Avusturya’da Üniversite Eğitimi

Dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim almak ister misiniz?

Üstelik yılda sadece 1.500 Euro ödeyerek! Viyana Üniversiteleri sizi bekliyor!

Avusturya’da Üniversite Eğitimi – Viyana Üniversiteleri

Viyana üniversiteleri, üniversite sınavında yerleştirildiği üniversiteden memnun olmayan, prestijli eğitim ve diploma arayışında olan öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Viyana’da üniversite eğitimi size başarılı bir geleceğin kapılarını açıyor. Avusturya üniversite sisteminde tüm üniversitelerin yıllık ücretleri devlet sponsorluğunda olduğundan sadece 1500 Euro ve Avusturya’da eğitim alan öğrencilerin diplomaları YÖK tarafından onaylanıyor.

Bu nedenle son yıllarda çok fazla Türk öğrenci, ÖSS sınavında eğitimini almak istediği bölüme giriş yapıp, daha sonra ise kaydını Viyana üniversiteleri için yaptırmaktadır. Siz de böyle bir seçim yaparak kalitesi tüm dünyada rağbet gören Avusturya üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz.

Daha geniş bilgi için tıklayınız: VİYANA Üniversitesi

Başvuru ve Kabul Şartları

Lisans:
Avusturya’da lisans eğitimi alabilmek için, üniversite sınavında herhangi bir 4 yıllık devlet üniversitesi ya da özel üniversiteye yerleştirilmeye hak kazanmış olmanız gerekmektedir. Yerleştirildiğiniz bölümün aynısı ya da en yakın içerikli bir diğer bölüm için Viyana üniversitelerine kayıt olabilirsiniz.

Viyanada üniversite kayıt başvurusu ve vize işlemleri profesyonelce yönetilip takip edilmesi gereken uzun ve zorlu bir süreçtir. Önceden hazırlık yapıp, başvuru işlemlerini son dakikaya bırakmamak çok önemlidir. Avusturya üniversite kayıt işlemlerinize başlamak için, ÖSYM Yerleştirme belgenizin gelmesini ya da kazandığınız üniversiteye kayıt işlemlerinizin tamamlanmasını beklemeyiniz. Online ön kayıt işlemi için acele ediniz. Evrakları daha sonra da gönderebilirsiniz. Bu size çok önemli zaman kazandıracaktır ve dönem kaybetme riskinizi en aza indirecektir.

Viyana Üniversitelerinde Yüksek Lisans:
Viyana üniversiteleri bünyesinde yüksek lisans yapmak isteyen adayların ALES sınavına girmeleri yeterlidir. Adaylar mezun oldukları lisans bölümü ya da bu bölümle ilgili alanlarda yüksek lisans yapabilirler. Zaman kazanmak için önceden Viyana üniversiteleri için ELT aracılığıyla online ön kayıt yaptırmanızı daha sonra ise bu belgeleri tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Yatay Geçiş:
Eğitim aldığınız bölüme Viyana’da devam edebilir, Viyana’daki üniversitenin diplomasıyla mezun olabilirsiniz. Hazırlık,1. ,2. ve 3. sınıf öğrencileri için bu gerçekten de kaçırılmayacak bir fırsattır. ELT Yatay geçiş başvurularını yıl boyu kabul etmekte ve işleme almaktadır.

Daha geniş bilgi için tıklayınız: VİYANA Üniversitesi

Avusturya’da Üniversite Eğitimi Neden Çok Avantajlı?

Diploma prestiji
Viyana üniversiteleri dünyanın en prestijli üniversiteleri arasındadır. Özellikle Viyana Üniversitesi dünya en iyi üniversiteler sıralamasında 70, Avrupa sıralamasında 9. sıradadır. Viyana üniversitelerinden alacağınız diplomalar hem Türkiye’de hem de yurtdışında size mükemmel bir kariyerin kapılarını açan anahtar olacaktır.

Avusturyada Üniversite dünyanın en ekonomik eğitim fırsatlarından biri
Üniversiteler devlet tarafından desteklenmekte olup, yıllık harçları sadece 1500 Euro ‘dur. Yaşam giderleri bile hesaplandığında alacak olacağınız eğitimin maliyeti, Türkiye’de alacak olduğunuz eğitimden farklı bir maliyette olmayacaktır.

Yüksek yaşam kalitesi ve entellektüel gelişim
Üniversite eğitimi sadece fakülteye gitmek değildir. Üniversite öğrencisi yaşamına tesir edecek olan kültürel ve bireysel gelişimi bu yıllarda tamamlar. Viyana’da okuyan öğrencilerin belki de en büyük ayrıcalıklarından biri Avrupa’nın kültür başkentinde yaşıyor olmaktır. Ayrıca Viyana 2008 ve 2009 yıllarında dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiştir.

Daha geniş bilgi için tıklayınız: VİYANA Üniversitesi

Viyana’da Yaşam ve Sosyal Giderler

Viyana yaşam standartları, güvenlik ve sosyal olanakları bakımından dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Yurtların sınırlı kontenjanları nedeniyle öğrenciler genellikle kiralık evlerde yaşarlar. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 250-300 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 600-700 Euro civarında olduğu söylenebilir.

ELT Hem Türkiye’de Hem de Avusturya’da Sürekli Yanınızda.

Bizimle Güvende Olacaksınız…
En önemli aşama olan KARAR aşamasını başarıyla geçtikten sonraki bölümler için endişelenmenize gerek yok. ELT , öğrencilerin ilk başvuru formlarından başlayıp, üniversitede öğrenci olarak eğitim alacakları ilk güne kadar olan bütün süreçlerde eksiksiz ve mükemmel bir hizmet sunuyor. Üstelik ELT Viyana hizmet paketleri ile “ekonomik fiyatlarla ve ücret iade garantili yerleştirme hizmeti veriyor !

Viyana üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir şüreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte ELT deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin ELT Viyana servis sağlayıcıları ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Viyanada karşılanıp evinize ve okulunuza götürülmenizde ELT hep yanınızda olacak. Hizmetlerimiz bunlarla da sınırlı değil. Viyana’da ikamet izin başvurunuzu ELT kontrolü altında başarıyla gerçekleştireceksiniz. Ayrıca ELT size eğitim alacağınız ilk 1 akademik yıl boyunca Viyana’da danışmanlık desteği vermeyi sözleşmeyle taahhüt ediyor.

Daha geniş bilgi için tıklayınız: VİYANA Üniversitesi

Avusturya Üniversitelerine Ne Zaman Başvuru Yapmalısınız?

Avusturya’da üniversite eğitimi almak üzere yapacağınız başvurunuzu çok iyi planlamalısınız. Başvuru-kabul ve vize işlemleri, uzun ve zorlu bir süreçtir. Üniversite kabul işlemleri ve vize alma süreçi toplada 6-8 ay civarında sürmektedir. Geç yapılan başvurular çoğu zaman zorunlu olarak bir sonraki döneme kayıt zorunluluğuna neden olmaktadır. Viyana’da akademik sistem Türkiye’den farklı olarak, yaz ve kış dönemlerini birbirinden bağımsız akademik takvimler olarak tanımlar. Bu nedenle her iki akademik dönem için de başvuru yapabilmek mümkündür.

Avusturya üniversite kayıt işlemlerinize başlamak için, ÖSYM Yerleştirme belgenizin gelmesini ya da kazandığınız üniversiteye kayıt işlemlerinizin tamamlanmasını beklemeyin. Online ön kayıt işlemi için lütfen acele ediniz. Evrakları daha sonra da gönderebilirsiniz. Bu size çok önemli zaman kazandıracaktır ve dönem kaybetme riskinizi en aza indirecektir.

Kış Dönemi
1 Şubat’dan itibaren süratle başvuruda bulunup, üniversiteye ön rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Üniversitede rezervasyonunuzun yapılması için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Belgelerinizi 28 Ağustos’a kadar ELT şubelerine teslim etmeniz gerekmektedir. ÖSS sonucunu beklemeyiniz. Erken ön başvuru yapmak, işlemlerinizin sonuçlanma süresini önemli oranda değiştirmektedir.

Yaz Dönemi
1 Eylül’ den itibaren süratle başvuruda bulunup, üniversiteye ön rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Üniversitede rezervasyonunuzun yapılması için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır.Kesin kayıt başvurusu için gerekli olan belgeleri en geç 28 Ocak’a kadar ELT şubelerine teslim etmeniz gerekmektedir. Sınav sonucunu beklemeyin. Erken başvuru yapmak, işlemlerinizin sonuçlanma süresini önemli oranda değiştirmektedir.

Daha geniş bilgi için tıklayınız: VİYANA Üniversitesi

ELT Sizi Hangi Üniversitelere Yerleştiriyor?

ELT ile Viyana’daki tüm üniversitelere başvurunuzu güvenli ve başarılı biçimda yapabilirsiniz. Başvurunuz ELT Viyana temsilcilerince elden takip edilmekte ve mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. ELT ile yerleştirilebileceğiniz üniversiteler;

Viyana Üniversitesi (Universität Wien)
Viyana Teknik Üniversitesi
Viyana Ekonomi Ve İşletme Üniversitesi (Wirtschaftsuniversität Wien)
Viyana Veterinerlik Üniversitesi (Veterinärmedizinische Universität Wien)
Viyana Ziraat Üniversitesi (Universität für Bodenkultur Wien)
Viyana Tıp Üniversitesi (Medizinische Universitaet Wien)
Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi (Üniversitat Für Angewandte Kunst Wien)
Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi (Üniversitat Für Angewandte Kunst Wien)
Viyana Müzik Ve Sahne Sanatları Üniversitesi (University of Music and Performing Arts
Viyana Ziraat Üniversitesi (Universität für Bodenkultur Wien)
Viyana Tıp Üniversitesi (Medizinische Universitaet Wien)
Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi (Üniversitat Für Angewandte Kunst Wien)
Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi (University of Music and Performing Arts Vienna)
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank