Atlas Language School Dublin

2003 yılında İrlanda Dublin merkezli olarak kurulan Atlas Language School, öğrencilere yüksek kalitede dil eğitimi vermeyi misyon edinmiş, kültürel etkinlikleri ve modern eğitim teknikleri ile öğrencilerini memnun eden yapıya sahip bir dil okuldur.  

Okul binası, Grand Canal manzarasına sahip olan Portobello House bölgesinde bulunur. 25 sınıf kapasitesi ile hizmet veren okulda, öğrenciler için bilgisayarlı çalışma salonu, kafe, dinlenme alanı ve kütüphane bulunmaktadır. Sınıflarda öğrenci sayısı maksimum 15, okuldaki öğrenci kapasitesi ise maksimum 375 kişidir.

Tramvay ve otobüs duraklarına yürüme mesafesinde olan Atlas Dublin Dil Okulu, havaalanından toplu ulaşım ile ortalama 45 dakika, şehir merkezine ise yürüyerek yaklaşık 10 dakika mesafededir. İrlanda’da dil eğitiminin en iyi verildiği okullardan bir tanesi olan Atlas dil okulu, kaliteli personel kadrosu ve günümüz eğitim sistemine yönelik çalışmaları ile öğrenci memnuniyetini en iyi şekilde sağlamaktadır.

Atlas Dil Okulu Dublin‘de eğitim almak için gerekli olan minimum yaş 16 olup daha küçük yaş grubundaki öğrenciler kendi yaş gruplarına uygun olan Junior programlarına katılım sağlayabilirler.

Oldukça zengin bir aktivite programı ve donanımlı kadrosu ile ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim almak isteyen öğrenciler, Dublin’in en iyi dil okulları listesinde yer alan bu okulu rahatlıkla tercih etmektedirler.

FİYAT TABLOSU

Atlas Language School Dublin, yıl boyu öğrencilere avantajlı fiyatlar sunan ve İrlanda’da dil eğitimini uygun maliyetlerle öğrencilerle buluşturan bir dil okuludur. Okulun yıl içinde belli dönemlerde %25lere varan indirimlerinden tüm öğrenciler faydalanabilmekte ve kaliteli eğitimi uygun fiyatlara almaktadır. Aile yanı ya da yurt gibi uygun maliyetli konaklama seçenekleri ile ilave olarak eğitim fiyatlarına yaptıkları indirimlerle de cazip fiyatlar sunar. Atlas Dil Okulu Dublin fiyatları için size en yakın ELT şubelerinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Atlas Dublin Genel İngilizce kursları, öğrencileri günlük hayata hazırlayan dil becerilerini kazandırmak üzerine kuruludur. Kurs boyunca öğrenci gelişimleri düzenli olarak takip edilir ve geri bildirimlerle eksik noktalar üzerinde durulur. Kendi içinde Genel İngilizce, Genel İngilizce Plus, Genel İngilizce Yoğun ve Yarı Zamanlı Genel İngilizce olarak 4 gruba ayrılmaktadır. Genel İngilizce programının amacı günlük dil bilgisi kullanımı, kelime ve telaffuz odaklı ve katılımcı bir sınıf ortamı sunmaktır. Her seviyeden öğrencinin katıldığı bu kurs haftada 20 saat sürmektedir. Plus kursları ise genel İngilizce programına ek olarak, haftalık 20 saat İngilizce ile birlikte ek olarak 5 saat grup eğitimi sunar. Maksimum 10 kişiden oluşan bu gruplarda özel İngilizce alanlarına yönelinir. 3. Program seçeneği olan Genel İngilizce Yoğun kursları haftalık 20 saat İngilizce ile birlikte 5 saat bireysel eğitim vermektedir. Plus programından farkı bu 5 saatlik eğitimin bireysel oluşudur. Öğrenciler bu programa başlamadan eksiklerini görüp öğretmenleri ile tamamlama fırsatına sahip olurlar. Son olarak ise Yarı Zamanlı Genel İngilizce programı sunulmaktadır. Ancak bu kurs esasen İrlanda’da yaşayan ve tam zamanlı bir kursa vakti olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır.

Mesleki İngilizce

Mesleki İngilizce kursu öğrencileri iş hayatına hazırlamak için tasarlanmış, mesleki dil becerilerini geliştirmek üzerine kurulu olan bir programdır. İş hayatında karşılaşılabilecek olan sorunlara çözüm, müşterilerle ilişki kurma, raporlama becerileri gibi özel alanlara yönelik bir kurs türüdür.

Sınav Hazırlık Kursları

Sınav hazırlık kursları, öğrencilerin İrlanda’da dil eğitimi alma amacının dünya çapındaki okullara giriş yapabilmelerine yönelik bir programdır. Bilindiği gibi popüler üniversitelerde öğrencileri bir adım öne taşıyacak ve onlara en büyük artıyı sağlayacak olan avantajlardan biri dil yeterlilik belgesidir. Atlas Dublin dil okullarında, FCE, CAE, TOEIC ve IELTS dahil olmak üzere çok sayıda sınav hazırlık kursları verilmektedir. Sınav tekniklerini en doğru şekilde öğrenmek ve bu sınavlara en doğru şekilde hazırlanmak isteyen öğrenciler bu kursu tercih edebilirler.

Grup Programları

Atlas Dublin dil okulu, kurulduğu dönemden bu yana gruplar halinde eğitim almak isteyen öğrenciler için paket programlar sunmaktadır. Oluşturulan gruplara ihtiyaçlarına yönelik olarak proje çalışmaları, sınav hazırlığı, iş deneyimi gibi birçok eğitim verilmektedir. Yemek, konaklama, grup lideri, geziler ve sertifikadan oluşan bu paket programlara dileyen öğrenciler gruplar halinde katılım yapabilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrenciler İrlanda’da sadece dil eğitimi almakla kalmayıp aynı zamanda boş zamanlarını en iyi şekilde geçirsinler diye okul en canlı, en ilginç aktivite programlarını öğrenciler ile buluşturmaktadır. Dilin sadece sınıfta değil, sosyal hayatta da öğrenilmesinden yana okul bu okulda, yıl boyu turlar, aktiviteler ve ziyaretler düzenleyen bir ekip bulunmaktadır. Genellikle öğleden sonra öğrenciler kendileri için boş zaman bulmakta ve bazen ne yapacağını bilememektedir. Okulda aylık olarak belirlenen sosyal program sayesinde arkadaş grupları ile sosyalleşme imkanı bulacaklardır.

Örnek olarak; Phoenix Park gezisi, film geceleri, Guinness Storehouse ziyareti, müze gezileri, jazz gecesi, Galway turu, sinema tiyatro etkinlikleri, sosyal partiler, futbol ve yoga gibi spor aktiviteleri ve çok daha fazlası öğrencilere sunulmaktadır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklaması akla geldiğinde herkesin ilk düşündüğü nokta ailenin nasıl olduğu ve bir ailede kalabilir miyim sorusu olmaktadır. Herkesin bildiği gibi İrlanda misafirperver ailelerin ve sıcakkanlı insanların yer aldığı bir ülke olduğu için konaklama konusunda en doğru tercihlerden bir tanesi aile yanı konaklaması olacaktır. Bu aileler okul tarafından özenle seçilmiş aileler olup düzenli olarak denetlenmektedirler. Öğrenciler kendilerine ait odalarda konaklayıp, aileler tarafından sunulan yemekleri yiyebilecekler ve aynı zamanda yeni bir kültürü en doğru şekilde öğrenebileceklerdir. Dublin’de dil eğitimi alan öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanı konaklaması satın almaktadır ve memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

Paylaşımlı Daire

Aile yanında kalmak istemeyen öğrenciler kendilerini daha rahat hissetmek ve kendi yemeklerini rahatça pişirmek adına öğrencilere ait dairelerde konaklayabilirler. Okulun sunduğu 2 adet daire konaklaması vardır ve bunlardan ilki Terenure Park isimli konaklamadır. 5 adet yatak odasına sahip olan bu daire okula yürüyerek ortalama yarım saat mesafededir. Ücretsiz wi-fi erişimi, çamaşırhane, ortak mutfak gibi imkanları bulunmaktadır. Diğer daire ise sadece yaz aylarında faaliyette olan Griffith Hall’dir. Okula sadece 5 dakikalık bir mesafede yer alan bu konaklama 24 saat güvenlik hizmeti, oturma odası, mutfak ve ücretsiz wi-fi hizmeti sunmaktadır.

DUBLIN ŞEHRİ

Dublin yaklaşık 1.5 milyon nüfusu ile canlı, modern ve kozmopolit bir şehirdir. İrlanda’nın kuzeydoğu kıyısında ve Liffey Nehrinin kenarında kuruludur. Dünyanın birçok ülkesinden gelen insanların buluştuğu, geleneklerine bağlı ve sıcakkanlı insanların oluşturduğu bir şehirdir. Ünlü gece hayatı, yüksek enerjili bir atmosferi ve canlı sokakları ile en çok ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir. Ancak sadece turistik ziyaretler değil dil eğitimi ile de oldukça talep alan bir yerdir.

Dublin’i popüler kılan şeylerden en önemlisi ise teknoloji bölgesi olmasıdır. Google, Facebook, Linkedin gibi dünyaca ünlü firmaların merkezleri bu şehirde yer almaktadır. Gezip görülecek çok fazla sayıda yeri olan Dublin şehrinin en önemli noktaları; Dublin Castle, Trinity College, Phoenix Park, National Museum of Ireland, St. Patrick’s Cathedral, Howth, Guiness Storehouse, Grafton Street gibi yerlerdir.

Dublin şehri yaz kış yağış alan bir şehirdir ancak İrlanda’nın birçok şehrine göre daha düşüktür. En soğuk aylar Ocak ve Şubattır ancak bu aylarda bile en düşük sıcaklık ortalama 3-4 derece olmaktadır.

Dublin şehrinin öğrencilere en büyük avantajlarından biri 25 hafta üzeri programlara kayıt yaptıran öğrencilere aynı zamanda çalışma izni vermesidir. Bunun en güzel yanı ise Dublin şehrinde iş olanaklarının fazla oluşu ve öğrencilerin çok büyük bir çoğunluğunun bu sayede kendi harçlıklarını çıkartabileceği ek gelirinin olmasına imkân sağlamasıdır.

Dublin’de konaklama öğrencilerin en merak ettiği konulardan bir tanesidir ancak bu şehirde konaklama çeşitliliğinin çok fazla olması hatta uygun maliyetlerle kalmalarına imkân sunması yine Dublin şehrini popüler kılan bir özelliktir. Öğrenciler paylaşımlı daireler, okul arkadaşları ile ev kiralama seçeneklerini tercih edebilmekte ya da sabah akşam yemek sunan aile yanı konaklamalarını satın alabilmektedir. Dublin şehri yukarıda bahsedilen tüm bu özellikleri ile hem oldukça avantajlı bir başkent hem öğrencilere uygun bir şehir hem de yapılacak yüzlerce aktivitesi ile dil eğitimi için en doğru adres olacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA