Avusturyada Yüksek Lisans

Dünya sıralamalarında en üstlerde yer alan prestijli Avusturya üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak size büyük kariyer avantajları sağlıyor!

Avusturyada yüksek lisans tüm dünyadan öğrencileri cezbediyor!

Avusturya’da master eğitimi almak sadece Türkiye için değil, dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciler için oldukça cazip bir seçenek. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise Avusturya üniversitelerinin özellikle de Viyana üniversitelerinin dünya sıralamalarında en üst basamaklarda yer almasıdır. Viyana Üniversitesi, Viyana Teknik Üniversitesi ve Viyana Ekonomi Üniversitesi Avusturyada yüksek lisans yapmak isteyenler için en çok tercih edilen seçeneklerdir.

Prestijli ve büyük rağbet gören saygın bir master eğitimi çok ekonomik harçlar ödeyeceksiniz.

Almış olduğunuz lisans eğitimini ve üniversite diplomasını, prestijli Avusturya üniversitelerinden alacağınız üst düzey bir yüksek lisans derecesiyle taçlandırmayı kim istemez! Böylesi bir eğitim referansı ile, sizle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olmuş olan rakiplerinizden gözle görülür biçimde ayrılacak, fark edilecek ve tercih edileceksiniz. Avusturyada yüksek lisans ile daha yüksek bir gelir, daha iyi bir sosyal statü ve kariyer elde edebileceksiniz. Tüm bunlar için bir servet harcamanız da gerekmiyor. Avusturya’da üniversite eğitimi devlet desteğinde ve yüksek lisans ücretleri için yıllık sadece 1.500 Euro gibi sembolik bir harç alınıyor. Konaklama ve yaşam giderleriniz için de Türkiye’ye kıyasla çok daha fazla bir harcama yapmayacaksınız.

Yabancı dil avantajı

Avrupa’nın ikinci en çok konuşulan ve aynı zamanda dünyanın en önemli ticari dillerinden biri olan Almanca’yı ana dil seviyesinde öğrenecek, aynı zamanda uluslararası öğrenci ortamı sayesinde İngilizcenizi de çok aktif olarak kullanabileceksiniz. Yabancı dil yeterliliği olarak da büyük bir avantaj elde etmiş olacaksınız.

Kültürel gelişim ve vizyon edinme

Avrupa’nın kalbinde, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin buluştuğu uluslararası bir ortamda eğitim alacaksınız. Sahip olduğunuz Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliğinde serbestçe seyahat edebilecek, mükemmel bir eğitimin yanı sıra, hayatınız boyunca faydasını göreceğiniz üst düzey bir bireysel gelişim fırsatı da elde edeceksiniz.

Avrupa’nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız

Avusturyada yüksek lisans eğitimini cazip kılan en önemli nedenlerden biri de dünyanın en önde gelen sanayi ve teknoloji şirketlerinin bir çoğuna yakın olmak ve Avusturya üniversitelerinin bu şirketlerle koordinasyonlu olarak faaliyet göstermesidir. Yüksek lisans eğitiminizi bu sanayi kuruluşlarında yapacağınız çalışmalar ve referansla pekiştirebilecek, çok önemli bir deneyi edinebileceksiniz.

Avusturyada Yüksek lisans sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni hakkınız var.

Avusturya’da master eğitiminizin ardından iki yıl süreyle tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığınız alanda çalışabilecek, hem deneyim elde edip hem de eğitim maliyetinizi geri kazanabileceksiniz. Yapacak olduğunuz bu çalışma dilerseniz size Avrupa Birliğinde farkı kariyer seçeneklerine de kapı açabilir. Avusturyada yüksek lisans yapmak size ve gelecek planlarınıza boyut kazandıracak.

Başvuru ve kabul işlemlerini ELT ile kolaylıkla tamamlayacaksınız.

ELT ile Avusturya’nın en prestijli üniversitelerine yüksek lisans başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilir, dilediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. ELT akademik danışmanları size ve tercihinize en uygun yüksek lisans programlarının tespiti yapmakta, başvuru ve kabul süreçlerinizi bu çalışma kapsamında tamamlamaktadır. ELT ile Avusturya’da master hedefinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Almanca bilmiyorsanız üzülmeyin! Almanca dil hazırlık programına katılabilirsiniz.

Avusturya’da eğitim dili Almanca olduğundan, bölümünüze başlayabilmeniz için ileri derecede Almanca bilmeniz gerekmektedir. Almanca bilgisi yetersiz olan öğrenciler tüm üniversiteler tarafndan akredite edilen kurslarda Almanca hazırlık programına alınırlar. Bu program Avusturya Federal Eğitim Bakanlığı gözetiminde yürütülmekte olup, Viyana’daki tüm üniversiteler için geçerlidir. Almanca hazırlık programına alınan öğrencilerin lisans eğitimine kabul edilecek düzeye gelmeleri 2 dönemde gerçekleşmektedir. Almanca hazırlık ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Avusturyada yüksek lisans şartları

Avusturya üniversitelerinde yüksek lisans yapmak için ALES sınavına girmeniz ve taban puanı geçmelisiniz. Daha sonra tamamlamış olduğunuz lisans programına paralel bir fakülte ve bölümde master eğitimi için Avusturya üniversitelerine başvurabilirsiniz. ALES sınav sonucunuz 1 yıl süreyle geçerlidir ve üniversite kabul işlemlerinizin sonuna kadar ALES derecenizin geçerli kalması gerekmektedir. Bu nedenle Avusturya üniversitelerine kabul başvurunuzu ALES sınavına girer girmez yapmalısınız.

Yüksek lisans başvurusu için gerekli belgeler:

  • Üniversite diploması veya mezuniyet belgesi
  • ALES sonuç belgesi; Master öğrencisi iseniz öğrenci belgesi
  • Eğer yüksek lisans eğitimine başlayıp ders verdiyseniz not dökümü (Transkript)

Lisans eğitiminizi Avusturya üniversitelerinde tamamlamış olmanız durumunda ise ALES yada benzeri herhangi bir sınava girmenize gerek kalmaksızın, master eğitiminize doğrudan devam edebilir, sonrasında dilerseniz doktora eğitimine geçebilirsiniz.

Öğrenci Görüşleri

ELT hizmet kalitesi ve Viyana’da eğitim / yaşam hakkında öğrencilerimiz neler düşünüyor? Videoları İzlemek için resimleri tıklayınız.

Viyanada üniversite Avusturya üniversitelerinde eğitim Viyanada üniversite eğitimi üniversite eğitimi
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank