Başvuru ve Kabul Koşulları

Avusturya Üniversitelerinde yüksek lisans yapmak için ALES’e girmeniz ve baraj puanını aşmanız gerekmektedir. Daha sonra tamamlamış olduğunuz lisans programına paralel bir fakülte ve bölümde master eğitimi için Avusturya Üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz. ALES sonucunuz Avusturya’da sadece 1 yıl geçerlidir, dolayısıyla ALES e girer girmez kabul başvurunuzu yapmalısınız. Buna paralel olarak;

Viyana Teknik Üniversitesi, Viyana Ziraat Üniversitesi ve Viyana Ekonomi Üniversitesi başvuru yapılacak alan için Türkiye’den bir master kabulü de talep etmektedir.

Yüksek Lisans Başvurusu İçin Gerekli Belgeler;

  • Lisans diploması
  • Lisans Transkripti
  • ALES belgesi

Geleceğinizi belirleyecek olan bu süreçte her şeyin en iyisine ihtiyacınız olacak.  Binlerce öğrencinin ilk tercihi olan ELT,  kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti veriyor.

Başvuru Dönemleri ve Kabul Süreci

Avusturya’da yüksek lisans eğitimi almak üzere yapacağınız başvuruyu çok iyi planlamalısınız. Başvuru, kabul ve vize işlemleri oldukça uzun ve zorlu bir süreçtir. Üniversite başvuru ve kabul işlemleri, vize prosedürleri ortalama olarak 6-8 ay civarında bir zaman almaktadır. Geç ve beceriksizce yapılan başvurular, çoğu zaman bir hatta iki dönem eğitimine geç başlamanıza; okuldan kabul alabilecek durumdayken negatif bir geri dönüş almanıza bile neden olabilir. Viyana’daki akademik sistem Türkiye’deki üniversitelerden farklı şekillenmiştir. Her bir sömestr başlangıcı ayrı bir akademik yıl başlangıcını ifade eder. Dolayısıyla her iki dönem için de başvuru yapabilirsiniz.

Avusturya’da yüksek lisans başvurunuzu yapmak için ALES sonucunuzu ve üniversitenizden diplomanızı almayı beklemeyin! Online ön kayıt için lütfen acele ediniz! Bu size hem belirli bir süre hem de süreci yönetmeniz konusunda ciddi bir avantaj sağlayacaktır.

Kış Dönemi Başvurusu:

1 Şubattan itibaren hızla başvuruda bulunup üniversiteye bir an önce ön kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ön kaydınız için kimlik bilgileriniz ve geçmiş eğitim bilgileriniz yeterli olmaktadır. Belgeleriniz hazır olduğunda ise hiç beklemeden ELT şubelerine teslim etmelisiniz. Bunun için en geç tarih 27 Ağustostur. Erken ön başvuru yapmanız hem birden fazla dönem kaybetmenizin önüne geçer hem de süreci başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bahar Dönemi Başvuruları:

1 Eylülden itibaren hızla başvuruda bulunup üniversiteye bir an önce ön kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ön kaydınız için kimlik bilgileriniz ve geçmiş eğitim bilgileriniz yeterli olmaktadır.Belgeleriniz hazır olduğunda ise hiç beklemeden ELT şubelerine teslim etmelisiniz. Bunun için en geç tarih 27 Ocaktır. Erken ön başvuru yapmanız hem birden fazla dönem kaybetmenizin önüne geçer hem de süreci başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank