GENEL BİLGİLER

ISI Dublin Dil okulu yaptığı işi gerçekten seven ve önemseyen bir ekipten kuruludur. Sundukları teorik dil eğitimi yanı sıra size en iyi akademik programları kaliteli konaklama, heyecan verici bir sosyal programları, harika akşam etkinlikleri ve maceralı hafta sonu gezileri ile birleştiren eksiksiz bir paket sunuyor.

ISI Akademik mükemmelliği her zaman işin merkezinde tutuyor. ISI Dublin, 2014, 2016 ve 2018 yıllarında üç kez İngilizce Dil Okulu Avrupa Ödülü’nü kazandı (ve 2012’den beri her yıl aday gösterildi). ISI Dublin, İngilizce dil eğitimi için İrlanda’lı ACELS tarafından tanınan bir okuldur. Ayrıca Trinity College London, ISE Sınavları için resmi bir sınav merkezi ve Cambridge Sınavları ve IELTS için tanınmış bir sınav hazırlık merkezidir. ISI’daki ortalama sınıf mevcudu 13 öğrencidir. Bu, öğretmenlerin bireysel öğrencilerin ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabileceği ve ders planlarını ihtiyaçlarına göre uyarlayabileceği anlamına gelir.

ISI Dil okulunun tüm binaları şehir merkezinde, O’Connell Caddesi, Temple Bar ve Trinity College’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

İrlanda’da dil eğitimi için uygun maliyetli seçeneklerden olan okulun eğitim kadrosu, devlet tarafından tanınan bir öğretim yeterliliğine sahip üniversite mezunudur. Çoğu İrlanda’da ve yurtdışında birkaç yıllık öğretmenlik deneyimine sahiptir. Akademik Yönetim ekibi öğretmen standartlarını öğretmen gözlemleri, haftalık öğretmen toplantıları ve öğretmenlerin fikirlerini paylaşabileceği ve yeni beceriler geliştirebileceği düzenli eğitimi atölyeleri aracılığıyla izler.

Öğrenciler öğrenme sürecinde onlara yardımcı olacak en iyi teknolojiyi kullanmaktadırlar. Tüm sınıflarda interaktif dijital yazı tahtaları veya bilgisayarlar kullanılır ve ders kitaplarımızın yazılım ve bir dizi çevrimiçi kaynakla etkileşime girmesini sağlar. Öğrencilerin Skype, FaceTime ve diğer sosyal medyayı evlerinde aileleriyle iletişim halinde olmalarını sağlamak için hem merkezlerde hem de bilgisayar odalarında web kameralarıyla birlikte güçlü WiFi bağlantısına sahiptir.

ISI Dil okulunda öğrenciler için ders aralarında sıcak ve soğuk içecekler ile her zevke ve bütçeye uygun sandviç, kek ve atıştırmalıklar kafeteryasında vardır. Öğrenciler öğle yemeğini ortalama 3,50 € ‘nun altında satın alabilirler.

FİYAT TABLOSU

ISI tüm bütçelere uygun kurslar sunan orta fiyatlı bir okuldur. İrlanda dil okulu fiyatları incelendiğinde hem uyguladığı indirimler, hem de haftalık fiyatları açısından Türk öğrenciler için avantajlı seçeneklerdendir. Detaylı fiyat tablosu ve güncel indirimler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

ISI Dil okulu programları temel dil becerilerini, uzman sınıf ve uluslararası üne sahip sınavlarla birleştirerek, tüm gereksinimlere uygun bir dizi program sunmaktadır. Bu programlar, hangi seviyede veya yetenekte olursa olsun İngilizcelerini geliştirmek isteyen ve Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınav pratiğini kapsayan herkes için uygundur.

Tüm dersler ana bir ders kitabı ve çalışma kitabıyla ve öğretmenlerin yönlendirmeleriyle, gazeteler, dergiler, menüler, kılavuzlar, broşürler ve diğer birçok özel kitap gibi materyalleri kullanarak bunları tamamlarlar. Öğretmenler, elektronik interaktif yazı tahtalarının, elektronik tabletlerin, İnternet ve görsel-işitsel teknolojilerin kullanımını sınıflara dahil eder. Ders kitapları ders sırasında verilir ve öğrencilere eve götürmek için bir çalışma kitabı verilir.

Tüm öğrenciler, rezervasyon sırasında bir çevrimiçi test yoluyla, yine bir konuşma testi ile varışta ve her Cuma sınıf testi ile bireysel olarak değerlendirilir. Öğrencilerin doğru seviyede çalışmasını sağlamak için haftalık ilerleme raporları kaydedilmektedir. Böylelikle yeterli gelişimi gösteren öğrenciler bir sonraki seviyeye taşınabilir. Yoğun sezonlarda yüksek öğrenci sayısı ile ISI, yıl boyunca 16 farklı seviye sunabilir. Örneğin, bu sadece bir B1 sınıfı sunulmadığı anlamına gelir. Çok hassas seviyeli yerleşimlere izin veren, hepsi biraz farklı yeteneklere sahip iki veya üç B1 sınıfı olabilir.

Genel İngilizce 15

ISI Dil okulunun öğrencilerine tercihlerine bağlı olarak ders yoğunluğu bazında sunduğu Genel İngilizce programlarını her İngilizce seviyesindeki öğrenciler katılabiliyor. Öğrenciler A2 seviyesinden (Başlangıç seviyesi) C1 seviyesine (İleri düzey) her Pazartesi günü kurslarına başlayabilirler.

Giriş koşulları: En az temel İngilizce bilgisine sahip 16 yaş üstü (A1 seviyesi). 

Bu kurslardan Genel İngilizce 15 sabah kursları (Haftada 15 Saat) 09:00’dan – 12:15’e kadar sürmektedir. Yine aynı kursun öğleden sonra periyodunu da tercih edebilirsiniz. Öğleden sonra kurslarının başlangıç saati 13:30, bitiş saati de 16:40’tır. Bu temel kursu tercih eden öğrenciler İrlanda’da daha fazla sosyalleşmek için zamana sahip olurlar.

Genel İngilizce 20

Genel İngilizce 15 programına ek olarak, Genel İngilizce 20 saatlik program, her hafta başlangıcından sonra seçebileceğiniz 5 özel seçmeli ders içerir. Seçmeli derslerden Dilbilgisi, Okuma ve dinleme, Konuşma becerileri, yazma ve Sınav Hazırlığı (FCE, CAE, IELTS), derslerinden tercih edip bu dersleri alabilirsiniz. Genel İngilizce 20 saatlik programın da ders saatleri aynı 15 saatlik program gibi 09:00’dan – 12:15’e kadar sürmektedir. Öğleden sonra kursu da yine 13:30-16:40 saatleri arasındadır. Haftalık 5 ekstra saat 08:00-09:00 ya da 12:25-13:25 saatleri arasına seçilebilir. Öğleden sonra kursları için de 12:25-13:25 saatlerinde uygulanır.

Genel İngilizce 30

Yoğunlaştırılmış Genel İngilizce kursu istiyorsanız, ISI Dil okulu size Genel İngilizce 30 Ders programını sunuyor. Bu kurs programı oldukça yoğun bir şekilde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Genelde kısa dönem (1-6 hafta) düşünen ve iş yerinden ya da Türkiye’deki eğitiminin arasını değerlendirmek isteyen öğrenciler için harika bir seçimdir.

En son olarak ISI Dil okulunun Akademik Yıl 15/20 Saat seçeneği şüphesiz en çok tercih edilen kurstur. Akademik Yıl 15 ya da 20 saat kursuna kayıt olmak için minimum 25 hata kayıt olmalısınız.  Bu program size İrlanda’da hem İngilizce öğrenmeniz için hem de haftada 25 saat yasal çalışma hakkını sağlayacaktır. 18 yaşını doldurmuş tüm öğrenciler için harika bir seçenektir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Sosyal aktiviteler şüphesiz öğrencilerin katılması gereken ISI Dil okulunun düzenlediği aktivitelerdir. Bu aktiviteler öğrencilerin sosyalleşmesine direkt olarak etki eder. Öğrenciler haftalık olarak okulun duyuru panosunda duyurulan aktivitelere katılabilirler.

Bu aktiviteler eğitmenlerin organize ettiği ISI Sosyal Programı, yeni insanlarla tanışmak, tarihi Dublin şehrini keşfetmek ve anadili İngilizce olan bir rehberle pratik yapmak için harika bir yöntemdir. Çok çeşitli ücretsiz tur ve kulüpler, akşam etkinlikleri ve sunulan heyecan verici geziler her hafta farklıdır.

Ücretsiz oryantasyon turlarından sohbet alışverişlerine kadar haftalık ISI Sosyal Programı, ISI öğrencileri için keyifli bir deneyim sağlayan heyecan verici, eğitici ve sürükleyici etkinliklerle doludur. Bununla beraber ISI’nın Facebook sayfasını takip ederek ISI’daki günlük etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

KONAKLAMA

İrlanda’da konaklama konusunda ev sahibi aileler, sunulan konaklama seçeneklerinin önemli ve en çok tercih edilen bir parçası olarak tek kişilik veya paylaşımlı oda seçenekleriyle konforlu bir seçenek sunmaktadır. ISI Ev Sahibi Aileler, aile yanı konaklama tercih eden öğrenciler için dikkatlice incelenmiş ailelerdir. Öğrenciler tercihlerine ve beslenme ihtiyaçlarına göre ailelere yerleştirilir. ISI konaklama personeli, öğrencilerin herhangi bir sorusu veya endişesine yardımcı olmaları için tam destek hizmeti sunar ve gerektiğinde doğrudan görüşmeye hazırdır. Ev sahibi bir ailenin yanında kalmak, ISI öğrencilerinin büyük çoğunluğu için tercih edilen bir seçenektir. İngilizcelerini hızlı bir şekilde geliştirmek isteyen yoğun bir kursa kaydolan öğrencilere kolaylık sağlar. ISI’ da İngilizce dil eğitimi almak için herhangi bir nedeniniz varsa, ev sahibi aileler sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Alternatif olarak, öğrenciler normal kahvaltı ve akşam yemeği, Pazartesi’den Cuma’ya, kahvaltı ve akşam yemeği, buna ek olarak Cumartesi ve Pazar günleri de öğlen küçük öğle yemeğiyle beraber öğrencilere sağladığı anlamına gelen ‘yarım pansiyon’ seçeneğini seçerler.

ISI aile yanı konaklama adreslerinin çoğu Dublin şehrinin tam merkezinde değil, şehrin banliyösünde yer alır. Öğrenciler, her iki merkezin de otobüs duraklarına ve tren istasyonlarına 5 dakikadan daha fazla yürüme mesafesinde olmadığı şehir merkezine toplu taşıma ile 45 dakikaya kadar gidebilirler.

Ayrıca opsiyonel olarak ev sahibi aileler için mevcut oda seçenekleri seçeneklerin ayrıntılı listesini aşağıda görebilirsiniz.

Tam pansiyon, tek kişilik oda, (Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil)

Tam pansiyon, paylaşımlı oda (Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil)

Yarım Pansiyon, tek kişilik oda (Kahvaltı ve akşam yemeği dahil, hafta sonları kahvaltı ve akşam yemeğiyle beraber küçük öğle yemeği de dahil)

Yarım Pansiyon, paylaşımlı oda (Kahvaltı ve akşam yemeği dahil, hafta sonları kahvaltı ve akşam yemeğiyle beraber küçük öğle yemeği de dahil)

ISI Dil okulu bir diğer konaklama seçeneği olarak yurt konaklamayı sunuyor. Dublin’de bağımsız bir yaşam inşa etmek isteyen öğrenciler için kendi yemeklerini hazırlayabileceği öğrenci yurdu seçeneği her zaman yüksek talep görmektedir. Yılın 12 ayı boyunca hizmet veren rezidans konaklama tipidir. Dublin şehir merkezinin kalbindeki ISI’ ye 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenci yurdu 18 yaş ve üstü öğrenciler için ayrılmıştır. Rezidans, ebeveyn banyolu lüks, kaliteli, tek kişilik odalar, ortak mutfak ve yaşam alanı sunmaktadır. Çarşaflar ve nevresimler öğrencinin varışında temin edilir. Yemek ve temizlik öğrencinin sorumluluğundadır. ISI Dil okulunun rezidans (Yurt) seçeneği, aile yanı konaklama seçeneğine göre biraz daha yüksek ücretli olsa da yine de öğrencilerin yüksek talep gösterdiği bir seçenektir.

DUBLIN ŞEHRİ

Dublin, sıcakkanlı ve misafirperver bir şehirdir, halkının dostu olarak bilinir. İrlanda Cumhuriyeti nüfusunun dörtte biri, büyük bir karmaşa sağlayarak Büyük Dublin kentsel bölgesinde yaşıyor. Şehrin kalbi kuzey-güneye Liffey Nehri tarafından bölünür ve O’Connell’in Köprüsü iki parçayı birbirine bağlar. Publar (şehrin sosyal yaşamının çoğunun yapıldığı yerler), kafeler ve restoranlar bol miktarda bulunur ve İrlanda sokak müzisyenleri her yerde duyulur. Kuzey tarafında, genel postanenin yanında, 18. yüzyılda meydanlar etrafında inşa edilmiştir. İrlanda’nın ulusal tiyatrosu olan Abbey, 2002’den beri caddenin yaya plazası ve ağaçlarla kaplı dönüşümünü ilan eden 120 metre paslanmaz çelik bir simge olan Dublin Spire tarafından işaretlenmiş olan O’Connell Caddesi’nin hemen doğusundadır. Dublin modernizasyon geçirmiş olsa da ve Trinity College’ın batısında Temple Bar bölgesinin dar ve dolambaçlı sokakları gibi bazı alanlar düzenli olarak kaba ve kısık kalabalığa, güçlü bir tarih duygusuna ve yüzyıllık bir başkent pervazına ev sahipliği yapmaktadır.

Dublin sokakları, geleneksel pubları ve halk pazarları insanların sosyalleşme kültürünün anahtar noktalarıdır.

Liffey Nehri tarafından iki bölgeye ayrılmış olan Dublin şehir merkezi havalar ısındığında renklerin çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Kışlar ılık geçer ve kar yağışı nadirdir. Çevresinde bir milyonu bulan bir nüfusa sahip bu metropolün, İrlanda başkentinin modernliğini harika kırsallarıyla süslemektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ISI dil okulunda 40’a kadar farklı ulustan oluşan çok iyi bir vatandaşlık karması mevcuttur. Bu durum, öğrencilerin İngilizcelerini diğer ülkelerden öğrencilerle pratik yapmalarını sağlar. Milliyet karışımını çeşitliliği en çok sabah derslerinde vardır. Öğleden sonra derslerinin genellikle daha az milliyeti vardır. ISI Dil okulunun yıllık ortalamasında 2019 yıllık öğrenci milleti ortalaması verilerine göre Türk öğrenci oranı ortalama seviyelerdedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA