F+U Academy Dil Okulu

F+U Academy Dil Okulu

F+U Academy of Languages

Neckar’a birkaç metre uzaklıkta bulunan F+U Academy, Almanya’da üniversite şehri olan Heidelberg’in merkezinde yer almaktadır. Eski kent ve Neckar vadisinin muhteşem manzarasının karşısında yer almakta olan okul binası öğrencilere eşsiz doğal güzelliklerin tadını çıkarma fırsatı sunuyor. Almanya’nın en büyük dil okullarından biri olan F+U Academy her yıl 120 ülkeden yaklaşık 11.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.  Uluslararası üne sahip olan okul öğrencilerine diğer diller ve kültürler ile tanışma fırsatı sunuyor.

F+U Kampüsü

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere hem eğtim programları hem de tesisler anlamında geniş olanaklar sunan F+U Academy’de 70 akıllı sınıfı, 50 bilgisayar kapasiteli 3 internet odası, ücretsiz internet kullanımı ve Wifi ile öğrencilerine hizmet veriyor. 70 olan sınıf kapasitesi ihtiyaç duyulması halinde 85 sınıfa kadar genişletilebiliyor. Konaklama hizmetleri konusunda da öğrencilerine müthiş imkanlar sunan F+U Academy’nin 500 yurt odası, daireleri ve oteli bulunmaktadır.

F+U Hakkında

F+U Academy, Almanya’da Almanca öğrenmek konusunda uzmanlaşmış bir dil okuludur. Her yaştan ve her meslekten insana dil eğitimi vermekte olan kurs alanında Dünya liderlerindendir. Aynı zamanda F+U Academy uluslararası bir test merkezidir. Test merkezi olarak kabul edilmesi okulun ne denli kaliteli olduğuna dair bir kanıt niteliği taşımaktadır. F+U Academy, TOEFL, TestDaF gibi en iyi bilinirliği olan sınavlara öğrenci hazırlamasının yanı sıra şu sınavlara da öğrenci göndermektedir; Zertifikat Deutsch, Zertifikat Deutsch für den Beruf, TOEIC ECDL, TestAS, OnDaF, TELC ve LCCI.

Mesleki dil öğrenimini, dünyanın en iyi markalarından olan; SAP, Lufthansa, Heidelberger Druckmaschinen, Siemens, Daimler, NEC, Heipha, Brunel, BASF, HITS, EMBL gibi firmaların personelleri F+U Academy’de gerçekleştirmektedirler. Bu şirketlerin çalışanları yıl boyunca F+U Academy’de eğitimlere katılırlar.

2004 yılında okul bünyesinde kurulan Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu; Yabancı Dil Yazışma Memuru, Avrupa Sekreteri, Çok Dilde Yazışma Görevlisi ve Çevirmen yetiştirmektedir. F+U Academy, devlet kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilen düzeyde dil eğitimi vermektedir.

Staj programları da yürüten F+U Academy’nin, “Eurodyssee” ve “Leonardo da Vinci” adları altında 2 staj programı bulunmaktadır. Bu staj programlarına 40 Avrupa ülkesinden öğrenci katılım sağlayabilmektedir. Program sonucunda öğrencilere eğitimlerini tamamlayabilecekleri bir staj firması ayarlanmaktadır. Dil kursları sırasında F+U Academy öğrencilerine dil turları da düzenlemektedir.

F+U Academy birçok kurum ve kuruluşla ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir. FaDaF, VDP, Eurohodip, DRV, Istuto Italiano per gli Studi Filosofici, Olympiastützpunkt Rhein-Neckar e.V. ve Alman Gençlik Yurdu Birliklerine üyelikleri bulunmaktadır.

F+U Academy’nin Almanca dili üzerinde eğitim almak isteyen öğrencilere sunduğu birçok kurs çeşidi bulunmaktadır.

F+U Almanca Programları

  • Almanca ve İngilizce Yoğun dil kursu
  • Yaz Kursları
  • Akşam Kursları
  • Konuşma Sınıfları
  • Gramer Sınıfları
  • İş Almancası Kursu
  • Öğretmenler için Almanca
  • Sağlık Profesyonelleri için Almanca
  • Sınavlara hazırlık
  • Junior Almanca Kursu (13-17 Yaş)

F+U dil kursunda Almanca eğitim alacak öğrencilerimiz, eğitimleri sırasında müzik sınıflarına ve spor kulüplerine katılım sağlayabilmektedirler.

F+U Academy’de eğitime başlanmadan önce genellikle öğrencilerin hangi seviyede dile hakim olduklarını belirlemek için seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Daha sonra öğrenciler kendi seviyelerine uygun bir eğitim programına yönlendirilmektedirler. Hangi seviyede olursa olsun uygun materyaller ve ders ortamları ile dilde gelişim sağlanmaktadır.