Avustralyada Dil Okulu

Avustralyada Dil Okulu

Dil eğitimini zevke dönüştüren kıta..

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin son yıllarda gittikçe artarak rağbet ettikleri ülkelerden birisi Avustralya’dır. Şüphesiz ki Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısındaki bu artış, Avustralya’nın sahip olduğu yüksek yaşam kalitesi ve ekonomik dil okulu fiyatları ve diğer ülkelere oranla çok daha masrafsız olan günlük yaşam giderleridir.Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, eğer uzun süreli bir dil eğitimi almak istiyorlarsa Avustralya’daki dil okullarını tercih etmelerini öneriyoruz. Avustralya’da dil eğitimi alacak olan yabancı öğrencilerin katılabilecekleri dil eğitim programı en az haftada 25 saat olmalı, ve dil eğitimi en az 24 hafta olmalıdır. Avustralya hükümeti kısa süreli dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurularını özel olarak incelemekte ve değerlendirmektedir. ELT olarak kısa süreli dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin Avustralya’yı tercih etmemelerini öneriyoruz.

Kaliteli Eğitim ve Konaklama çözümleri

Uluslararası düzeyde tanınan eğitim ve meslek edinme kursları ile Avustralya eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Bu kaliteli eğitime ek olarak, öğrencilerin Avustralya’da yaşama deneyimleri ve bu deneyimlerden elde ettikleri kazanımlar, dünyanın neresinde olursa olsun işverenlere verilecek özgeçmişle ilgili belgede de yer alacak, işvereni etkilemede son derece onemli rol oynayacaktır. Yüksek öğrenimde uygulanan yasalar ve yönetmelikler Avustralya’da eğitim sektörünü düzenlemekte ve öğrencilerin haklarını korumaktadır. . Avustralya’da eğitim alırken , konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bazı öğrencileri özel dairelerde kalmayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır. Konaklama giderleri hakkında aşağıdaki veriler doğruya yakın bir fikir edinmenizde yardımcı olacaktır.

Aile yanı konaklama – haftalık 180-250 Avustralya Doları
Üniversite Yurtları – haftalık 180-280 dolar
Öğrenci Yurtları – haftalık 100-160 dolar
Özel ya da kiliselere bağlı pansiyon ya da yurtlar – haftalık 90-130 dolar
Diğer öğrencilerle bir konutu paylaşma – haftalık 80-150 dolar
Kiralık Konut – haftalık kişi başına yaklaşık 150 dolar

Ekonomik eğitim maliyetleri ve part-time çalışma izni

Avustralya ABD ve İngiltere’ye göre çok daha düşük olan yaşam giderleri ve eğitim ücretleri ile nitelikli yurtdışı eğitiminin en ucuza malolduğu ülkelerden biridir. Nüfusunun azlığına karşın, Avustralya İngilizce konuşulan ülkeler arasında yurtdışından gelen öğrenci sayısının en fazla olduğu üçüncü ülke konumundadır.Yurtdışından gelen öğrencilere eğitim yaparken haftada 20 saate kadar çalışma izni tanınmaktadır. Master ve doktora yapıyorsanız, aile bireyleriniz sınırsız saat çalışma izni için başvuruda bulunabilir.

Ayrıca, 1994 Göç Yönetmeliği (Migration Regulation 1994), 1 Temmuz 2001 yılında değiştirilerek yurtdışından gelen ve Avustralya’da üniversite eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve diğer bazı kriterleri karşılayan öğrencilere yönelik yeni olanaklar sunmuştur. Bu bağlamda bu öğrenciler Avustralya’da bulundukları dönemde vasıflı göçmen kategorisi altında göçmenlik başvurusunda bulunabileceklerdir.

Avustralya dil okulu merkezlerimiz

  • Sydney
  • Melbourne
  • Perth
  • Brisbane