FLS INTERNATIONAL

FLS INTERNATIONAL

FLS INTERNATIONAL DİL OKULU – ABD

FLS International Dil Okulu 30 yıllık tecrübesi ile Amerika’nın bir çok lokasyonunda şehir içinde ve üniversite kampüsünde hizmet veren profesyonel dil kurumudur. 8 seviyeye ayrılan eğitimi başarı ile tamamlayan öğrenciler sınav olmaksızın partner üniversitelere yerleşebilmektedir. Örnek olarak dil eğitimine sıfırdan başlayan bir öğrenci uzun dönem dil okuluna katılabilir. Bunun ardından dil merkezinin bulunduğu yerde 2 yıl college eğitimi alabilir, daha sonra da ders kredilerini saydırıp lisans eğitimini 4 yıla tamamlayarak mezun olabilir.

Hedef Örneği:
9 ay FLS Akademik Dil Eğitimi
+
Citrus College (2 yıl)
+
University of California (2 yıl)
=
Amerika’da Üniversite Lisans Diploması

Genel İngilizce becerileri haricinde (okuma, yazma, dinleme, konuşma ) ek dersler alarak kendi alanlarından becerilerini geliştirebilirler.

Önerilen programlar:

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • Sınavlara Hazırlık
  • Kamp Programları

NEDEN FLS?

*Tüm dünyadan gelen öğrenci profili:

– Tüm FLS merkezleri için geçerli olmak üzere, hiçbir ülkeden gelen öğrenci sayısı ilgili okul popülasyonunun 15%’inden fazla olamaz. Bu durum çok nadir istisnalar ile düzenli olarak sağlanır ve böylece okul içi gruplaşmaların önüne geçilirken, her öğrencinin bir başka dili konuşan bir öğrenci ile diyalog kurması ve kültür paylaşımı yapması teşvik edilmiş olur.

*Kampüs Lokasyonları:

– 8 FLS merkezinin tamamı bir üniversite içerisinde konumlanmıştır veya çok yakında bulunan bir üniversite ile işbirliği içinde eğitim ve öğretim programını sürdürmektedir. Bu adaylara fiziksel bir güvenlik ve aidiyetlik sağlıyor olmanın yanında, gerçek bir üniversite havasını soluma heyecanı ile tecrübesini de katar. FLS öğrencileri, ilgili üniversitenin 2 veya 4 senelik tam zamanlı öğrencileri ile aynı klasmanda yaklaşım görür; bu sayede okulun tüm spor, sanat, kültürel vb. hizmetlerinden okul yönetiminden alınan ilgili izinler vasıtasıyla faydalanabilir.

*Sınırlı sınıf mevcudu:

– Tüm FLS merkezleri için geçerli olmak üzere, sınıflar 15 kişiyi geçemez(Yıl geneli ortalama 12’dir). Bu durum, değerli adaylara ayrılan özen ve ilginin düzenli olarak maksimumda tutulmasını sağlar. Gelişimleri birebir takip edilir.

*Seçkin Eğitim Kadrosu ve Rakipsiz Müfredat:

-Halen okulun sahibi olan Kaliforniya’lı kurucular, karı-koca öğretmen bir ailedir. Bu sebeptendir ki, tüm eğitim şablonları ve öğretim yöntemleri eğitime gönülden bağlı bir zihniyet ile oluşturulmuştur. Dil bilimi esaslarının ve aktif-pasif öğrenim tekniklerinin kusursuz bir şekilde harmanlandığı müfredatta her bir kur 4 HAFTA sürer ve toplam 18 KUR’a yayılan bir skalada öğrencinin İngilizcesi TAM olarak hangi seviyede ise, bulunduğu sınıf da TAM olarak bu seviyede onunla buluşur. İstenilen Pazartesi günü başlanabilinen sınıflar sene boyu devam eder ve herbiri sektöründe en az 3 TAM YIL çalışmış olan, TESOL veya TEFL sertifikalı uzman öğretmenler disiplini ile samimiyeti dünyaca kabul gören en ideal çizgisinde tutarak, öğrencilerin öğrenmeye olan açlığını tam bir güven ortamı içerisinde motive eder ve onları daha da fazlasını yapması için destekler.

*50 dakikalık “CANLI” sınıflar:

-FLS’de tüm sınıflar “CANLI”dır. Dersiniz hangi merkezde ve hangi saatte olursa olsun, programınızın tipi ve yoğunluğu fark etmeksizin öğretmenler eşliğinde gerçekleşir.

Eğitmenler derslerin tamamında başınızda olarak sizin nabzınızı tutar ve sizleri doğru şekilde yönlendirir. Kesintisiz tam olarak 50 dk süren dersler, sizlere maksimum bilgiyi minimum sürede ulaştırmayı hedefler ve toplamda ders başına ödeyeceğiniz ücreti optimumda tutmayı amaçlar. (Bir dersin 50dk olması yerine 45dk olması, 24 haftalık bir programda TAM 2.5 HAFTA FARK etmekte ve bu tüm program, konaklama ve yaşam masrafları eklendiğinde adayın 2000 USD’ye kadar bir ek ücret ödemesi manasına gelebilmektedir)

*English Everywhere Programı:

– FLS’de eğitim sınıfta kalmaz. Her hafta işlenecek olan derslerin teksiri ilgili sınıfın duvarına asılır, o haftaki gezilere öğrenciler ile katılacak olan tur görevlilerine verilir ve öğrencinin yanında kaldığı aileye e-mail ile gönderilir. Derste öğrenilen, her gün yapılan gezilerde tekrar edilir(çoğu ücretsiz, örnek program ektedir), aile ile yenen yemeklerde ve sohbetlerde pekiştirilir. Yine bu sebeptendir ki, FLS ile çıkılan yolda hedefe çok daha çabuk ulaşılır.

*Aile yanı konaklama:

– FLS aileleri okulla organik bir bağla bağlıdırlar ve öğrencinin gerek psikolojik gerekse akademik gelişimine katkıda bulunurlar. Uzman çalışanlar tarafından tespit edilen, sonrasında test edilen ve nihayet referanslarla onaylanan ailelerle uzun senelerdir çalışmakta ve onları sisteme adapte etmiş durumdalar. Öğrencilere temiz bir oda içerisinde yatak, çalışma masası ve gardrop temin etmekle yükümlü aileler aynı zamanda öğrencilere sabah ve akşam yemeklerini sağlamakta ve olası hafta sonu aile gezilerine, eğer öğrencide ister ise, kendilerini dahil etmektedirler. English Everywhere Programı ile aktif olarak eğitime de katılan aileler çoğu zaman öğrencilerin ikinci aileleri olup senelerce iletişimde kalmaktadırlar. FLS öğrencileri yanında kalacakları ailelerinin olmazsa olmaz kriterlerini belirlemekte özgürdürler ve bunu detaylı bir form ile bildirirler

*Universal Placement Program(UPP) ile lise, üniversite, sertifika veya Master programlarına yerleşim:

– FLS’de her kur sonunda öğrencilere SERTİFİKA verilir ve bu Amerika genelinde 250’den FAZLA OKULDA, ilgili okula başvurmak için gerekli olacak olan TOEFL skoruna RESMİ OLARAK DENK kabul edilir. Öğrenciler bu sayede ister eğitimleri esnasında EŞ ZAMANLI OLARAK, isterseler FLS’deki dil eğitimlerinin bitiminde ilgili üniversitelerden kredi almaya başlayabilirler. Her öğrenciye bu konu ile ilgili her merkezde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulur.

SAINT PETER’S UNIVERSITY

Eğer üniversite kampüsünde eğitim almak ve ders dışında Manhattan’da zaman geçirmek istiyorsanız New York için harika bir seçenek. FLS Dil okulu New Jersey Saint Peter’s University kampüsünde yer alıyor fakat toplu ulaşım ile Manhattan sadece 30 dakika. New York ile kıyasladığımızda yaşam koşullarının daha ekonomik olması burayı daha da cazip kılıyor.
İngilizce eğitiminizi alırken mutlaka üniversitenin imkanlarından yararlanmanızı öneriyoruz.

BOSTON COMMONS

FLS Dil Okulu Amerika’nın eğitim başkentinde ve Commons Parkı’nın karşısında yer almaktadır. Modern ve ferah sınıflarda eğitim veren okul hem genel İngilizce hem de akademik İngilizce için eğitim vermektedir. Öğretmen kalitesi de yüksek olan FLS dil okulları öğrenci ile birebir ilgilenir. Pathway programları için de Boston ideal bir merkezdir.

CHESTNUT HILL COLLEGE

Philadelphia’ da üniversite kampüsünde, yeşillikler içinde yer alan merkezde özellikle uzun dönem dil okulu öğrencileri eğitim almaktadır. Kampüs içi yurtlarda konaklayabilir ya da aile yanı konaklamayı tercih edebilirsiniz.

TENNESSEE TECHNOLOGICAL UNIVERSITY

Özellikle Amerika’da mühendislik okumak isteyen öğrenciler bu merkezi tercih etmektedir. Üniversite kampüsünde hizmet veren FLS dil okulu öğrencileri İngilizce eğitimlerini tamamladıktan sonra üniversiteye direk başvuru hakkı kazanırlar. Country müziği denince akla gelen Nashville şehri ile hafta sonlarında mutlaka değerlendirilmelidir.

LAS VEGAS INSTITUE

Eğlencenin başkenti Las Vegas’ta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için rakipsiz en iyi merkezdir. Ahçılık ve mutfak sanatları, casino yönetimi ya da turizm okumak isteyen öğrenciler dil eğitimlerini burada tamamladıktan sonra College of Southern Nevada’ya transfer edilebilmektedir.

SADDLEBACK COLLEGE

Missin Viavo’da Kaliforniya’nın en cazip şehirlerine çok yakın olan bu merkez öğrencilerimize tavsiye edilmektedir. İklimi ve yaşam standartları çok iyi olan bu şehirde herkes için yapacak bir aktivite mümkün. Orange Country (O.C) dizisinin sıkı takipçilerinin mutlaka görmesi gereken bir lokasyon.

CITRUS COLLEGE

Kaliforniya eyaletinin önde gelen kolejlerinden olan Citrus College Los Angeles’a çok yakın olması sebebi ile de önemli bir merkez. Şehir merkezine yakın ama üniversite kampüsünde dil eğitimi almak isteyen tüm ELT öğrencilerine önerdiğimiz lokasyonlardan biridir.

ELT Tavsiyesi: Bölgedeki tüm aktivitelere katılın ve Universal Studios’a gitmeden sakın geri dönmeyin!