık %75'i devlet tarafından finanse edilir. Bu nedenle Rusyada üniversite ücretleri ortalama yıllık 1500 – 4000 USD civarındadır.

Yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

Rusyada master eğitimi için servet harcamanıza gerek yok. Rusya'nın pek çok şehrinde yaşam giderleriniz Türkiye'den daha fazla olmayacaktır. Rusyada yüksek lisans eğitimi alan bir öğrenci konaklama ve yaşam giderleri için aylık ortalama 250-300 USD kadar harcamaktadır.

Bir taşla iki kuş vurun!

Rusyada yüksek lisans eğitimi alarak hem mesleki alanda gelişecek hem de Türkiye'de değeri sürekli artan Rusça dilini öğreneceksiniz. Sadece Rusça biliyor olmak bile ülkemizde önemli bir gelir elde etme nedeniyken, üniversite mezunu ve Rusya'da yüksek lisans eğitimi almış biri olmak sizi çok değerli hale getirecektir. Rusyada master eğitimi sizi çok daha donanımlı hale getiriyor.

Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması sayesinde tüm dünyada geçerli diploma veriyor! Rusya üniversitelerini YÖK tanıyor ve denklik veriyor.

Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Rusya'daki üniversiteler tüm dünyada tanındığı gibi ülkemizde de YÖK tarafından tanınmakta ve diplomalarına denklik verilmektedir. Bu özelliği ile Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en mantıklı Kaliteli ve ekonomik seçeneklerden biri haline gelmiştir.

İstediğiniz bölümü okuyabilirsiniz! Rusya'da üniversiteler çok zengin seçenekler sunuyor.

Dünyanın en güçlü akademik altyapılarından birine sahip olan Rusya, yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere her alanda zengin seçenekler sunuyor. Mühendislikten Eczacılığa, Ekonomi'den Uzay bilimlerine kadar her alanda kaliteli ve prestijli bir master eğitimi alabilirsiniz.

Bir taşla iki kuş vurun!

Rusyada eğitim alarak hem istediğiniz mesleğe sahip olacak hem de Türkiye'de değeri sürekli artan Rusça dilini öğreneceksiniz. Rusyada eğitim almak geleceğinizi değiştirecek.

rusyada üniversite
rusyada eğitim