GENEL BİLGİLER

Kaplan dil okulları dünya çapında 6 ülkede 35 şubesi ile hizmet veren uluslararası zincir bir dil okuludur. En popüler şubelerinden birisi ise İrlanda’nın başkentinde yer alan Kaplan Dublin’dir. 80 yıllık tecrübesi olan Kaplan dil okulları İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere oldukça kapsamlı bir hizmet vermektedir.

Kaplan Dublin dil okuluna 53 ülkeden öğrenci gelmektedir. Okulda 10 adet sınıf bulunmaktadır. Öğrencilere özel çalışma alanı, dinlenme yeri ve ücretsiz wi-fi bulunmakla birlikte, sınıflarda akıllı tahtalar kullanılmaktadır. Okulda bulunan tüm öğretmenler oldukça donanımlı olup hepsi Celta veya eşdeğer bir sertifikaya sahiptir. Hatta bazı öğretmenler daha da üst seviye olan DELTA , PGCE sertifikasına sahip veya uygulamalı dil bilimlerinde master geçmişi olan öğretmenlerdir.

Okul, en bilinen bölge olan Temple Bar’da yer almaktadır ve her yere ulaşım rahat bir şekilde yapılmaktadır. Çevrede çok fazla etkinlik mevcuttur. Dublin’de dil kursu alan öğrenciler boş zamanlarını Dublin şehrinin önemli noktalarını ziyaret ederek geçirebilirler. Örneğin ; Trinity College ziyareti yapabilir ve o muhteşem kütüphanesini görebilirler. Rugby maçı izleyebilirler ya da yerel yemeklerini tadımlayıp, meşhur publarında müzik dinleyebilirler.

Kaplan dil okulları binasının görünümüyle de ilgi çekmektedir. Nehir manzaralı olan bu okul aslında ev olarak kullanılan eski bir binadır. Okulun hemen yanında bir tiyatro , tam karşısında öğrencilerin kahve içebilecekleri bir kafe bulunmaktadır.

FİYAT TABLOSU

Kaplan International dil okulları Dublin’de %30 a varan indirimlerle yılın belli dönemlerinde öğrencilere indirimler sunmaktadır. Özellikle uzun dönem eğitim alacak öğrenciler için 25 haftalık dil eğitimine özel sabit fiyat imkanı da yer almaktadır. Okul ayrıca uzun dönem öğrenciler için fiyatlarına sigorta ve IELTS sınav seçeneklerini de eklemiştir. Bilindiği gibi hükümet tarafından 25 hafta üzerinde zorunlu olan bu sınav ve sigortayı öğrenciler okuldan da satın alabilirler. Konaklamalardaki yurt ve aile yanı fiyatlandırmaları da oldukça avantajlıdır. Detaylara aşağıdaki tablo aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce programı haftada 20 ders / 15 saat olarak öğrencilere sunulan bir programdır. Bu programa yıl boyu minimum 16 yaşında olan her öğrenci katılım sağlayabilir. Sınıf kapasitesi maksimum 15’dir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim verilmektedir. İngilizce becerilerini geliştirmek adına tasarlanan bu program öğrencilere hafta içi 5 gün olarak sunulur. Genellikle sabahtan öğleye kadar olan bu program, öğleden sonraları öğrencilerin sosyalleşebilmesine imkan tanımaktadır.

Yarı Yoğun İngilizce Kursları

Yarı-yoğun İngilizce kursu haftalık 20 derslik programa ek olarak 7 derslik K plus ismi ile geçen online eğitim sunmaktadır. K+ eğitimi online olarak dil becerilerini geliştirme üzerine kurulu bir programdır. Bu program Genel İngilizce programında olduğu gibi yine öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Her seviyeden öğrenci bu programa katılım sağlayabilmektedir.

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun program ise aynı özelliklere ek 20 ders İngilizce + 8 ders özel beceri dersi (kelime bilgisi, yerel kültür ya da iş İngilizcesi gibi ) + 7 ders K+ eğitimi sunmaktadır. Bu programa her seviyeden öğrenci katılım sağlamaktadır. Bu programın en büyük avantajı öğrencilere seviye atlama garantisi vermesidir. 10 hafta ve üzeri bir yoğun programa gidecek olan öğrenciler her 10 haftada bir üst seviyeye geçebileceklerdir. Eğer geçememe durumu olur ise kurs bitiminde 4 haftalık ücretsiz kurs alabilirler. Ancak %95 oranında ders katılımı olması, tüm ödevlerin zamanında ve eksiksiz yapılması, derste cep telefonu kullanmama gibi farklı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Uzun Dönem İngilizce Kursları

Bu program uzun dönem öğrenciler için tasarlanmış olup Akademik sömestr / Yoğun Akademik Sömestr ve Akademik yıl / Yoğun Akademik Yıl olarak kendi içinde 4’e ayrılmaktadır. Akademik yıl kursu 9 ay sürmektedir. Akademik sömestr ise 6 ay sürmektedir. Yoğun Akademik kurslar, Akademik kurslardan farklı olarak daha fazla ders saati ile öğrencilerin daha kısa sürelerde daha hızlı yükselmelerini sağlar. Öğrenciler eğitim aldığı sürelerde hem yeni bir kültür tanıma hem de uzun süreli yeni arkadaşlıklar kazanma şansı edinirler. Belli başlangıç dönemleri bulunmaktadır ve her seviyeye uygundur.

Sınav Hazırlık Kursları

Bu kurs, öğrencileri IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlayan bir programdır. Dublin merkezinde öğrencilere sınav hazırlık için bu 2 kurs sunulmaktadır. Öğrencilerin bu programa katılmaları için belli bir seviyede İngilizce yeterliliği olması gerekmektedir. Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Diğer Kurslar

Teacher Training kursu diğer kurslar grubunda yer alan bir kurs türüdür. Bu program tamamen profesyonel bir kurs olup öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Donanımlı bir öğretmen olabilmek adına bir öğrenim sunar. Anadili İngilizce olmayan kişiler için c1/c2 düzeyinde dil becerisi gerekmektedir. Yaş sınırı 18’dir. Pazartesi’den Cuma’ya 09:00 – 17:00 saatleri arasında eğitim vermektedir.

Diğer bir kurs ise English Plus Professional Certificate kursudur. Bu program Kaplan dil okullarında alınacak dil eğitimi ile İrlanda’nın en büyük 3. Üniversitesi olan Dublin Business School’da alınacak eğitimi birleştirmektedir. Bu mükemmel kurs türünü Kaplan dil okulları oldukça kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Dublin’de eğitim alan tüm öğrenciler kendilerine sunulan birbirinden güzel aktiviteler ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklardır. Uluslararası öğrencilerle birlikte farklı deneyimler yaşayacaklar ve sosyalleşeceklerdir. Kaplan dil okullarının öğrenciler için hazırladığı programlar içinde; Trinity College gezisi, ünlü bira fabrikası Guinness’e gezi, Dublin şehrinin en eski yapısı olan Christ Church Katedrali, uluslararası Rugby maçı, Temple Bar Pub aktivitesi ve Moher kayalıkları gezisi bulunmaktadır. Haftalık düzenlenen bu programlara katılım sağlamak isteyen öğrenciler ilgili birimlere talebini ileterek istediği programı seçebilmektedir. Ücretli olan aktiviteler dışarıya göre daha makul ve öğrencilerin bütçeleri düşünülerek oluşturulmuş programlardır.

KONAKLAMA

Kaplan Dublin dil okulları öğrencilere 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

AİLE YANI KONAKLAMA
Aile yanı konaklaması İrlandalı ya da ana dili İngilizce olan bir aile ile öğrencilerin bir arada yaşamasını sağlayan konaklama türüdür. Bu aileler Kaplan tarafından özel olarak seçilmiş ailelerdir. Öğrencilerin aileler ile pratik yapması, okulda öğrenilenleri günlük hayata dökmelerine imkan tanır. İsteyen öğrenciler özel banyolu konaklama seçeneği tercih edebilirler. Okul ile konaklama arasındaki maksimum süre 60 dakikadır. Ayrıca ailelerin sağladığı sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçenekleri ile öğrenciler İrlanda kültürüne ait yemekleri tadabilecek, ev ortamında yeni bir kültür tanıyacaklardır. Oldukça popüler olan bu konaklama seçeneği İrlanda’da dil eğitimi alan tüm öğrenciler için yıl boyu açıktır. Üstelik aile yanı konaklamaları uygun maliyetli bir dil eğitimi imkanı sunmaktadır.

ÖĞRENCİ EVİ
Bu konaklama seçeneği İrlanda’da dil kursunuzu konforlu bir konaklama ile birleştirecektir. Ardcairn House isimli bu konaklama seçeneği özel olarak tasarlanmış odaları ile mükemmel bir ayrıcalık sunmaktadır. Yurt içerisinde sinema salonu, bowling salonu ve spor imkanı vardır. Özel banyolu ve özel mutfaklıdır. 18 yaş üzeri tüm öğrencilere uygundur. Okula yürüyerek 20 dakika gibi bir sürede varış yapılabilir. Dileyen öğrenciler bisiklet kiralayarak ortalama 13 dakikada okula varabilirler. Havaalanından bu konaklamaya varış ise 1 saattir. Yakınlarında alışveriş dükkanları, Temple Bar ve Trinity College bulunmaktadır. İrlanda’da dil kursu düşünen öğrenciler kendilerini ayrıcalıklı hissetmek istedikleri takdirde bu konaklamayı müsaitlikler doğrultusunda satın alabilirler.

DUBLIN ŞEHRİ

Dublin şehrini önemli kılan en önemli özelliklerden bir tanesi küçük ve sevimli bir şehir olması ve sıcakkanlı insanlarının olmasıdır. Aynı zamanda zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Kendine özgü yemekleri olan bu şehirde en popüler şeylerden biri ise kesinlikle publarıdır. Dublin öğrenci nüfusu açısından oldukça güçlüdür. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Dublin’i tercih etmeli ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle tanışmalıdır.

Dublin geniş caddelere sahip ferah bir şehirdir. Guinness isimli oldukça meşhur bir birası ve yapımını izleyebileceğiniz bir fabrikası bulunmaktadır. Şehirde tarihi kalıntılar da fazlaca mevcuttur. Örneğin; İngiltere ve Fransa’ya ait izler mimari açıdan Dublin’e yansımıştır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA