GENEL BİLGİLER

International School of English ISE, 1997’de kurulan Dublin’in elit bölgesinde yer alan butik bir okuldur. ISE Dublin’de Dil Eğitimi almak isteyen öğrenciler, butik bir okul olduğundan öğrencilerin daha samimi ve sürekli iletişim halinde olmasını sağlamaktadır. Kaliteli ve deneyimli eğitmen kadrosuyla öğrencilerinin hedeflerine ulaşması için desteklerini vermektedirler. Ayrıca her 6 hafta bir uygulanan genel testlerle öğrencilerin ilerlemeleri yakından takip edilir.

Dublin’in prestijli bölgelerinden Harcourt Street te yer alan ISE şehrin güney tarafında yer almaktadır. Bununla beraber tarihi bir park olan Stephen’ın Green bölgesine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Dublin’in en popüler alışveriş caddesi Grafton Street’e ve Luas tramvay durağına birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Pearse Caddesi ve Tara Caddesi tren istasyonları yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesindedir. Luas durağı (tramvay) yürüyerek birkaç dakika uzaklıktadır. ISE Dublin Dil Okulu ayrıca bir dizi iyi restorana, kafeye, pub’a ve gece kulüplerinin yer aldığı bölgeye çok yakındır. Mesela örnek vermek gerekirse Dublin’in meşhur Temple Bar’ına sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Ayrıca ISE Dublin lokasyonu, arnavut kaldırımlı meşhur sokak pazarlarına ve sokak sanatçılarıyla iç içe geçmiş İrlanda kültür mahallesi diye adlandırabileceğimiz bir lokasyonda yer alıyor.

ISE DUBLIN DİL OKULU FİYATLARI

International School of English ISE, Dublin’deki dil okulları seçenekleri içinde en uygun fiyatlarla öne çıkıyor. İrlanda para birimi bilindiği üzere Euro’dur. Bu sebeple İngiltere’ye alternatif olarak öğrencilerimiz yine ana dili İngilizce olan İrlanda’ya yönlendirilmektedir. İrlanda’da uygun fiyatlı dil okulu seçenekleri arasından ISE 25 Haftalık paketleriyle ön plana çıkıyor. 25 Haftalık eğitimle de öğrenciler aynı zamanda çalışma imkanına da sahip olabiliyor.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ISE IRELAND (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (15 Ders) 300 1160 1740 2240 3360 5040
IELTS Hazırlık (15 Ders) 340 1320 1980 2560 3840 5760
Yarı Yoğun İngilizce (20 Ders) 400 1560 2340 3040 4560 6840
Konaklama
Aile Yanı TK YP600240036004800720010800
Aile Yanı ÇK YP **50020003000400060009000
Student Residence Paylaşımlı Oda Self Catering40016002400320048007200
Student Residence TK Self Catering660264039605280792011880
Student Residence ÇK Self Catering50020003000400060009000
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80
Zorunlu Sınav Ücreti - IELTS 220
Sağlık Sigortası 60 60 60 150 150 150

SUNULAN PROGRAMLAR

İrlanda dil okulları için öğrencilerin en çok tercih ettiği kurs tipi Genel İngilizce haftada 15 ders ’ tir. Bununla beraber Yarı Yoğun İngilizce 20 ders ve Yoğun İngilizce hafta 30 ders olarak programlar da tercih edilmekte. Öte yandan ISE (International School of English) IELTS programları ve iş İngilizcesi gibi programları da sunuyor.
Öğrenciler okula ilk varışlarında hemen bir İngilizce seviye tespit sınavına alınıyor. Hem konuşma hem grammer olarak seviyesi belirlenen öğrenciler seviyelerine göre en doğru sınıflara yerleştiriliyor. Bu sınıflar en fazla 15 kişiden oluşmakla beraber ortalama olarak 12 kişiden oluşuyor. Öğrenciler A2’den C1’e kadar (Başlangıç-İleri Düzey) organize edilen sınıflara yerleştirilirler. Bu kurslar için öğrenciler haftanın her pazartesi günü başlangıç yapabilir.

En çok tercih edilen Genel İngilizce (Haftada 15 Ders) programı 9:00-12:15 saatleri arası verilen sabah kurslarıdır. Bir de yine haftada 15 ders olarak öğlen sınıfları da tercih edilebiliyor. Öğle dersleri yine Pazartesi’den Cuma’ya 12:45-16:45 saatleri arasında verilir.

Çok tercih edilen bir diğer kurs ta Yarı Yoğun İngilizce (Haftada 20 Ders) programıdır. Yarı Yoğun İngilizce kursu da yine 9:00’da başlar ve 13:30’da biter. Yarı Yoğun Kursun öğlen programı da 12:30-17:00 saatleri arasında verilir.
Son olarak Yoğun İngilizce Programı 30 derstir, 9:00-12:15/13:45-17:00 saatleri arasında tüm gün devam eder. Yine diğer kurslar gibi Pazartesi’den Cuma’ya hergün.

Grammer, konuşma, yazma ve okuma ağırlıkları haftanın tüm günlerine tecrübeli eğitmenler tarafından planlanarak verilir. Öğrenci ilerlemeleri yakından takip edilir. Öğrenciler Genel İngilizce derslerinin bir parçası olarak sınava hazırlık konusunda özel dersler alırlar. Başlangıç (Elementary) seviyesinden Orta (Intermediate) seviyesine kadar her Perşembe günü 2 ila 3 saat Trinity ISE sınavına hazırlık yaparlar. Yine orta ve ileri düzey (Upper Intermediate ve Advance) öğrencilere 3 saatlik FCE, CAE veya IELTS sınavı hazırlığı her Perşembeleri verilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Tüm sosyal aktiviteler öğrencilerin sosyalleşmesi ve özellikle konuşma pratiğini geliştirmesi için aylık olarak düzenlenmektedir. ISE dil okulunun girişinde ortak panoda devamlı güncellenir ve öğrenciler sosyal aktiviteleri bu duyuru panosundan takip eder. ISE’nin öğrencilerine sunduğu bazı aktivitelerden bahsetmek gerekirse;
BBQ Partileri; öğrenciler özellikle Güney Amerika stilinde, bölgesel ızgara tarifleriyle sosyalleşir ve eğlenceli zaman geçirir.
Beer Pong, Hollywood filmlerinde gördüğümüz pinpon topuyla bardaklara isabet yarışması oyunudur.ISE Dublin Dil okulu’nun da diğer aktiviteler gibi okulun panosunda belirlenen gün ve saatlerde öğrenciler katılım sağlar.

Karaoke Partileri, öğrencilerin favori şarkılarını söylediği ve dinleyenlerin de gülüp eğlenebildiği parti formatındaki aktivitelerdir.
St Patricks Day İrlanda’da büyük coşkuyla kutlanan en önemli günlerdendir.
Job Club, aktivitesi özellikle çalışma izni olan öğrenciler için çok iyi bir fırsat. Bu aktivitede örnek CV hazırlanması ve iş başvuruları hakkında öğrencilere en doğru yönlendirmeyi eğitmenler tarafından yapılır.
Movie Night, öğrencilere İrlanda’yı tanıtıcı, genellikle kültürel filmler izletilir.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

ISE Dublin dil okulu öğrencilerine aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçeneklerini sunuyor.
Aile yanı konaklamalar İrlanda kültürünü daha derinden deneyimlemek için en ideal seçenektir. Aile yanı konaklamalar öğrencilerin yerel halk hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatını oluşturur. İrlanda yaşam tarzına daha yakın hissetmek isteyen öğrenciler için evde yemek yapma ve dili kullanma fırsatı olmuş olur. Bu aileler geleneksel İrlanda kökenlidir.
Aile yanı konaklamalar yurt konaklamalarına göre daha uygun fiyatlıdır. Biz ELT olarak öğrencilerimize her zaman ilk 4 hafta aile yanı konaklama öneriyoruz. Öğrencinin İrlanda’daki ailesiyle tanışıp, sevmesi durumunda istediği kadar konaklamalarını uzatabileceğinin bilgisini veriyoruz.

Öğrencilere sunulan tek kişilik ve iki kişilik oda seçenekleri yarım pansiyon olarak adlandırdığımız (Kahvaltı ve akşam yemeği) Pazartesi’den Cuma’ya aile tarafından verilmektedir. Aynı zamanda hafta sonları da yine kahvaltı ve akşam yemeğine ek olarak öğlen atıştırmalık ta verilmektedir. Öğrencilerin kayıt aşamasında belirtmesi durumunda özel bir diyeti (Helal yemek gibi) ve bunula beraber evcil hayvan isteyip istememe şansları da vardır.

Aile yanı konaklamalar okula, toplu taşıma ile ortalama 40 dakikalık mesafelerde yer almaktadır.
ISE’nin öğrencilerine sunduğu bir diğer konaklama seçeneği olan Paylaşımlı öğrenci evleri seçeneğinden bahsetmek gerekirse, bu konaklama ISE’nin anlaşmalı olduğu apartlarda tek kişilik, çift kişilik ve çoklu paylaşımlı oda seçenekleri ile öğrencilere sunulur. Bu konaklama tipinde Dublin merkeze uzaklık 20-40 dakika yürüme mesafesindedir. Ancak yoğun dönemlerde müsaitlik bulmak zorlaşabiliyor. Ama eğer eğitiminizi erken planlarsanız tabii ki müsaitlik bulma şansınız da artacaktır.

DUBLIN ŞEHRİ

Kozmopolit yapıya geçmekte olan Dublin, tarihini ve etnik yapısını birebir korumuş ve bu yapısını modern mimarisiyle de harmanlamıştır. Dublin gelişmekte olan bir şehirdir. Bunu büyük şirketlerin ana ofislerini Dublin’e taşımalarından anlayabiliriz. Dublin denize konumundan dolayı ılıman bir iklime sahiptir. Kışları yumuşak, yazları serin geçer ve aşırı soğuk ya da sıcak yaşanmaz. Dublin’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için şehirde ulaşım raylı sistem ve oldukça fazla sayıda otobüs hattıyla sağlanıyor. 4 ana tren hattı ve 2 tane de tramway hattı mevcut.

Başlıca geleneksel pubları ve sokak pazarlarıyla yılda ortalama 4-5 milyon ziyaretçi turistin ilgisini çekiyor. Bu sokak pazarlarından Temple Food Market, Dublin Flea Market ve George Street Arcade görülmeye değer pazarlardan bazılarıdır. Buna ek olarak biraz şehir merkezinden uzaklaştığımızda Dublin’in yemyeşil harika kırsalıyla karşılaşırız. Bu kırsal şehir merkezinden batı, kuzey ve güney yönlerine gidildikçe karşımıza çıkar. Dublin’in en ünlü yeşil alan ve parklarının da isimlerini paylaşmak gerekirse, Corkagh Park, Phoenix Park ve Dublin Aziz Anne Parkını söyleyebiliriz.
Dublin’in tarihi ve kültürel olarak oldukça fazla görülmeye değer yerleri vardır. Özellikle hükümet binaları ve kiliseleri gotik mimarinin harika örnekleridir. Gotik mimariden bahsederken özellikle Saint Patrick’s Kathetrali görülmeye değer güzel bir örnektir.

ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİ ORANI

Uluslararası öğrenci oranı tabloda da görülebileceği gibi genel olarak Latin Amerikalı öğrenci ağırlıklı olarak yıllık genele dağılmış durumda. Tabii bu ulus dağılımı oranı, görünen ülkelerin eğitim yılı tatil tarihlerinden dolayı yıl içinde değişiklik göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA