CES Dublin Dil Okulu

CES Dublin Dil Okulu dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere 30 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olup, 1979 yılında kurulmuştur. Okulda eğitim veren tüm öğretmenler, tam donanımlı olup bazıları ise DELTA sertifikasına sahiptir. 2007 yılında Avrupa’da Yıldız İngilizce Dil Okulu ödülünü alan CES dil okulu, üst üste 5 yıl bu ödüle aday gösterilen tek okuldur.

Dublin kalesi ve Trinity College çok yakın mesafede konumlanmış olan bu okulda, 33 adet sınıf, öğrenciler için ortak alan, ücretsiz wi-fi bulunan bilgisayarlı çalışma odası, tüm gün sıcak yemek sunulan bir cafe ve 2 adet teras bulunmaktadır. Ayrıca en önemli özelliğinden bir tanesi İrlanda’daki en büyük IELTS sınav merkezi oluşudur.

Dublin’in en canlı merkezinde bulunan CES dil okuluna havaalanından ulaşım, toplu taşıma ile ortalama 30 dakika sürmektedir. Okulun oldukça yakınında otobüs durakları mevcut olup, dileyen öğrenciler bisikletle kiralamak için okuldan destek alabilmektedir.

CES Dublin hem eğitim konusundaki uzmanlığı, konaklama çeşitliliği ve geniş sosyal aktiviteleri ile öğrencilere en iyi şekilde dil eğitimi sunmaktadır.

FİYAT TABLOSU

Ces Dublin dil okulu yıl içinde belli dönemlerde Türk öğrencilere özel promosyonlar uygulamaktadır. İrlanda’da çalışma iznine sahip olmak isteyen 25 hafta üzeri kayıt yaptıran tüm öğrencilere özel uzun dönem avantajlı fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca Ces Dublin, tüm dil okulu öğrencilerinin en önem verdiği konaklama konusunda da oldukça ekonomik fiyatlar sunar.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce
Bu program günlük hayatta öğrencilerin daha akıcı bir dil konuşması ve kendini rahat bir şekilde ifade edebilmeleri için tasarlanmıştır. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma üzerine yoğunlaşan bu kurs, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen her seviyeden öğrenciye uygun olup, her pazartesi başlangıcı bulunmaktadır. Sadece başlangıç seviyesinde olan öğrenciler için belirli tarihlerde kurs başlangıcı vardır. Minimum 16 yaşındaki öğrencilerin katılımı ile oluşan bu program sınıfta en fazla 14 öğrenciye eğitim verir, dersler haftada 20 saat olmakla birlikte her ders 55 dakikadan oluşmaktadır.

Yoğun İngilizce
Yoğun İngilizce kursu İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencileri çok daha hızlı bir şekilde istenilen seviyeye getirmeyi amaçlayan bir programdır. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme üzerine odaklanmanın yanı sıra iletişim becerileri, telaffuz çalışmaları, gerçek hayata yönelik dil ve konular üzerine tartışmalar şeklinde ekstra derslere de ağırlık verecektir. Haftada 26 saat dil kursu alacak olan öğrenciler için her ders süresi 55 dakikadır.

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi kursu, iş dünyasında kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır bir kurs türü olup, iş hayatında karşılaşılabilecek en önemli konularda uzman kişilerce eğitim verilmektedir. Derslere katılım yapılabilmek adına minimum yaş 16’dır ve sınıf mevcudu maksimum 14 kişidir.

Kombin Kurslar
Kombin kurslarda öğrenciler haftalık 20 saatlik eğitimin yanında ek olarak haftada 5 saat özel ders almaktadır. Öğrenciler konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmenin yanı sıra özel derslerle tüm eksiklerini tamamlayabileceklerdir. Okul bu kursta, dil bilgisi üzerinde yoğunlaşıp kelime haznesini genişletmek adına, en güncel teknolojileri kullanmaktadır.

Birebir Dersler
Bu kurs türü İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen ancak mümkün olan en kısa sürede maksimum ilerleme sağlamak isteyen kişiler için bire bir eğitim sunmaktadır. Donanımlı ve oldukça tecrübeli öğretmenler tarafından en iyi eğitim sunulan bu programda öğrencilerin eksik noktaları, ihtiyaçları ve hedefleri en ince noktasına kadar düşünülmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları
CES Dublin dil okulu IELTS ve CAMBRIDGE sınav merkezidir. Sınav hazırlık kursları, dünya çapındaki okullara atılacak adımlar için en önemli noktadır. Zaten belirli düzeyde dil yeterliliği olan öğrenciler bu sınavlara hazırlanmak için İrlanda Ces dil okulunu rahatlıkla tercih edebilir. Sınav tekniklerini en doğru şekilde öğrencilere aktaran bu kursta; dinleme, yazma, okuma ve konuşma üzerine pratikler de yapılır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

CES Dublin Dil Okulu, sunduğu oldukça kapsamlı ve kültürel aktivite programları ile öğrencilerin boş kalan vakitlerinde güzel vakit geçirmelerine ve sosyalleşmelerine yardımcı olur. İlk gün ücretsiz olarak oryantasyon verilir ve bununla birlikte yine bazı aktiviteler de ücretsizdir. Diğer etkinlikler ise her öğrenciye hitap etmesi amaçlı uygun fiyatlarla oluşturulmaktadır. İrlanda’da yaz aylarında dil eğitimi alan öğrencilerin programının kış aylarındaki programlardan farklılıkları olsa da her dönem en iyi etkinlikleri sunmaktadır.

Örneğin; Guinness Storehouse turu, yoga, müze gezisi, dans şovu, geleneksel pub gecesi, golf, fish and chips tadımı, Trinity College ziyareti, alışveriş ve daha pek çok aktivite okulun etkinlikleri arasında yer almaktadır.

KONAKLAMA

Rezidans Konaklama

Okulun öğrencilere sunduğu 2 adet residence konaklaması bulunmaktadır. Bunlardan ilki ; Binary Hub isimli, okulun binasına ve aynı zamanda Trinity College ile Temple Bar’a 20 dakika mesafede bulunan konaklamadır. Her oda özel banyoya sahip olup, dairede 5 oda, ortak mutfak ve oturma odası bulunmaktadır. Diğer konaklama Crestfield and Auburn House; yıl boyunca öğrenci kabul etmektedir. Okula ve şehir merkezine ortalama 4 km mesafede konumlanmış olan bu konaklamada, özel banyolu odalar, wi-fi, ortak oturma odası ve ortak mutfak bulunmaktadır. İrlanda’da eğitim alan öğrenciler eğer konfor arıyorlarsa aile yanı yerine residence konaklama seçebilirler.

Aile Yanı Konaklama

İrlanda kültürü ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmenin ve deneyim kazanmanın en iyi yollarından biri, aile yanında konaklama seçeneğidir. Bu aileler okul tarafından özenle seçilmiş, yüksek standartlara sahip ve sıcakkanlı ailelerdir. Düzenli olarak ziyaret edilen ailelerde, öğrencilerin rahat edebilmeleri adına her şey düşünülmüştür. Tüm aile yanı konaklamalar, şehir merkezine otobüs veya trenle 30-40 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Aile yanı konaklamalarda hafta boyunca yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) ve hafta sonları da tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) sunulmaktadır. Alınan dil eğitiminin ardından öğrencilerin pratik yapabilmelerine imkân sağlayan aile yanı konaklaması aynı zamanda uygun maliyetleriyle de öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür.

DUBLIN ŞEHRİ

İrlanda’nın başkenti Dublin şehri her öğrencinin eğitim almak istediği, doğal güzellikleri ile popüler bir şehirdir. Dublin denilince akla sıcakkanlı ve yardımsever insanlar ile yeşil ve yağmur gelmektedir. Dublin şehri bunların yanında eski yapılarını çok iyi korunmuş ve günümüze kadar en iyi şekilde getirmiş şehirlerdendir. Meşhur Kalesi, müzeleri, parkları ve kiliseleri ile gören herkesi kendine çeken bu şehirde her zaman yapılacak bir şey mutlaka vardır. Dublin nüfusu ortalama 1.5 milyon civarındadır. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapılamaz ve buraya gelmek isteyen herkes İrlanda vizesine başvurmak zorundadır. Bununla birlikte İngiltere vizesi ile turistik olarak İrlanda’ya giriş yapılabilmektedir. İrlanda’da görülecekler arasında; Dublin Hayvanat Bahçesi, Dublin Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Guinness Storehouse, Trinity College ve Modern Sanatlar Müzesi ön sıralardadır. Dublin öğrenci nüfusu açısından oldukça güçlüdür. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Dublin’i tercih etmeli ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle tanışmalıdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA