GENEL BİLGİLER

1989 yılında kurulan Dublin City University bugüne kadar 80.000’den fazla mezun öğrencisi olan ve ortalama 2000 personel ile hizmet veren İrlanda’nın en popüler üniversitelerinden bir tanesidir. DCU çeşitli fakültelerinde lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Bu programların yanında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere dil eğitimi veren bu okula 80’den fazla ülkeden öğrenci gelmektedir. DCU bir devlet üniversitesidir ve bu durum öğrenciler için oldukça avantajlıdır. DCU Dublin şehir merkezine 30 dakika uzaklıkta konumlanmıştır ve kampüs içi konaklama seçenekleri ile tüm öğrencilerin taleplerine karşılık verebilmektedir.

35 hektarlık alan içerisinde kurulu olan bu okulda eğitim alan öğrenciler, üniversitenin imkanlarından da faydalanabilmekte ve üniversitenin kulüplerine katılım sağlayabilmektedir. Türk öğrenci oranı Dublin şehrinde yer alan diğer okullara kıyasla daha azdır. Ayrıca İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için köklü üniversite deneyimi ve akademik departmanları mükemmel bir müfredat oluşmasına sebep olmuş, İrlanda’da üniversite okumak isteyen adaylara da bu anlamda geniş bir perspektif kazandırmıştır.

Kampüs içerisinde yurt, restoran, spor merkezi, tiyatro gibi olanaklar bulunmaktadır. Sınıflar ortalama 12-15 arası kişiden oluşmakta ve oldukça donanımlı öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir.

FİYAT TABLOSU

DCU dil okulları yılın çok az bir döneminde indirim yapmakta ve çoğunlukla katalog fiyatlarını kullanmaktadır. Üniversite içerisinde oldukça kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenciler bu okula kayıt yaptırabilir ve bir devlet üniversitesinde dil eğitimi alabilir. İrlanda dil okulu fiyatları ve DCU indirimleri için bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce
Genel İngilizce programı sadece DCU’da değil neredeyse tüm okullarda en popüler programdır. Öğrencileri günlük hayata yönelik konuşmaya hazırlayan bu program, okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri ile kelime haznesini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu kurs 1 hafta ile 24 hafta arasında sürmekte ve her Pazartesi eğitim başlamaktadır.

Akademik Yıl Programı
Akademik yıl programı 25 hafta süreyle sunulan yoğun ve uzun süreli bir kurs türüdür. Sınav hazırlık ya da Genel İngilizce üzerine sunulan bu programda öğrencilerin hedeflerine yönelik sıkı bir çalışma ile 6 aylık süre boyunca eğitim verilmektedir. Bu program sonunda öğrenciler hükümetin zorunlu kıldığı IELTS veya TIE sınavına girmek durumundadırlar.

Sınav Hazırlık Programları
Bu programa katılan öğrenciler IELTS, TOEIC, TOEFL ve CAMBRIDGE sınavlarına yönelik özel bir eğitim almaktadır. Sınav teknikleri üzerine yoğunlaşan Sınav hazırlık programı, öğrencilerin akademik amaçlarına kısa sürede ulaşmaları için en kaliteli eğitimi vermektedir.

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi programı günlük hayata hazırlanmak yerine iş hayatında iyi yerlere gelmek adına çabalayan öğrenciler için eğitim veren bir programdır. İş dünyasında karşılaşılabilecek durumlar ve önemli noktalar, cv hazırlama, e-mailler gibi işe yönelik konular üzerine öğrencileri yetiştirmektedir. İrlanda’da İş İngilizcesi eğitimi almak isteyen kişiler bu programı rahatlıkla tercih edebilir.

Akademik İngilizce
Bu programın amacı dil eğitiminden sonra üniversitelerin lisans ya da yüksek lisans programlarına devam edecek öğrencilere eğitim vermektir. Tamamen akademik hayata yönelik bir programdır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrenciler Dublin’de dil eğitimi alıp kendilerini geliştirmek istediklerinde en çok ihtiyaç duyacakları nokta pratik yapmak olacaktır. Bu konuyu en ince ayrıntısına kadar planlayan Dublin City University öğrenciler için oldukça çeşitli sosyal aktiviteler planlamakta ve öğrencilere sunmaktadır. Üstelik öğrenciler, okul numaraları ve kişisel bilgilerini kullanarak online olarak kayıt yaptırıp, sosyal programlarda yerini ayırtabilirler.

Film gecesi, konuşma kulübü, Phoenix park gezisi, müze ziyareti, Galway turu, salsa gecesi, kale ziyareti, bowling, şarkı gecesi, Dublin şehir turu gibi onlarca aktivite okul tarafından öğrencilere sunulmaktadır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama
Aile yanı konaklama öğrenciler için en popüler konaklama türüdür. Öğrenciler dil eğitimleri boyunca bir aile ile kalmakta ve İrlanda kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olmaktadır. Üstelik bu şekilde okulda alınan eğitimin ardından, evde de pratik yapma imkanı olacaktır. Arkadaşı ile birlikte İrlanda’ya dil eğitimine gelen öğrenciler eğer dilerlerse bir ailede aynı odayı da paylaşma imkanına sahiptir. Aile yanlarında öğrencilere sabah ve akşam yemek sunulmakta ve hatta özel besin alerjilerine karşı öğrencilere sunulan yemeklere dikkat edilmektedir.

Rezidans Konaklama
Aile yanında kalmaktan ziyade kendisine özel bir yaşam alanı yaratmak ve uluslararası öğrencilerin olduğu kalabalık bir ortamda konaklamak isteyen öğrenciler, DCU’nun sunduğu residence konaklamasını tercih edebilirler. Ortak bir daire içinde özel banyolu odalar, paylaşımlı mutfak ve oturma alanı, wi-fi erişimi, ücret dahilinde çamaşır yıkama hizmeti ve 24 saat güvenlik hizmeti bu konaklamada öğrencilere sunulmaktadır. En önemli noktası konaklamanın kampüs içi olmasıdır ve dil eğitimi alan öğrencilere yaz aylarında konaklama imkanı sunmaktadır.

DUBLIN ŞEHRİ

İrlanda’nın başkenti Dublin, Liffey Nehri kenarında yer almaktadır. Avrupa’daki en yaşanabilir başkentlerden biri olan bu şehir yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçisiyle Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkentlerden biridir. Ortalama 2 milyon nüfusa sahip bu şehirde, gezilip görülecek çok fazla sayıda yer olduğundan, dil eğitimi alan öğrenciler boş zamanlarında mutlaka yapacak bir aktivite bulabileceklerdir.

İrlanda’nın birçok şehrine kıyasla daha ılıman bir iklime sahip olan Dublin’de yıl boyu yağış olmasına rağmen hava çok soğuk olmayacaktır. Ziyaret için önerilen aylar genellikle Mayıs- Ağustos arasıdır. En yağışlı geçen ay Aralıktır.

Dublin şehri son zamanlarda, uzun dönem öğrencilere çalışma izni sunuyor olması ve farklı okul alternatifleri ile vize açısından biraz daha rahat edilmesi gibi özellikleri ile tam bir öğrenci şehri haline gelmiştir. Kendi halkının da oldukça sıcakkanlı ve cana yakın olması ile öğrenciler kendilerini yalnız hissetmez ve bu şehre daha çabuk adapte olabilirler.

Şehirde popüler olan ve her turistin uğradığı belli başlı alanlar bulunmaktadır. Bu noktaları ziyaret eden kişiler hem İrlanda’nın kültür izlerini, hem mimarı yapılarını hem de değerlerini görebilecektir. Örneğin ; Dublin Castle, Trinity College, Phoenix Park, National Museum of Ireland, St. Patrick’s Cathedral, Howth, Guiness Storehouse, Grafton Street gibi yerler turistler ve yerli halk tarafından düzenli olarak ziyaret edilen yerlerdir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA