Viyana’da Üniversite

Neden Viyana’da Üniversite Eğitimi

Türkiye’de üniversite sınavında aldığınız puan ile yerleştirildiğiniz program ve üniversiteden memnun değilseniz, Viyana Üniversiteleri üstün öğrenim kalitesi ile sizleri kabul ediyor. Üstelik YÖK denkliği ile…

Eğitim almak istediğiniz bölüm üzerine, çok kaliteli bir üniversitede eğitimi almayı hayal ediyorsanız, Avusturya sizin için mükemmel bir seçenek!

Üniversite eğitiminin öneminin yanı sıra eğitimi alacağınız üniversite de çok önemlidir. Her üniversitenin prestiji ve eğitim kalitesi aynı olamayacağı gibi, bu üniversitelerden mezun olan öğrencilerin de eğitim düzeyleri ve donanımları aynı olmayacaktır. Bu nedenle son yıllarda çok fazla Türk öğrenci, ÖSYM sınavlarında eğitimini almak istediği bölüme giriş yapıp, daha sonra ise kaydını Avusturya’daki üniversitelere aldırmaktadır. Siz de böyle bir seçim yaparak kalitesi tüm dünyada rağbet gören Avusturya üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz. Avusturya üniversite başvurusu, transfer imkanları ve tüm detaylar için ELT danışmanlarından bilgi isteyebilirsiniz.

Viyanada Yaşamak ve Eğitim Almak için 10 Süper Neden

 1. Avusturya’daki üniversitelerin kalitesi ve eğitimlerindeki yüksek standartlar tüm dünyaca Kabul edilmekte ve bu yüzden Avusturya üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmekte ve yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler tarafından çok rağbet görmektedir.
 2. Avusturya’daki devlet üniversitelerinden mezun olarak alacağınız diplomalara YÖK tarafından denklik verilmektedir.
 3. Avusturya’daki üniversitelerin yıllık harcı yaklaşık 750 Euro dur. Bu rakam dünyanın en ekonomik üniversite eğitim ücretlerinden biridir. Bir düşünün, sadece bu ücreti ödeyerek dünyanın en prestijli üniversitelerinden birinde eğitim alabileceksiniz.
 4. Avusturya üniversiteleri çok donanımlı olup, alacak olduğunuz eğitimin en iyi düzeyde olması ve öğrenim veriminizin artması için size her türlü imkanı sağlamaktadırlar. Örneğin 6.5 milyon kitaplık koleksiyonuyla Viyana Üniversitesi kütüphanesi en görkemli üniversite kütüphanelerinden biridir. Viyana teknik üniversitesi, Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketleriyle ortak çalışmalar yürütmekte, Viyana Ekonomi ve İşletme üniversitesi ise Financial Times tarafından dünyanın en iyi işletme okullarından biri olarak gösterilmektedir.
 5. Avusturya’da bir lisans programını bitirdikten sonra, yüksek lisans yapmak için LES, GRE, GMAT gibi ön sınavlara girmek zorunda kalmazsınız. Avusturya üniversiteleri yüksek lisans ve doktora eğitimine doğrudan geçiş kolaylığı sağlamaktadır.
 6. Çoğu Avrupa ülkesinde üniversite öğrencilerinin para kazanmak için çalışmaları yasaktır. Avusturya’da ise üniversite öğrencileri dilerlerse ayda 600 Euro ya kadar olan bir maaşla yasal olarak çalışıp, giderlerini karşılayabilmektedir. Avusturya’da yaşayan Türk nüfusu oldukça fazla olduğundan, eğitim gören Türk öğrencilerin part-time iş bulmaları hiç de zor olmamaktadır.
 7. Avusturya’da üniversite eğitim alan öğrenciler, Erasmus ve Sokrates öğrenci değişim programlarından yararlanarak, diğer Avrupa birliği ülkelerindeki, üniversitelerde iki sömestre ücretsiz üniversiteye eğitimi alabilirler. Bu sayede Avusturya’da başlayacak olan üniversite maceranıza farklı duraklar da ekleyerek, çok kültürlü bir eğitim alabileceksiniz.
 8. Avusturya dünya’da refah düzeyi ve yaşam kalitesi en yüksek ülkelerden biridir. Mükemmel ulaşım sistemi, güvenli şehir yaşamı ve sosyal zenginliğiyle Avrupa’nın en rahat şehirleri arasındadır.
 9. Viyana dünyanın en zengin kültürel içeriğe sahip başkentlerinden biridir. Mükemmel mimarisi, tarihi dokusu, konser salonlarıyla ve tabii ünlü Mozart’a ilham veren şehirdir Viyana.
 10. Avusturya’nın muhteşem doğal güzellikleriyle de dünyanın en cazip ülkelerinden biridir. Özellikle kış ve doğa sporlarından hoşlananlar için Avusturya oldukça fazla alternatif sunar.
 11. Öğrenci Görüşleri

  ELT hizmet kalitesi ve Viyana’da eğitim / yaşam hakkında öğrencilerimiz neler düşünüyor? Videoları İzlemek için resimleri tıklayınız.

  Viyanada üniversite Avusturya üniversitelerinde eğitim Viyanada üniversite eğitimi üniversite eğitimi
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank