TOEFL skoru olmadan başvuru yapabileceğim ülkeler var mı?

Var. Mesela Kanada! Ancak TOEFL yoksa birçok okuldan yine şartlı kabul getirterek başvurunuz yapılabilir. Bazı okullarda GMAT ve GRE sınav skoru da gerekebilir.

Son başvuru tarihleri ne zaman olmalıdır?

Tüm başvurular öncelik sırasına göre yapıldığından erken başvuru öğrenci için daime avantajlıdır. Okullar da son kayıt tarihlerini belirtirler.

Kanada’da akrabamız var. Çocuğumun onlarla aynı yerde bir okula gitmesini ve orada kalmasını istiyorum. Bu mümkün müdür?

Mümkün. Öğrenciler isterse aile yanında veya yurt konaklaması ayarlamada danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bunların dışında akraba yanında da kalabilir. Ancak dil gelişimi açısından Türkçe konuşulan ortamlarda fazla bulunmamalarını tavsiye ederiz.

Eğitimimi tamamladıktan sonra Kanada’da göçmenlik başvurusu yapabilir miyim?

Eğitim düzeyini tamamlamış olan ve profesyonel olarak iş deneyimi bulunan herkes göçmenlik başvurusunda bulunabilir.

Bana verilen diploma diğer ülkelerce tanınacak mı?

Kanada’daki üniversitelerden aldığınız diplomaların tüm dünya ülkelerinde geçerliliği olup Amerikan diplomasına da denktir. Tıp ve mühendislik gibi zorlu bölümler için özel kurumlar tarafından da onay verilir.

Yabancı bir öğrenci olarak Kanada’dan burs alma imkanım var mıdır?

Bu konuda bazı imkanlar mevcuttur ve özellikle bursların büyük çoğunluğu master öğrencileri içindir. Ancak bunların iyice araştırılması gerekmektedir. Okullara başvuru yapılmadan bir yıl öncesinden burs için araştırma yapıp öğrencilerin başvuru yapmalısınız.