Arbutus College

Kanada’nın British Columbia eyaletinde bulunan Arbutus College, 2002 yılında Vancouver şehrinde kurulmuştur. Arbutus College, kırktan fazla programda eğitim sunmaktadır. Program türüne göre değişmekle beraber eğitim süresi, 2 ila 36 ay arasında sürmektedir. Arbutus College, öğrencilerine bu zengin öğrenim programının yanı sıra, sertifika programları da sunmaktadır. Bu programları tamamlayan öğrenciler, dünyaca tanınan kurum ve kuruluşlardaki yetkin liderler tarafından onaylanmış sertifikalar edinmektedirler. Bunların başlıca örnekleri: AHLA (Amerikan Otel ve Konaklama Derneği), FITT (Uluslararası Ticaret Eğitimi Forumu), CIM’dir (Kanada İşletme Enstitüsü). Bu programlar işletme, turizm gibi bazı özel sektör eğitimlerini de baz alacak şekilde özel olarak hazırlanmaktadır.

Kanada’da bulunan pek çok eğitim kurumunda hem akademik bilgiye hem de pratiğe önem verilmektedir. Bu durum, Kanada’nın öğrenciler arasında popülerliğini artırmaktadır. Arbutus College da bu yönüyle öne çıkmakta, dünyanın çok çeşitli yerlerinden uluslararası öğrencileri çekmekte ve hem akademik hem de pratik anlamda zengin olanaklar sağlamaktadır. Kanada’da İngilizce eğitim almak ve ardından dilediği bölüme başlamak isteyen öğrenciler için de ayrıca akademik olmayan, yalnızca dil gelişimine destek olmak amacıyla oluşturulan dönemlik İngilizce kursları da mevcuttur.

Başvuru ve Kabul Şartları

Arbutus College’a başvuru yapan öğrencilerimiz ELT ofislerinde okulun İngilizce testini ücretsiz alabilir, seviyelerine göre başvuru durumlarını şekillendirebilirler.  Aşağıda başvuru evrakları ve istenen yeterlilikleri görebilirsiniz;

 • En az lise mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Bitirilen okulun onaylı diploması ve derslerin onaylı transkripti
 • IELTS 5,0, TOEIC 600 + Essay, TOEFL IBT 64, TOEFL PBT 510 dengi puanlar almış olmak
 • Pasaport fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Bitirilen okulların / bölümlerin / programların diploma asılları
 • İngilizce dil yeterlilik belgesi veya okulun kendi sınavından yukarıdaki uluslararası düzeye denk gelen puanlar almış olmak.

Arbutus College Başvuru Tarihleri

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilere bir çok farklı tarihte başvuru yapma imkanı sunan okulda her yıl toplamda 12 ayrı öğrenci kabul tarihi yayınlamaktadır. Böylelikle öğrencilerin başvurulara daha kolay hazırlanmalarını ve daha düzenli plan yapmalarını sağlamaktadır.

Arbutus Collage başvurusu yaparken profesyonel bir destek olarak ELT daima sizin yanınıza olacaktır. Başvuru işlemlerinizin tamamını, ELT tarafından size özel belirlenen bir danışman ile beraber yapma şansına sahip olacaksınız. Başvuru ve kayıt sürecindeki her türlü işlemi ELT ile en doğru şekilde gerçekleştireceksiniz. Kabu sonrası işlemler ve Kanada’ya varışınızın ardından da danışmanınızdan dilediğiniz zaman profesyonel destek alabileceksiniz.

Arbutus College Bölümleri ve Fiyatları

Arbutus College Bölümleri

Kanada’da üniversite eğitimi, sertifika ya da diploma programlarına katılmak için Arbutus College’ı tercih eden öğrenciler, aşağıdaki alanlarda eğitim alma olanağına sahiptir:

 • Business Management
 • Hospitality Management
 • Marketing
 • International Trade
 • Translation & Interpreting

Küresel iş piyasasında nitelikli bireyler yetiştirmeyi misyon edinen Arbutus College, programlarında Kanada’da lider okullardan biri olarak görülmektedir.

Arbutus College Bölümleri ve Program Ücretleri

Kanada’da üniversite okumak için Arbutus College’a başvuru yapan uluslararası öğrencilerin ödemesi gereken ücretler; bölüm, program ve süre bazında değişmektedir. Bölüm ve program ücretlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz:

BölümProgramlarSüreEğitim Ücreti
Hospitality ManagementSkills Practicum Certificate3+3 (6 Ay)3.945 $
Diploma6 Ay5.127$
Co-Op Diploma (İş Yerleştirmeli)6+6 (1 Yıl)7.120$
Advanced Diploma8 Ay6.126$
Advanced Co-Op Diploma (İş Yerleştirmeli)8+8 (16 Ay)8.820$
Diploma12 (1 Yıl)7.956$
Diploma Co-Op with Specializations (İş Yerleştirmeli)12+12 (2 Yıl)11.375$
Professional Diploma20 Ay14.577$
Co-Op Professional Diploma (İş Yerleştirmeli)20+12 (32 Ay)17.229$
Business ManagementFoundations Certificate2 Ay1.980$
Practicum Foundations Certificate2+1 (3 Ay)2.800$
Certificate3 Ay2.866$
Certificate4 Ay3.422$
Practicum Certificate4+2 (6 Ay)4.640$
Diploma6 Ay5.127$
Work Experience Diploma6+2 (8 Ay)5.950$
Co-Op Diploma (İş Yerleştirmeli)6+6 (1 Yıl)7.120$
Diploma with Specializations12 (1 Yıl)7.956$
Co-Op Diploma with Specializations (İş Yerleştirmeli)12+12 (2 Yıl)11.375$
Professional Diploma20 Ay14.577$
Co-Op Professional Diploma (İş Yerleştirmeli)20+12 (32 Ay)17.229$
International BusinessFoundations Certificate in International Trade2 Ay1.989$
Certificate in International Trade3 Ay2.866$
Practicum Certificate in International Trade4+2 (6 Ay)4.640$
Diploma in International Trade6 Ay5.127$
Work Experience Diploma in International Trade6+2 (8 Ay)5.950 $
Honours Diploma in International Trade12 (1 Yıl)7.956$
Co-Op Diploma with Specializations (İş Yerleştirmeli)12+12 (2 Yıl)11.375$
MarketingFoundations Certificate2 Ay1.980$
Certificate3 Ay2.866$
Practicum Certificate4+2 (6 Ay)4.640$
Diploma6 Ay5.127$
Work Experience Diploma6+2 (8 Ay)5.950$
Diploma12 (1 Yıl)7.956$
Co-Op Diploma with Specializations (İş Yerleştirmeli)12+12 (2 Yıl)11.375$

Kanada’da eğitimalmak isteyen öğrencilerin Vancouver’de aşağıdaki tahmini yaşama bedellerini bilmesinde de fayda vardır:

 • Ulaşım: Bölgeden bölgeye ulaşım ücretleri değişse de bir öğrenci, kartına aylık olarak yaklaşık olarak 100 CAD (Kanada Doları) yükleme yapmak durumundadır.
 • Konaklama: Net olarak bir ücret belirlenmesi zor olsa da, üç öğün aile yanında kalan bir öğrenci için masraf yaklaşık 500-800 CAD olacaktır.
 • Yeme İçme: Mutfak için harcayacağınız tutar ise Kanada’da alışveriş yapacağınız yerlere göre değişmektedir. İhtiyaçlarınız için uygun fiyatlı bir alışveriş merkezi veya marketten alışveriş yapmanız halinde yaklaşık tutar 180-200 CAD arasında değişmektedir.

Kampüs Hayatı

Arbutus College Kampüsü, çevresi ulaşım ağlarıyla sarılı bir alanda bulunmaktadır. Burada, öğrencilerin keyifli vakit geçirebilmesi için pek çok çalışma alanı, kütüphane ve eğlence mekânları yer almaktadır. Üstelik kampüs, dünyaca bilinen Stanley Parkı’na yalnızca 10 dakika uzaklıktadır. Medeniyetin ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bu parkta Arbutus öğrencileri, Vancouver’da sessizliğin ve huzurun tadını çıkarabilirler. Ayrıca, kampüse sadece 7 dakika yürüme mesafesindeki Gastown’da hareketli, eğlenceli ve keyifli bir akşam geçirebilirler. Dolayısıyla Arbutus College, sessizliğin ve huzurun yanı sıra eğlencenin ve dinamizmin de adresi halindedir. Üst düzey bir güvenliği olan bu şehirde Arbutus öğrencileri hem kampüs içinde hem de kampüs dışında vakitlerini istedikleri gibi rahatça geçirmektedirler.

Konaklama Çözümleri

Arbutus College’ın kendine ait yurdu bulunmamasına rağmen öğrenciler konaklamada güçlük çekmemektedir. ELT ile başvurunuz esnasında özel yurtlar veya aile yanı konaklama gibi bir çok seçeneği inceleyerek size en uygun olanını seçebilir, Kanada’ya varışınızdan sonra konaklamanızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vancouver şehri onbinlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapması nedeniyle öğrencilere konaklama konusunda oldukça geniş seçenekler sunar.

Vancouver Hakkında

Kanada’nın en büyük üçüncü şehrinde konumlanan Arbutus College, kendine has doğasıyla uluslararası öğrencilerin yüksek oranda ilgisini çekmektedir. Yurtdışında üniversite eğitimi almak için Arbutus College’ı seçen öğrenciler, Vancouver’ın doğasıyla özdeşleşip dilediğince sosyalleşmekte ve böylece eşsiz bir öğrencilik hayatı yaşamaktadır. Kampüs, Vancouver’ın şehir merkezinde, yeşilin ve renkli mimari yapıların eşsiz uyumuyla göz dolduran, oldukça gelişmiş bir alanda kurulu. Dağcılık, kampçılık, sektörler-arası düzenlenen hafta sonu aktiviteleri, öğrencilerin tanışma ve kültür değişimi kapsamında birçok faaliyet düzenlenmektedir. Öğrencilerin gerek kampüs içerisinde gerekse şehir merkezinin her bölgesinde kendisini geliştirebileceği aktiviteler de mevcut. Bunların başında; sanat toplulukları, sağlık-yaşam, spor gibi alanlar gelmektedir. Böylelikle, bu alanlara yönelen öğrenciler hem bireysel hem sosyal alanda yetkin hale gelmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA