Viyanada Konaklama Çözümleri

Viyana öğrencilerin yaşam ve konaklama ihtiyaçları için büyük bir çeşitlilik sunar. Viyana’da çok sayıda öğrenci yurdu vardır veçok sayıda öğrenci bu yurtlarda konaklar. Viyana’da yurt ücretleri aylık 200-250 Euro civarındadır. Yurtlarda konaklamak isteyen öğrenciler genellikle bir sonraki dönem için rezervasyon yaptırarak yer bulabilmektedir. Doluluk ve önceliği halihazırda Viyana’da okuyan öğrencilere verilmesi nedeniyle Türkiye’den gitmeden önce öğrencilerin yurtlarda yer bulabilmesi çok nadiren gerçekleşir.

Viyana’da öğrenciler için en sık başvurulan çözün öğrenci kullanımına çok müsait olan apart dairelerdir.

Apart Dairelerin Özellikleri

Apart daireler genellikle 25-50 m2 kullanım alanına sahip olup bu dairelerin kiraları (tek kişilik olanlar)) 360 Euro’dan başlar. Öğrenciler genellikle 2 kişilik dairelerde konaklar ve kişi başı aylık kira 250 – 300 Euro arasında olur. Dairelerin depozito ödemes 2700 Euro’dur. Çift kişilik dairelerde bu rakam kullanıcılar tarafından ortaklaşa ödenir.En az 7 aylık kontrat yapma zorunluluğu vardır.

Dairelerin Donanımı

Boyut: 1 – 2 odali 25 ile 50 m2 boylarında apart Daireler

Fiyat: €360,-‘dan başlayan Isıtma, Su, Sıcak Su ve Ceryan Parası içinde olmak üzere Apart fiyatlar.

Finansman Ödenek: En fazla € 2.700,- ‘dür (Kira süresine göre adapte edilmiştir). Süresiz Oturum imkanı yoktur. Özel Anlaşma yapılabilir.

Donatımı: Komple döşenmiş: Vestiyerli Giriş Odası, Mutfaklık Bölme, WC’li Duşkabinli Banyo, Oturma – Yatma Odası dolaplı (veya: 2 Yatak veya Çift kişilik Yatak veya Yataklı Kanepe), 1 Adet Masa ve 2 adet Sandalye.

TV Girişi: ORF1 +ORF2 ve ATV’yi sınırsız izleme imkanı. İnternet girişi Apartlara sağlanmıştır. UPC Telekabel’e Ücret karşılığı açtırılabilinir (Ögrenciler icin aylik internet imkani kisi basi 17,5 € dur).

Aşağıda ELT olarak Viyana’da öğrencilerimizi yerleştirdiğimiz apart daireler ve sitelerimizden bazılarının resimlerini görebilirsiniz. Öğrencilerimizin çoğu bu tip konaklamalara yerleştirilmektedir. Müsaitlik durumuna göre öğrenci yurtlarına da yerleştirme yapılmaktadır ama bunun oranı çok yüksek değildir.Alternatif olarak öğrenciler Viyana’nın değişik yerlerinde müstakil dairelerde de oturabilmektedir.

KABELWERK

viyanada konaklama viyanada apart viyanada konaklama viyanada konaklama

AKADEMIKERHILFE STUDENTHEIM

viyanada konaklama viyanada apart ev viyanada yaşam viyanada öğrenci yurdu

SEG

viyanada konaklama viyanada apart ev viyanada yaşam viyanada öğrenci yurdu

KOLPING HOUSE

viyanada konaklama viyanada apart ev viyanada yaşam viyanada öğrenci yurdu

APART DAIRE PLANLARI

viyanada konaklama viyanada konaklama viyanada konaklama

Öğrenci Görüşleri

ELT hizmet kalitesi ve Viyana’da eğitim / yaşam hakkında öğrencilerimiz neler düşünüyor? Videoları İzlemek için resimleri tıklayınız.

Avusturya üniversitelerinde eğitim Viyanada üniversite eğitimi üniversite eğitimi Viyanada üniversite
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank