GENEL BİLGİLER

Apollo Language Centers, yetişkin öğrenciler için Dublin’de, küçük yaş grubundaki öğrenciler için ise Dublin ve Cork şehirlerinde hizmet veren ödüllü bir dil okuludur. LAL Group ile partner çalışan Apollo Language Centers; Eaquals ve ILEP kurumları tarafından akredite edilmiş ve eğitimde kalitesini kanıtlamıştır.

İrlanda dil okulları arasında IELTS sınav merkezi yetkesine sahip dil okulu, özellikle akademik dönem dil eğitimi alan ve kurs bitiminde IELTS sınavına girme zorunluluğu olan öğrenciler için bu yönü ile avantaj sağlamaktadır. Öğrenciler eğitim gördüğü sınıflarda sınava girerek kendilerini daha rahat hissetmektedirler.

Şehir merkezinde konumlanan okul Dublin’in popüler semtlerinden olan Lad Lane bölgesindedir. Bu bölge şehrin çoğunlukla profesyonel iş merkezlerinin bulunduğu yerdir ve okulun yan binasında tüm dünyanın çok iyi bildiği profesyonel sosyal ağ devi Linkedin’in Avrupa merkez ofisi bulunmaktadır. Bununla birlikte okula yürüme mesafesinde birçok kafe, restoran, kütüphane ve park bulunmaktadır.

Okul binası son teknoloji ile donatılmış ve öğrencilerin eğitimlerinin verimli geçmesi için tüm imkanlar sunulmuştur. 10 adet modern ve aydınlık sınıfa sahip olan okulda akıllı tahtalar ve bilgisayarlar ile entegre bir eğitim sunulmaktadır. Bina içerisinde öğrencilerin kullanımına ait bir ortak alan, çalışma alanı ve kafeterya mevcuttur.

Sınıflardaki öğrenci sayısı ortalama olarak 12 öğrenci civarındadır ve belirli dönemlerde bu sayı daha da aşağıya düşmektedir.

FİYAT TABLOSU

Apollo Language Centers kaliteli bir eğitim sunmasına karşın uygun fiyatları ile yıl boyunca tüm dünyadan öğrencilere kapılarını açmaktadır. Özellikle uzun dönem (25 hafta) programları için belirlediği avantajlı fiyatları ile İrlanda’da dil eğitimi alırken, çalışma imkanına sahip olmak öğrenciler için büyük bir fırsattır. Apollo Language Centers’ın promosyonlu fiyatları ve İrlanda dil okulu ücretleri için size en yakın ELT Yurtdışı Eğitim ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
APOLLO LANGUAGE CENTER (Dublin)
Eğitim
IELTS Hazırlık (20 Saat) 550 2080 3000 3840 5760
Genel İngilizce (20 Saat) 550 2080 3000 3840 5760
Genel İngilizce Plus (25 Saat) 640 2400
Genel İngilizce Afternoon (15 Saat) 400 1560 2280 2960 4440
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda - YP (Travelling Together)40016002400320048007200
Aile Yanı TK Oda - YP48019202880384057608640
Self Catering Apt. - TK Oda Özel Banyolu660264039605280792011880
Diğer
Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Konaklama Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Havaalanı Transferi 80 80 80 80 80 80
Ders Materyal Ücreti (İlk Kitap) 80 80 80 80 80 80
IELTS Sınav Ücreti (25 Hafta ve Üzeri Zorunlu) 200 200 200 200 200 200

SUNULAN PROGRAMLAR

Real World English

Çoğunlukla Genel İngilizce kursu olarak bilinen program Apollo Language Centers dil okulunda Real World English olarak isimlendirilir ve isminden de anlaşılacağı üzere öğrencilerin İngilizceyi gerçek dünyada nasıl kullanması gerektiğini, pratikler ve sosyal diyaloglar ile birlikte öğrenmeyi ilke edinir. Kendi içerisinde üç ayrı kursa ayrılan bu programda öğrenciler seçtikleri kursa göre 20, 25 veya 15 saatlik ders alabilirler. 20 ve 25 saatlik programlar sabah saatlerinde verilirken, 15 saatlik program öğleden sonra saatlerinde sunulur. Her bir ders saati 60 dakikadır, dolayısı ile öğrenciler dolu dolu bir program geçirme şansına sahiptirler.

Bu kurs türü yıl boyunca her Pazartesi başlamaktadır ve her seviyeden öğrenci bu programı tercih edebilmektedir.

Professional Focus English

İngilizce seviyesi minimum intermediate olan öğrencilerin katılabileceği bu programda haftalık 20 saat Real World English dersine ek olarak 5 saat profesyoneller için İngilizce dersleri eklenir. Çoğunlukla çalışan kişilerin tercih ettiği bu programda dil okulu öğrencileri gerçek dünyadaki olayları, iş görüşmelerini, kurumsal e-mail yazımını ve online İngilizce görüşme örneklerini öğrenme şansına sahip olurlar.

Yıl boyunca her Pazartesi sunulan bu program, Apollo Language Centers’ın en popüler kurslarından birisidir.

Exam Focus English

Çeşitli programlar sunan Apollo Language Centers’ta öğrenciler IELTS, Cambridge First Certificate Exam (FCE) veya Cambridge Advanced Exam (CAE) sınav hazırlık kurslarından dilediğini tercih edebilirler. Bu sınav hazırlık programlarında herhangi birisine katılmak için istenen minimum İngilizce seviyesi intermediate olarak belirlenmiştir. Haftada 20 saat süren sınav hazırlık kurslarında seçilen sınavın tüm teknik detayları öğretilmektedir.

IELTS hazırlık kursu yıl boyunca her Pazartesi başlamaktadır ve istenen hafta sayısı kadar satın alınabilir. FCE ve CAE hazırlık kursları ise yılın belirli dönemlerinde mevcuttur ve 4 veya 8 haftalık sabit programlar şeklinde öğrencilere sunulur.

Work & Study Program

İrlanda’da ki en popüler kurs türü olan Work & Study programı ile 25 hafta eğitim alan öğrenciler, kurs süreleri boyunca part-time, sonra ki 10 hafta boyunca ise full-time çalışma iznine sahip olurlar. İrlanda hükümet kuralı gereği bu programa katılacak tüm öğrenciler zorunlu olarak sağlık sigortası yaptırmalı ve kurs bitiminde IELTS veya TIE sınavına girmelidir. Apollo Language Centers’ın IELTS sınav merkezi olmasından dolayı öğrenciler çoğunlukla bu sınavı tercih etmektedirler.

Haftada 15 saat (öğleden sonra) ve 20 saat (sabah) seçenekleri bulunan programda öğrencilere Real World English kursundaki içerikler öğretilir.

Teacher Training Course

Ana dili İngilizce olmayan ülkelerde eğitim alan ve İngilizce öğretmenliği yapacak olan kişilerin katıldığı bu program yılın belirli dönemlerinde sunulur ve süresi 2 hafta ile sınırlıdır. Kişilerin bildiklerini tekrar hatırlaması ve İngilizce öğretmenin tekniklerini öğreten bu kurs türünde haftada 25 saat boyunca ders sunulmaktadır.

Planlama, teorik ve pratik eğitim üzerinde yoğunlaşan bu programa dünyanın birçok ülkesinden öğretmen ve öğretmen adayları katılım sağlamaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Apollo Language Centers öğrencilerin sınıfta öğrendiği İngilizceyi sosyal yaşamda pratiğe dökerek geliştireceğinin fazlası ile farkında olan ve bunu yaptığı aktiviteler ile kanıtlayan bir dil okuludur. Her hafta yenilenen aktivite programı ile öğrenciler keyifli vakitler geçirirken sosyalleşme imkanı bulabilirler.

Dileyen tüm öğrencilerin okulun resepsiyonundan başvuru yapıp katılacağı aktivite örneklerinden bazıları; Dublin şehir turu, Dublinia Viking Müze gezisi, futbol gecesi, Dublin Comic Con ziyareti, sinema günleri gibi çeşitli aktivitelerdir. Büyük çoğunluğu ücretsiz olan bu sosyal aktivitelerin ücretli olanları ise normal fiyatların çok daha altında bir ücretle öğrencilerin katılımına açıktır.

KONAKLAMA

Apollo Language Centers öğrencilerine iki farklı konforlu konaklama seçeneği sunmaktadır. Bu seçenekler aile yanı konaklama ve öğrenci rezidansı konaklamasıdır.

Aile Yanı Konaklama

16 yaş ve üzeri tüm öğrencilerin tercih edebileceği aile yanı konaklaması, dil okulu öğrencilerinin en fazla tercih ettiği konaklama türlerinden birisidir. Ana dili İngilizce olan İrlandalı ailelerle konaklayan dil okulu öğrencileri fazlası ile İngilizce pratik yapma şansına sahip olacaklardır. Tek kişilik oda da konaklayan öğrenciler tercihlerine göre kahvaltı ve akşam yemeği ya da sadece kahvaltı opsiyonunu seçebilirler. Banyo kullanımı aile ile ortak olan bu konaklama türünde öğrenciler evin belirli kurallarına uymak durumundadırlar.

Okula ortalama 30-40 dk. mesafede olan aile yanı konaklamalar yıl boyunca yetkili kurumlar tarafından denetlenmektedir.

Öğrenci Rezidansı – Binary Hub

Modern eşyalarla donatılmış Binary Hub öğrenci rezidansı konforu ve kaliteyi isteyen öğrenciler için eşsiz bir seçenektir. Tek kişilik ve özel banyolu odalar sunan Binary Hub rezidansında mutfak ve sosyal alanlar ortak kullanıma açıktır. Rezidans içerisinde spor salonu, kütüphane, çamaşırhane, çalışma odaları ve ortak sosyal alanlar mevcuttur.

Okula 10 dk. otobüs yolculuğu mesafesinde olan öğrenci rezidansı yıl boyunca dil okulu öğrencilerine hizmet vermektedir.

DUBLIN ŞEHRİ

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olan Dublin, ülkenin en doğusunda yer almaktadır. Bir liman kenti olan Dublin yıllar boyunca Vikinglerin şehir olarak bilinmiştir.

Dublin şehrini ortadan ikiye bölen meşhur Liffey Nehri, eski zamanlarda şehrin sosyal statü sınırı olarak bilinirdi. Kuzey tarafının daha çok işçi sınıfını, güney tarafın ise çoğunlukla orta ve üst sınıfa ev sahipliği yapan şehirde bu durum son zamanlarda neredeyse yok olmuştur.

Gelişen ve globalleşen dünya ile birlikte adını teknoloji firmalarının Avrupa merkez üssü olarak duyuran Dublin, tüm dünyadan birçok insanın çalıştığı multi-kültürel bir şehir haline gelmiştir.

Eğlence hayatının çok hareketli olduğu Dublin’de birçok dil okulu öğrencisi meşhur Temple Bar bölgesinde ki eğlence mekanlarına gitmektedir. Sosyalleşmek için birçok kafe, restoran ve bar bulunan bu bölge tüm dünyadan turistlerin ve öğrencilerin uğrak yerleri arasında ilk sırada gelmektedir.

Doğal güzellikleri ve sonsuz yeşil parkları ile öne çıkan İrlanda’da her kesime hitap eden yerler ve gezilecek alanlar mevcuttur.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Okuldaki öğrenci dağılımı yıl boyunca ortalama olarak aşağıdaki tablodaki gibidir ;

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA