Macaristan'da Üniversite Eğitimi

Size Avrupa Standartlarında Bir Eğitimin Avantajlarını Sunuyor. YÖK Onaylı, İngilizce Eğitim alacaksınız!

Macaristanda Eğitim ve Macaristan Üniversiteleri Hakkında

Macaristan Avrupa Birliğine 2004 yılında tam üye olduğundan beri, gerek uyum süreci ve gerekse AB fonlarından alınan desteklerde eğitim alanında büyük ilerlemeler göstermiş, halihazırda güçlü bir eğitim geleneği olan Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en yüksek standartlı üniversiteleri arasında yerini almıştır. Macaristan bir orta Avrupa ülkesidir ve nüfusu 10 milyondur. Başkent Budapeşte dünyanın en önemli turistik başkentlerinden biri olup aynı zamanda çok önemli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en güçlü üniversiteleri arasındadır. Günümüze kadar 14 Macar bilim adamı, edebiyatçı ve sanatçı Nobel ödülü almayı başarmıştır ki sadece bu bilgi bile Macaristanda eğitim ve üniversite kültürünün ne kadar güçlü olduğunun ispatıdır. Budapeşte, Peç (Pécs) , Szeged ve Debrecen Macaristanda önemli üniversite ve eğitim şehirleridir. Peç şehri 2010 yılında İstanbul ile eşzamanlı olarak Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir.

Macaristanda üniversite eğitimi almak ülkemizdeki öğrenciler için en iyi yurtdışı eğitim çözümlerinden biridir. Macaristanda eğitim maliyetleri oldukça ekonomik olmakta beraber eğitim dili İngilizcedir.

YÖK denkliği konusunda ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Macaristan'da hizmet verdiğimiz üniversitelerin İngilizce bölümlerini ve bölüm ücretlerini öğrenmek için tablonun solundaki üniversite isimlerine tıklayınız.

Peç (Pécs) 1367'de kurulan, Macaristan'ın en eski üniversitesi. İngilizce Hazırlık, Tıp hazırlık, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizyoterapi, Psikoloji, Mimarlık ve daha birçok bölüm.
Budapeşte - IBS Macaristan'ın genç ve dinamik özel üniversitesi IBS'te İngiltere Buckingham Üniversitesi Diploması ve İngilizce hazırlık eğitimi.
Budapeşte - BME Avrupanın en iyi teknik üniversitelerinden, Makina, Elektrik, İnşaat, Mimarlık ve daha birçok bölüm, mühendislik, mimarlık hazırlık.
Dunaujvaros Budapeşte'ye 40 dakika mesafede Dunaujvaros şehrinde hesaplı eğitimin adresi.
Debrecen Ziraatten işletmeye, müzikten biokimyaya daha birçok bölüm.
Budapeşte - BFA Hesaplı Film Eğitimi + Kamera Arkası Pratiği = BFA
Budapeşte - Corvinius Financial Times İşletme Master eğitimi sıralamasında dünyada ilk 25’te gösterilmiştir.
Budapeşte - BKF Animasyon, sinema, medya, tasarım, turizm, fotoğrafçılık ve daha birçok bölüm
Budapeşte - Wekerle Budapeşte'nin genç ve bir o kadar iddealı üniversitesinde Ticaret ve Pazarlama okuyun
Budapeşte - ELTE Macaristan'ın en iyi dil edebiyat üniversitesi;


Macaristanda Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları

Macaristanda üniversite eğitimi için sınav kazanmak zorunda değilsiniz!

Macaristan üniversiteleri size ideallerinizi gerçekleştirmeyi vaad ediyor. Macaristanda eğitim alabilmek için lise diplomanız yeterli. Lise diplomanız ve not dökümünüz ile Macaristanda üniversite kaydınızı yapabilir, üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

Macaristan üniversiteleri YÖK tarafından onaylanıyor

Macaristan bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için, Macaristan üniversitelerinden alacağınız diplomalar YÖK tarafından onaylanıyor. Macaristanda eğitim sonrası alacağınız diplomanızla mesleğinizi hem Türkiye'de hem de yurtdışında rahatlıkla icra edebilirsiniz.

Macaristanda İngilizce olarak eğitim alacaksınız.

Macaristanda eğitim dili İngilizce. Bu nedenle yurtdışından çok sayıda öğrenci Macaristan üniversitelerini tercih ediyor ve Macaristan'da eğitim ortamı bu sayede çok uluslu bir ortamdır. Üniversite eğitiminiz boyunca İngilizce dilini hem eğitim hem de sosyal hayatta aktif olarak kullanacak ve anadil seviyesinde İngilizce konuşabiliyor olarak mezun olacaksınız.

Macaristanda eğitim ve yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

Macaristanda üniversite eğitimi almanın maliyeti, Türkiye'de ya da KKTC'de bir özel üniversiteye gitmekten daha ekonomiktir. Yaşam giderleriniz ise Türkiye ile aynıdır. Eğitim ve diploma avantajları göz önünde bulundurulduğunda Macaristanda üniversite okumak çok mantıklıdır.

Schengen vizeniz ile Tüm Avrupa’da serbest dolaşım hakkınız olacak.

Üniversite eğitimi almak sadece fakülte ile yurt binası arasında yaşamak değildir. Bulunduğunuz sosyal çevre, uluslararası ortam ve, kültürel olanaklar kişisel gelişiminiz ve vizyonunuz için vazgeçilmez unsurlardır. Macaristan'da eğitim aldığınız sürece sahip olacağınız Schengen vizeniz ile tüm Avrupa'da sınırsız seyahat özgürlüğünüz olacak, yeni ülkeler, şehirler görecek, çok sayıda değişik ülkeden arkadaşlar edineceksiniz.

Öğrenci Görüşleri

ELT hizmet kalitesi ve Macaristan'da eğitim / yaşam hakkında öğrencilerimiz neler düşünüyor? Videoları İzlemek için resimleri tıklayınız.

macaristan üniversiteleri, budapeşte üniversite macaristan'da üniversite, macaristan'da eğitim macaristanda üniversite, macaristanda eğitim