GENEL BİLGİLER

ICOT College dil okulu, 2011 yıllında kurulmuş önemli eğitim deneyime sahip Dublin, İrlanda merkezli bir dil okuludur. Kuruluşundan beri öğrencilerinin aktif katılımını kolaylaştırmak için eğitim sektöründe kendini geliştirmiştir. Bununla beraber bu araştırma ve birikimine dayanarak, hizmet kalitesini her geçen gün daha da geliştirmektedir. Sadece bir İngilizce dil okulu olmasından ziyade, öğrencilerine hayallerine ulaşması için destek olmayı görev edinmiştir. ICOT öğrencilerine yeni kültüre adapte olmaları için her zaman yardımcı olur.

ICOT College dil okulunun tüm dil öğrencilerine, İrlanda’da dil okulu fiyatları açısından en uygun seçenekleri ve kaliteli bir eğitimi verme gibi bir misyonu vardır.
Amaç olarak, tüm öğrencilerine, akademik ve sosyal gelişimleri için uyguladığı metotlarla, öğrenciyi direkt merkeze yerleştiren bir hizmet sunar. Öğrencilerini alacakları dil eğitimi seviyesini en üst düzeye çıkarmak için desteklemektedir.

ICOT, O’Connell Köprüsü’nün önünde, Dublin’in merkezinde yer alır. Okulun Dublin’de merkeze yakın oluşu öğrenciler için büyük kolaylıktır. Çevre ulaşım imkanlarıyla da büyük kolaylıklar sağlar. Otobüs ve tramway durakları okula çok yakındır. Bununla beraber Temple Bar mevkine sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

ICOT DİL OKULU FİYATLARI

ICOT College dil okulu İrlanda’da en uygun fiyatlı dil okullarındandır. Özellikle 25 hafta ve üzeri İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için uyguladığı promosyonlar, ICOT College’ın öğrenciler için ekonomik bir seçenek olmasını sağlar. Bununla beraber 25 haftalık bir eğitim planlayan öğrenciler, sahip olacakları vizeyle çalışma imkanına da sahip olacaklardır. İrlanda’da dil eğitimi alırken çalışmak ve masraflarının bir kısmını karşılama isteyen öğrencilerimiz dil okulu seçiminde ICOT College’ı mutlaka göz önüne almalıdırlar.

SUNULAN PROGRAMLAR

Öğrenciler kurslarının ilk gününde girdikleri sınavla CEFR seviyelerine göre sınıflara yerleştirilirler. Öğrenciler kayıt aşamasında kurs başlangıç tarihi için her Pazartesi gününü seçebilirler. Öğrencilerin aynı seviyede ne kadar kalması gerektiğine dair bir zaman sınırı yoktur, ancak genellikle bir seviyeye başladığınızda yaklaşık 12 hafta sonra yukarı çıkmaya hazır olurlar. Öğrenciler haftalık olarak ilerleme testlerine tabii tutulurlar ve öğretmenler tarafından gelişmeleri takip edilir.

ICOT College’ın öğrencilerine sunduğu en popüler program Genel İngilizce programlarıdır. Genel İngilizce 15 saat programı sabah 09:00-12:15 saatleri arasındadır. Sabah programının yanı sıra Genel İngilizce 15 saat öğle programını da seçebilirsiniz. Öğle programı da 13:00-16:15 saatleri arasında düzenlenir. ICOT College öğrencileri kayıt aşamasında bu iki kurs seçeneğinden birini seçebilir.
Genel İngilizce kursu öğrencilere okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerine odaklanır. Sınıf içinde ve sınıf dışında İngilizce diline hakim hale getirmeyi amaçlar. Öğrencilerin İngilizce’yi doğru bir şekilde konuşmalarını ve anlamalarını hedefler.

ICOT College ayrıca öğrencilerine IELTS kursuda vermektedir. Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi IELTS, dünya çapında 9.000’den fazla kuruluş tarafından İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir. Genel Eğitim, sosyal ve çalışma hayatında ihtiyaç duyacağınız becerilere odaklanır. Bu hazırlık programı, seviyeniz için mümkün olan en yüksek puanları elde etme yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Sınav dört dil becerinizi test eder – okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Amaç ve hedefleriniz doğrultusunda ihtiyacınız olan puanı aldıktan sonra kariyerinize emin adımlarla devam edebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ICOT College Dil okulu aylık olarak planladığı gezi ve sosyal aktivitelerle öğrencilerinin sosyalleşmelerini amaçlar. Sosyal aktiviteler öğrencilere okul panosunda duyurulur. Bu aktivitelerin çoğu ücretsizdir. Ücrete tabii olan aktiviteler; örneğin bir müze gezisi düzenlenecekse müzenin giriş ücretidir. Öğrencilerin bu aktivitelere katılıp İngilizce pratiği yapma şansları olur. Aynı zamanda yeni arkadaşlıklar edinip hem keyifli vakit geçirme hem de diğer öğrencilerle kültür alışverişinde bulunma şansları yakalarlar.

KONAKLAMA

ICOT College öğrencilerine İrlanda’da kendi evlerinde hissettirmeyi amaçlar. Öğrenci konaklamaları, ICOT ‘un tüm deneyimlerinin önemli bir parçasıdır. Öğrenciler yerleştirildikleri farklı yerler toplu taşıma, alışveriş merkezleri, süpermarketler ve bankalara yakındır.
Aile yanı konaklamalar şüphesiz en çok tercih edilen konaklama tipidir. Eğer öğrenci aile yanı konaklamayı tercih ederse hızlı bir şekilde okulda öğrendiği İngilizce’yi kaldığı aileyle pratik etme imkanı bulmuş olur. Örneğin akşam yemeği yerken yemek masasının etrafında kullanacağınız ifadeleri, günün nasıl olduğu ve diğer yerel konular hakkında genel konular hakkında konuşmuş olursunuz. Öğrenciler ev sahibi aile ile konuşarak ve iletişim kurarak İngilizce’lerini geliştirmiş olurlar.

Diğer bir alternatif olan konaklama seçeneği de yurt konaklama tipidir. Yurt konaklama ile ilgili en iyi şeyler arasında, öğrencilerin edeceği arkadaşlık ağı gibi sosyal olanaklar bulunmaktadır. Okulda öğrenciler akranları ile kalıcı arkadaşlıklar kurmanın yanında, konaklamada yeni arkadaşlar edinebilmek de bambaşka bir deneyimdir.

DUBLIN ŞEHRİ

Dublin şehri İrlanda’nın başkentidir. Şehir eski bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Dublin mimarisini korumuştur. Bu sebeple çok sayıda müze, kilise, kale eski zamanlara ışık tutar. Dublin temiz ve düzenli bir şehirdir. Tüm ziyaretçileri Dublin’ de gezilebilecek, meraklarına ve amaçlarına uygun yerler bulabilir. Dublin, çok uluslu bir şehirdir. Dublin, en çok ziyaret edilen başkentlerden biridir. İlk sırayı ise, Londra ve Paris almaktadır.
Dublin’i yılda yaklaşık 4 milyon turist ziyaret eder. Dublin bazı anketlerde, Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti seçilmiştir. Yapılan anketlerin bir diğer sonucu ise, İrlanda’nın Avrupa’nın en mutlu ülkesi olmasıdır.
Dünyanın en geç nüfusuna sahiptir. Fakat bu genç nüfuza rağmen sanat merkezleri ziyaretçi akınına uğramaktadır. Tüm yaş grupları ve her kesimden insanlar, sanat merkezlerine akın etmektedirler. Dublin, gençlere verdiği önemi yapmış olduğu aktiviteler ile belli etmektedir. Şehirde birçok eğlence mekânları bulunmaktadır. Bu mekânlar şehir halkıyla beraber dünyanın birçok yerinden de turistleri de ağırlamaktadır.

ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİ ORANI

ICOT College Dil okulunda 30 kadar farklı ulustan öğrenciye eğitim vermektedir. Bu farklılık, ICOT College öğrencilerinin daha global bir ortamda ve kültürde İngilizce pratiği şansı sunar. ICOT College Dil okulunun 2019 yıllık öğrenci milleti ortalaması verilerine göre Türk öğrenci oranı özellikle yaz döneminde %10’ dur. Dublin lokasyonu için normalden biraz fazla olsa da ICOT College Cork yerleşkesi için yıllık Türk öğrenci oranı oldukça düşüktür.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank