Arena School of English

Arena School of English

Arena School of English

İrlanda’nın Dublin şehrinin merkezinde yer alan Arena School of English yetişkinler için dil eğitimleri sunan bir dil okuludur. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen ve bu eğitimi Dublin gibi popüler ve kalabalık bir şehirde alarak aynı zamanda ülkenin kültürünü de yakından tanımak isteyen öğrenciler için okul mükemmel bir lokasyondadır. Üstün kaliteyi öğrencilerine taahhüt eden okul, eğitimin yanı sıra öğrencilerinin deneyim kazanmalarını da önemsemektedir. Okul binası Saint Stephen Green Park’ın yanında yer almaktadır. Okulun binası oldukça eski bir bina olup tarihi önem arz etmektedir. Aynı zamanda Dublin’in en işlek caddelerinden biri olan Grafton Caddesi okula 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okul dünyanın birçok şehrinden öğrenci ağırlamaktadır. Okulda eğitim veren öğretmenlerin ana dilleri İngilizcedir. ACELS tarafından akredite edilen okul, MEI, ELT Ireland ve Cambridge ESOL Sınav merkezlerinin üyesidir. Müzik ve tiyatro etkinlikleri düzenlenir. Öğrenciler kendi aralarında bisiklet gezileri, futbol müsabakaları ve atletizm çalışmalarına dahil edilirler. Okul, Glendalough, Howth, Malahide Kalesi, Moher Kayalıkları, Belfast, Galway ve Kilkenny’e turlar düzenlemektedir. Aynı zamanda Dublin merkezde sinema geceleri yapılmaktadır. Öğrenciler Dublin’de oldukları süre boyunca şehirdeki bütün fırsatlardan faydalanabilirler.

Okulda eğitimler yalnızca sınıflarla sınırlı kalmaz. Öğrenciler çeşitli aktivitelerle sosyal hayata katılma şansına sahip olurlar.

Arena School of English Kursları

Genel İngilizce Kursları
Alacağınız derslerin zamanlarına göre değişiklik gösteren bu sınıflarda 15, 20 veya 25 saat eğitim alınabilmektedir. Derslere her seviyeden öğrenci kabul edilebilmektedir. Sınıflara katılım sağlanmadan önce seviye tespit sınavı ile öğrencilerin ne seviyede İngilizce bildiği belirlenir. Ara sınavlarla öğrenciler seviye atlayabilmektedir.

Sınavlara Hazırlık Kursları
Arena School of English öğrencileri İngilizce sınavlarına hazırlamaktadırlar.  Okul, IELTS ve Cambridge FCE gibi üstün kalite İngilizce sınavlarına öğrenci hazırlayan ve öğrencilerinin iyi puanlar ile sınavlarda başarılı olmalarını sağlayan bir okuldur. Her öğrencinin kendine uygun metotlar ile sınava hazırlanmaları sağlanır. Sınav sonrasında öğrenciler İrlanda’da lisans veya yüksek lisans başvurusu yapacaklarsa bu konuda da öğrencilere destek sağlanmaktadır. Öğrenciler girecekleri sınavın tarihine göre kurs zamanlarını ayarlayabilirler. Yine aynı zamanda yurtdışında üniversite eğitimi planlayan öğrenciler de bu kurs sonunda alacakları uluslararası dil sertifikasını başvurularında rahatça kullanabileceklerdir.

Mesleki İngilizce Kursları
Haftada 20 saat ders yapılan iş İngilizcesi kurslarında sınıflar, öğrencilerin mesleklerine göre oluşturulur. Bu sayade öğrencilerin mesleklerine uygun kelime dağarcığı edinmeleri sağlanır. Öğrencilere iş hayatında başarılarını arttıracak beceriler de kazandırılmaktadır. Bu kurslara her seviyeden öğrenci katılabilir.

Bireysel İngilizce Dersleri
Okulda yer alan bütün kurslara ek olarak alabileceğiniz kurslardır. Aynı zamanda tekil olarak bireysel İngilizce dersine de katılabilirsiniz. Bu dersler en fazla iki kişi ile gerçekleştiği için hızlı ilerleme kat edilmektedir. Aynı zamanda kişisel eğitim ihtiyaçlarınıza göre eğitimler şekillendirilmektedir.

Arena School of English’de Konaklama
Arena School of English dil eğitimi almak için gelen öğrencilerine aile yanında, yurtta ve apartman dairelerinde konaklama olanağı sağlamaktadır. Aile yanında konaklama seçeneğini tercih ettiğiniz zaman okula 20 dakika mesafede yer alan ailelerin yanlarına yerleştirilirsiniz. Bu evler aynı zamanda tramvay ve otobüs hatlarının üzerinde yer almaktadır. Evlerde tek kişilik veya çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Kahvaltı ve akşam yemekleri konaklama ücretine dahildir. Aynı zamanda çamaşırhane ve ortak kullanım alanlarını da ailenin izni dahilinde kullanabilirsiniz. Apartman dairelerinde konaklayacak olan öğrenciler birkaç öğrenci ile aynı daireyi paylaşırlar. Konaklamalara mutfak, çamaşırhane ve evin diğer alanlarının kullanımı da dahildir. Evlerdeki odalar tek kişiliktir. Yurtlarda kalacaksanız eğer yalnızca mayıs, haziran, temmuz ve ağustos aylarında konaklama yapabilirsiniz. Bu yurtlarda banyo, mutfak ve oturma odası kullanımları ortaktır.