GENEL BİLGİLER

1974’ten beri faaliyette olan OHC dil okulu bugün 3 kıtaya yayılmıştır. İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’daki yerleşkeleriyle öğrencilere ülke ve şehir seçimlerinde seçenekler sunmaktır.

Tüm OHC eğitmenleri, akredite edilmiş İngilizce ders ve Programları çok çeşitli uluslara ulaştırma konusunda profesyonel ve tecrübelidir. İngilizce Programları maksimum 16 ders bandındadır. Düzenli öğretmen rehberliği, öğrencilerle devamlı geri bildirim ve iletişim içindedir. Ayrıca, öğrencileri İngilizcelerini her fırsatta pratik yapmalarını ve yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan dinamik ve yoğun bir sosyal program da var. Öğrenciler bir haftadan bir akademik yıla kadar her pazartesi günü derslerine başlayabilir ve OHC öğrencileri mevcut merkezler arasında geçiş yapabilme şansına da sahiptirler.

Nitelikli ve profesyonel bir ekip tarafından sunulan en kaliteli programları sunarak Dublin’in bir numaralı İngilizce dil okulu olmaya adaydır.

OHC Dublin, şehrin merkezindeki Capel Caddesi’nde, Liffey Nehri’ne sadece kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Etrafı bar ve restoranlarla çevrilidir ve kültürel teklifler öğrencilerin her zaman görmek ve deneyimlemek için harika bir konumdadır. Şehrin seyahat etmesini oldukça kolaylaştıran toplu taşıma araçlarıyla Dublin’in tüm bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

OHC Dublin sadece bir okul olmasından ziyade aynı zamanda çalışmak ve dinlenmek için mükemmel bir yerdir; mükemmel öğretim olanaklarıyla donatılmış sınıfların yanı sıra kahve makinesi, otomat, TV, kanepeler ve yerleşik kütüphane ile donatılmış özel bir öğrenci ortak odası vardır.

Ayrıca, ana OHC binasına sadece yedi dakikalık yürüme mesafesindeki Parnell Meydanı’nın merkezi ve tarihi bölgesinde yer alan ikinci bir yerleşke olan Öğretmenler Kulübü de vardır.

OHC DUBLİN DİL OKULU FİYATLARI

OHC Dublin dil okulu, tüm bütçelere uygun kurslar sunan orta fiyatlı bir okuldur. Örneğin daha düşük bir bütçeyle olan öğrenciler öğleden sonra sınıflarına kayıt olurlarsa %20’ye varan indirimlerden yararlanabilir.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
OXFORD HOUSE COLLEGE (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (09:00-12:15) 440 1640 2460 3040 4560
Yoğun IELTS Hazırlık (09:00-16:45) 640 2360 3540 4320 6480
IELTS Hazırlık (09:00-12:15) 440 1640 2460 3040 4560
Genel İngilizce (13:30-16:45) 370 1360 2040 2480 3720
Yoğun İngilizce (09:00-16:45) 640 2360 3540 4320 6480
Konaklama
Aile Yanı TK YP 620248037204960744011160
Aile Yanı ÇK YP 580232034804640696010440
Diğer
Kayıt Ücreti 110 110 110 110 110 110
Konaklama Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55
Sağlık Sigortası 155 155 155 155 155 155
Zorunlu Sınav Ücreti 235
Ders Materyalleri 35 35 50 50 50 50

SUNULAN PROGRAMLAR

OHC, öğrencilerini çok uluslu dil sınıflarına uygun İngilizce seviyelerine göre yerleştirir. Temel dil alanlarını ve yetenek seviyelerine uygun yeterlilikleri kapsayan Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi ile yakından eşlenmiş bir müfredatı takiben haftada 15 saat programları mevcuttur. OHC İrlanda Dublin şubesinde 15 sınıfı vardır. Öğrencilerine Genel İngilizce 15 saat, Yoğun İngilizce 20 saat ve IELTS hazırlık programlarını sunar.

Genel İngilizce (15 Saat) programı, uluslararası bağlamda daha etkin çalışmak veya çalışmak isteyenlerin çok yönlü dil ve iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan öğrencilerin tercih ettiği bir programıdır. Öğrenciler dil becerilerini geliştirecek ve kültürler arası iletişimi etkileyen faktörleri dikkate alacaklardır. Ayrıca uluslararası meslektaşları ile ilişki kurma ve bakış açılarını paylaşma fırsatına sahip olurlar

Genel İngilizce (20 saat) programı ise, OHC‘nin öğrencilerine sunduğu yoğun program olarak adlandırılır. Bu programda öğrenciler haftada 20 saat yoğun İngilizce dersi alırlar. Öğrenciler çok uluslu dil sınıflarına katılır. Konuşmada akıcılık ve telaffuz üzerine ek çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi ile bir müfredat işlenerek haftada 20 saat eğitim görürler.

Son olarak OHC Dublin Dil okulunun öğrencilerine sunduğu IELTS sınav hazırlık kursu vardır. Öğrenciler çok uluslu dil derslerine katılır ve haftada 15 saat çalışarak IELTS sınavı için gerekli temel dil alanlarını ve yeterliliklerini kapsamaktadır.

IELTS sınavı için öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek ve öğrencilerin ellerinden gelenin en iyisini elde etmelerini sağlamak için sınav tekniği geliştirmeyi amaçlar. Öğrenciler düzenli “deneme” sınavları tamamlayarak ve performansları hakkında geri bildirim alırlar.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

OHC Dublin, öğrencileri için devamlı olarak sosyal aktiviteler düzenler ve bu sosyal aktiviteleri öğrencilerine duyurur. Sosyal aktiviteler öğrencilerin sosyalleşip daha fazla konuşma pratiği yapmaları hedeflenir. Sosyal aktivitelere katılan öğrenciler arkadaşlıklar kurarken eğlenceli ve keyifli vakit geçirir. Aynı zamanda da İngilizce pratiği yapmış olurlar.

Bu aktiviteler, Guinness fabrikası turu, Otobüsle şehir turu, Dublin’in tarihi kale ve katedralleri gezisi, Phoenix Park’ta bisiklet gezisi gibi programlardır.

KONAKLAMA

OHC Dublin öğrenci hizmetleri departmanı, öğrencileri için her zaman kaliteli konaklama rezervasyonu yapmayı amaçlar. Aile yanında konaklama seçeneği öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tipidir. Aile yanı konaklama hizmetini OHC yarım pansiyon olarak sunmaktadır. Yani sabah kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından sağlanır.

Aile yanında konaklayan öğrenciler, öğrenci hizmetleri ekibi tarafından uluslararası öğrencilerle olmaktan mutlu olan ailelerle anlaşır ve deneyimleri ve aileler özenle incelenip, öğrenciler bu ailelerin yanına yerleştirilir. Tüm aile yanında konaklamalar okula kolay ulaşım mesafesindedir. Toplu taşıma ile 30-40 dakika mesafededir.

Alternatif olarak OHC yurt konaklama seçeneğini de öğrencilerine sunmaktadır. Yurtlarda odalar özel banyolu ve tek kişiliktir ayrıca yemek dahil değildir. Öğrenciler yurttaki paylaşımlı mutfaklardaki ekipmanları kullanarak market alışverişi yaparak kendi yemeklerini pişirebilirler. Fiyatları aile yanı konaklama türünden biraz daha fazla olsa da okula daha yakın bir seçenektir. Yurt konaklamada özellikle yaz aylarında yoğun talep nedeniyle müsaitlik bulmak zor olabilmektedir. Bu nedenle erken kayıt olmak her zaman şansınızı arttıracaktır.

DUBLİN ŞEHRİ HAKKINDA

Dublin İrlanda Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. 1800’lerde İrlanda’nın nüfusu Amerika’nın neredeyse iki katıyken 2000’lerde Amerika’nın nüfusu İrlanda’nın 60 katıdır. Amerika ile özdeşleşen Cadılar Bayramı’nın orijinali İrlanda kökenli Samhain Festivalinden türemiştir. Dublin’deki Phoenix Park, New York’ta yer alan Central Park’ın yaklaşık olarak iki katı büyüklüğündedir. Nijerya, Guinness birasını İrlandalılardan daha çok tüketir. İrlanda hakkında en ilginç bilgilerden bir diğeri ise ülkede hiç yılan yoktur. Yılan ülkesinden kurtularak buraya gelen koruyucu azizleri Saint Patrick’in yılanları uzaklaştırdığına inanılır. İrlanda’da eşcinsel evlilik yasaldır. İrlanda’da bulunan Hook Lighthouse, 800 yıllık tarihi ile Avrupa ve dünyanın bilinen ve hala çalışan deniz feneridir. 

Microsoft, Google, Amazon, Apple gibi dev şirketlerin merkez ofisleri İrlanda’dadır, aynı zamanda Avrupa bilgisayarlarının %25’inin üretildiği yerdir. İrlanda; Star Wars, Braveheart, Harry Potter gibi birçok ünlü filminin çekimine ev sahipliği yapmıştır. Sadece Dublin’de 1000’den fazla bar vardır. Sean’s Bar, İrlanda’nın ve dünyanın en eski barı olarak tarihi 900 yılına kadar uzanır ve onu Dublin’de yer alan, 1198 yılından beri hala açık olan The Brazen Head takip eder. Dublin, eğitim için harika bir seçenektir, Avrupa’nın en genç nüfusuna sahiptir. Şehirdekilerin %50’si 25 yaşın altındadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

OHC Dublin dil okulunda 40’a kadar farklı ulustan oluşan çok iyi bir millet karması vardır. Bu, öğrencilerin İngilizcelerini diğer ülkelerden öğrencilerle pratik yapmalarını sağlar. Milliyet karışımı aynı zamanda kurulan arkadaşlıklarla genel kültürünüzün gelişmesine de katkı yapacaktır. Öğleden sonra derslerinin genellikle daha az milliyeti vardır. OHC Dublin Dil okulunun yıllık ortalamasında 2019 yıllık öğrenci milleti ortalaması verilerine göre Türk öğrenci oranı oldukça düşüktür.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA