GENEL BİLGİLER

New College Group (NCG); İngilizce dil kursları veren, Manchester, Liverpool ve Dublin gibi öğrenci şehirlerinde merkezleri bulunan bir dil okuludur. Uluslararası öğrencileri, yüksek kaliteli öğretimi, güler yüzlü personeli ve son teknoloji tesisleri ile dikkat çekmektedir. Dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışmak, eğlenirken İngilizce öğrenmek ve arkadaş edinmek için NCG’ye katılın!

NCG Dublin dil okulu, Dublin şehir merkezine sadece 20 dakikalık sürüş mesafesindeki bir sahil kasabası olan güzel Dún Laoghaire’de yer almaktadır ve spor salonları, sinema, tiyatro, alışveriş ve su sporları gibi çeşitli olanaklara sahiptir. İrlanda’daki ACELS ve MEI gibi kuruluşlarla akreditasyonları ve üyelikleri vardır. Çalışmalarınızda ilerlemenizi sağlayacak üstün nitelikli öğretmenleri ile eğitim vermektedir.

NEW COLLEGE GROUP DUBLİN DİL OKULU FİYATLARI

NCG Dublin dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İrlanda’nın önemli dil okullarından birisidir. NCG Dublin dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişkenlik göstermektedir ve okulun dönem dönem promosyonları olabilmektedir. Aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz tabloda, okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerini inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

NCG Dublin dil okulu, dil eğitiminin ilk günü öğrencilerine İngilizce seviye belirleme sınavı uygular. Seviyesine göre sınıflara yerleştirilen öğrenciler dil eğitimlerine başlarlar. Okul; öğrencilerin hedeflerine ve dil gereksinimlerine göre çeşitli İngilizce kurslar sunmaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursları; konuşma, dinleme, yazma ve okuma gibi temel dil becerilerinizi geliştirmeyi, İngilizce dilbilgisi ve kelime bilginizi arttırmayı hedeflemektedir. İlerlemeniz haftalık olarak sınıf öğretmeniniz tarafından değerlendirilir. Genellikle bir seviyede 10-12 hafta geçirmeniz beklenir, ancak bu kişiye bağlıdır. Haftada 15 saat dil eğitimi verilmekle birlikte her dil seviyesinde öğrenciyi kabul etmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce kursları; Genel İngilizce kursuna ek olarak 5 saatlik ek beceri derslerini bir araya getirir. Ek dersler tercihe göre IELTS veya İş İngilizcesi içerebilir. Odak noktası İngilizce dilinde bir konuşmacı ve dinleyici olarak güveninizi arttırmaktır.

Akademik Yıl Programı ( Work and Study)

İngilizce öğrenirken yarı zamanlı çalışmak isteyen öğrenciler, çalışırken dil becerilerini gerçek bir ortamda uygulayabilmektedir. İrlanda, 25 hafta ve üzerinde dil eğitimi alan öğrencilere yarı zamanlı çalışma hakkı vermektedir. Kurs, dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurma konusundaki güveninizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Work and Study programı ile eğitiminizi daha avantajlı ve ekonomik hale getirebilirsiniz.

Birebir İngilizce Kursu

Özel İngilizce dersleri, tamamen kişisel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Uzman bir öğretmenle çalışacak ve bireysel ihtiyaçlarınızı geliştirmeye odaklanacaksınız. Her İngilizce seviyesinden öğrenciyi kabul eden programın sınıf mevcudu 1 ila 3 kişi arasında değişiklik göstermektedir.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu

IELTS kursu, eğitimlerinde ya da iş yaşantılarında İngilizce bilgilerini kanıtlamak isteyen ve IELTS sınavında iyi bir puan elde etmek isteyen kişiler için idealdir. Uygulama testlerinin yanı sıra, sınav tekniklerinizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Haftada seçilen yoğunluğa göre 15 veya 20 saat eğitim vermektedir. Öğrenci programa başlayabilmek için orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.

Gençlere Yönelik İngilizce Kursu (13-17)

Dublin’de St. Benildus College’daki yaz okulunda gerçek İrlanda Kültürünü yaşayın! Yaz aylarında sunulan program, 13-17 yaş arası öğrencileri kabul etmektedir. Haftada 15 saat İngilizce dersini birçok ilginç kültürel etkinlikle birleştirmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Hayatınızın en heyecan verici yolculuklarından birinin başlangıcındasınız – Dublin’de İngilizce öğrenmek – başkentin tam kalbinde! Yeni insanlarla tanışmak, dünyanın dört bir yanından arkadaş edinmek, İrlanda’yı keşfetmek ve eğlenmek için çok fazla fırsatınız olacak. Dil öğrenmek, yeni bir maceraya atılmak ve yeni bir kültür keşfetmek demektir.

Dil öğrenimi sadece sınıfta gerçekleşmez! NCG Dublin, yeni dil becerilerinizi sınıf dışında pratik yapabilmeniz ve aynı zamanda güzel İrlanda’yı keşfetmeniz için birçok sosyal etkinlik düzenlemektedir. Esnek ve haftalık sosyal program, ücretsiz ve indirimli aktiviteleri ile bireysel öğrenciler için tasarlanmıştır. Günlük öğleden sonra, akşam veya tam günlük aktiviteler düzenlenmektedir.

Hafta sonu diğer şehirleri ve bölgeleri keşfetmek amacıyla tam gün geziler yapılmaktadır. Kuzey Galler kaleleri ve York’un Arnavut kaldırımlı sokaklarından çarpıcı Moher Kayalıkları’na kadar NCG düzenli hafta sonu gezileri ile yaşam için inanılmaz anılara ve yeni arkadaşlıklara sahip olabilirsiniz.

KONAKLAMA

Yurtdışında eğitim alırken konforlu ve güvenli bir konaklama seçmek çok önemlidir. NCG Dublin dil okulu, öğrencilerine aile yanı konaklama sunmaktadır. Aile yanı konaklama, günlük İngilizce pratiğinizi arttırmanın mükemmel bir yoludur. Dublin’de İrlandalı bir ailenin yanında yaşamak; şehrin tipik yaşam tarzını, kültürünü ve gastronomisini tanımak için harika bir fırsattır. Ev sahiplerinin çoğu en az birkaç yıldır uluslararası öğrencileri ağırlayan deneyimli ailelerdir. Düzenli olarak denetlenmektedir ve güvenlidir.

Kaldığınız aileye göre değişmekle birlikte okula ulaşım sağlarken toplu taşıma kullanmanız gerekebilir ve ortalama seyahat süresi 30 dakikadır. Öğrenciler mobilyalı tek kişilik bir odaya sahip olurlar ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) ya da tam pansiyon (öğle yemeği de dahil) seçebilirler. Yemek yapmak istiyorsanız ev sahibinden izin istemeniz gerekecektir.

NCG Dublin dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

DUBLİN ŞEHRİ

Dublin, İrlanda’nın başkentidir ve inanılmaz bir kültürel geçmişe sahiptir. 9. yüzyılda Vikingler tarafından kurulan şehir; kaleler, katedraller ve Trinity College gibi dünyaca ünlü bir üniversiteye sahiptir. Zengin bir kültürel geleneğe, birçok ünlü yazara ve şaire ev sahipliği yapmış ve dünyanın en ünlü romanlarından bazılarının arka planı olmuştur. Facebook, Microsoft ve Google gibi şirketlere ev sahipliği yapmasıyla Avrupa’nın teknoloji merkezidir. Dinamik, çok kültürlü ve misafirperverdir. İngilizce öğrenmek için ilham verici bir yerdir!

İrlanda’dan büyük çaplı göç nedeniyle, İrlanda kültürü küresel bir erişime sahiptir ve Saint Patrick Günü, Cadılar Bayramı gibi festivalleri tüm dünyada kutlanmaktadır. Avrupa’nın en büyük kapalı şehir parkı olan Phoenix Parkı’nda gezebilir, Temple Bar’da kendinizi yerli gibi hissedebilir, dünyaca ünlü siyah bira markası Guinness’in müze olan fabrikasını görebilirsiniz.

İrlanda, dünyanın en genç nüfusuna sahip şehirlerin başında gelmektedir. Dublin’de yaşam hareketlidir. Renkli festival ve eğlencelere ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa şehirleri arasında en avantajlı fırsatları sunan Dublin hem yaşam standartları hem de dil eğitimi açısından ön plana çıkmaktadır. Muhteşem bir deneyim yaşayacağınız Dublin’de dil eğitimi fırsatını kaçırmayın!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

NCG Dublin dil okulu’nda eğitim alanlar, çoğunlukla üniversite çağındaki öğrencilerden oluşurken; Fransa, İtalya, Almanya ve İspanya gibi Avrupa ülkelerinden yoğunluklu olarak tercih edilmektedir. Okulda uyruk ve yaş çeşitliliği; farklı zaman dilimleri, kurslar ve seviyelere göre değişiklik gösterir. Yıl boyunca ortalama yaş 20’dir. Yaz aylarında ortalama yaş 23’tür. Sadece İngilizceyi ve İrlanda kültürünü keşfetmekle kalmayacaksınız; aynı zamanda dünyanın birçok yerinden arkadaş edineceğinizden emin olabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA