KAPITO Sprachschule

KAPITO Sprachschule

Kapito Sprachschule Dil Okulu

Kapito Dil Okulları Almanya’nın en büyük öğrenci şehirlerinden Münster’dedir. Başlangıçta okulun burada kurulmasının sebebi Münster’de konuşulan Almancanın aksansız olmasıdır. Öğrencilerin okula başladıkları ilk andan sertifika alacakları süreye kadar olan zamanı başarılı bir şekilde değerlendirmeyi öğrenciye taahhüt etmektedirler. Okul aynı anda 200 öğrenciye hizmet verebilmektedir. Eğitimler genellikle 3-6 ay süresince devam etmektedir. Bazı öğrenciler için bu süre bir yıla kadar sürebilmektedir. 20 yıla aşkın bir süredir Almanca üzerine çalışmalar yürüten Kapito, başka diller üzerinde de eğitim verebilmektedir. Almanya’da dil eğitimi almak isteyen ve alacağı eğitimin büyük ve maliyetli şehirlerde olmasını istemeyen öğrenciler için Kapito Sprachschule en iyi seçeneklerdendir.

Kapito Dil Okulu Hakkında

Kapito dil okulu şehir merkezinde yer almaktadır ve ulaşımı oldukça kolaydır. Derslikleri amaca uygun tasarlanmıştır. Öğrenci ve kurumun iletişiminin yüksek tutulmasına özen gösterilir. Öğrencilerimiz daima okul yönetimi ile temas halindedir ve okul yönetimi öğrencinin gelişimini birebir takip etmektedir. Dersler ile ilgili materyaller, ücretsiz bilgisayar sınıfları ve çalışma odaları her daim öğrencilerin kullanımına açık bulunmaktadır. Derslerden sonra okulda daima nöbetçi öğretmenler bulunmaktadır. Böylelikle öğrenci ihtiyaç duyduğu her an bir öğretmene danışma fırsatını yakalar. Kapito Dil Okulları alanında uzman, üniversite mezunu eğitimciler ile çalışır.

Kapito, kalite anlamına gelen bir kelimedir. Bu doğrultuda verilen eğitimin ne denli kaliteli olacağını görmeniz mümkündür. Kapito dil okullarında sınıflar oluşturulurken az sayıda öğrenci ile derse başlanır. Öğrenciler dünyanın farklı ülkelerinden dil öğrenmek için Kapito’ya gelirler. Eğitimde daima pratikten yana olan kurum, modern medya unsurları, ders materyalleri ve eğitim sistemleri ile ön plana çıkmaktadır. Birçok kalite akreditasyonuna sahip olan okul, IALC üyesidir.

Kapito Sprachschule Almanca Dil Kursları

Standart Kurs

Standart Kurs bütün yıl boyunca her pazartesi yeni bir sınıf açılarak yapılmaktadır. Bu kursa katılım yaşı minimum 16 olarak belirlenmiştir. Haftada 20 ders işlenir. Her sınıfta en fazla 11 öğrenci bulunur. Derslerden sonra öğrencilerin etüd yapma fırsatı vardır. Her hafta 3 veya 4 etkinlik düzenlenir. Bu etkinlikler öğrencilere öğrendiklerini uygulama fırsatı sunacak olan şehir gezileridir.

Yoğun Kurs
Haftada 24 ders olarak uygulanmaktadır. 16 yaşından büyüklerin katılabileceği maksimum 11 kişilik sınıflar ile ders yapılmaktadır. Standart kursa ek olarak bu kursta öğleden sonraları dinleme, konuşma, gramer ve sınav hazırlığı seçenekleri bulunmaktadır. bu sınıf için de hafta da 3 veya 4 gezi yapılmaktadır.

Üniversiteye Hazırlık Kursu
Bu kursta öğrenciler TestDaF ve DSH sınavlarına hazırlanırlar. 2 aşamalı bir kurstur. Yeni başlayanlar için Temel düzey ve B2 yeterliliğine sahip öğrenciler için İleri Düzey. Bu kurslarda sınıfta maksimum 12 öğrenci bulunur. Dil bilgisi, gündelik iletişim becerileri ve gramer eğitimlerinin yanı sıra öğrencilere bu kurslarda yazılı metinler üzerinde çalışmalar yaptırılmaktadır. Toplamda 36 hafta sürecek olan bu kursta haftada 24 ders yapılmaktadır. Dileyenler öğleden sonraları ekstra çalışmalar yapılan etütlere katılabilirler.

Yaz Kursu
Temmuz ve Ağustos aylarında yapılan bu kurs haftada 20 ders olacak şekilde düzenlenmektedir. Öğrenci yaşı minimum 16 olmalıdır. Haftada 5 kültürel etkinlik bu kursun içerisinde öğrencilere sunulmaktadır.

Uzmanlığa Yönelik Kurslar
Yıl boyunca süren ve her pazartesi yeni bir sınıfın açıldığı bu kurslarda öğrencilere İş Almancası, Tıp, Turizm ve ETC ile ilgili eğitimler sağlanmaktadır. Haftada 30 ders olarak sürdürülen bu kurslarda öğrenciler öğleden sonraları grup çalışmalarına eşlik etmek zorundadırlar.

Bireysel Kurs
En kısa sürede en başarılı eğitimi hedefleyen bu kursta öğrenciler öğretmenleri ile birebir çalışmaktadırlar. Bir hafta süren bu çalışmalarda toplamda 30 ders yapılır. Dileyen iki kişilik gruplar halinde de bu çalışmaya katılabileceklerdir. İş Almancası, Tıp Almancası ve Turizm eğitimleri için uygun seçenektir.