Carl Duisberg Centren (CDC)

Carl Duisberg Centren (CDC)

Carl Duisberg Centren (CDC) Dil Okulu

Carl Duisberg, merkezi Köln’de bulunan ve Almanya’da; Berlin, Hannover, Münih, Saarbrücken, Konstanz Gölü ve Ren Main bölgelerinde de şubeleri olan bir dil okuludur. Uluslararası dil eğitimi yeterliliğine sahip olan kuruluşun ismi 1920’lerde Alman sanayisine büyük katkıları bulunan Carl Duisberg’in adına ithaf edilmiştir. Aynı zamanda kuruluş Carl Duisberg Centren gemeinnützige GmbH himayesinde yer almaktadır. Okul esasında Carl Duisberg vakfına aittir.

Carl Dusiberg Dil Okulu Merkezleri

Almanya’da dil eğitimi almak ve Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler için farklı şehir seçenekleri bulunan okul, size

Berlin‘de yer alan kurs merkezi şehrin Mitte ilçesinde bulunur. Öğrenciler kurs merkezinden yaya olarak şehrin birçok noktasına ulaşabilirler. Merkezde 9 sınıf, bir medya merkezi, bilgisayar kullanım odaları ve kantinler yer almaktadır.

Köln‘de yer alan merkez, katedrale ve eski şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Ulaşım hatlarının üzerinde yer alır ve metro- tramvay kullanarak havaalanına ulaşmak oldukça kolaydır. Rahat derslikler ve medya merkezlerinin bulunduğu binada öğrenciler kahvaltı ve öğle yemeği yiyebilecekleri bir kafeteryaya da sahiplerdir.

Münih‘deki kurs merkezi şehrin batısına konuşlanmıştır. Ulaşımı oldukça kolaydır. İngiliz bahçelerine ve Scwabing’e yürüme mesafesindedir. Münih’deki kurs aynı zamanda kendine ait bir öğrenci misafirhanesine de sahiptir. On adet sınıf, bir medya merkezi ve parti salonu vardır. Carl Duisberg’in en iyi kurs merkezlerinden biridir.

Rodolfzell am Bodensee kurs merkezi şehir bahçesinde yer alır. 1903 yılında inşa edilmiştir. Öğrenci kitlesini bütün dünya ülkelerinden gelen öğrenciler oluşturur. Kursiyerler genellikle okula ait yurtta kalmaktadırlar. Bunun yanı sıra bölgede ailelerin yanına yerleşen ve müstakil evlerde kalan öğrenciler de vardır.

Carl Duisberg Dil Kursları

Yoğun Almanca Kursu
Kısa ve uzun süreli olarak ikiye ayrılır. Grup kursları haftada 24 ders, Lernstudio ise haftada 6 ders yapmaktadır. Bu kursa katılacak olan öğrencilerin en az 16 yaşında olmaları gerekmektedir. Lernstudio öğrencilere çalıştaylar, etütler ve projelerde çalışarak öğrenmeyi sağlayan bir eğitim sistemidir.

Bireysel Kurslar
Mesleklerinde kullanılan dile hakim olmak isteyen ve kariyerlerine katkıda bulunmak isteyen meslek sahiplerine verilen bu kurslarda haftada en az 10 ders yapılmaktadır. Her sınıf pazartesi günleri başlamaktadır. Ders programı öğrencinin istediği doğrultusunda hazırlanmaktadır. Ve ihtiyaçlara bağlı olarak materyaller gerektirmektedir.

Hızlandırılmış Almanca Eğitimi
Grup dersleri ve özel derslerin avantajlarını tek potada buluşturur. Haftada 24 saat ders işlenir. Bunun yanı sıra 5 veya 10 ders bireysel eğitim alınır. En az bir hafta süresinde katılım sağlanabilecektir.

Sınava Hazırlık
Yoğun Almanca kursu Carl Duisberg merkezlerinde öğrencileri sınavlara hazırlayan en iyi kurs seçeneğidir. Sınavlara hazırlık kurslarında öğrencilere test tekniği öğretilmektedir. Geçmiş sınavlardan örnekler ile ilerleyen dersler öğrencinin hatalarına yönelmekte ve onları düzeltmeyi hedeflemektedir. Test çalışmaları paket halinde öğrencilere sunulur. 5 hafta veya haftada 1 olacak şekilde rezarvasyon alınır. Almanca konusunda ileri seviyede olan öğrencilere bilgilerini tazeleme fırsatı sunan okul TestDaF ve Münih üniversitelerine hazırlık için 4 haftalık kurslar düzenlemektedir. Sınava hazırlık kurslarında haftalık çalışma saati 20 saattir.

Carl Duisberg Dil Okulu, uluslararası standartlarda dil eğitimi vermektedir. A1 ile C2 arasındaki dil seviyelerinde ders alınması mümkündür. Öğrenciler kursa başlamadan önce seviye belirleme testine katılırlar. Her dersin 45 dakika sürdüğü merkezde öğretim programları oldukça sistematik ve güncele uygun olarak tasarlanmışlardır. Yoğun kurs, Carl Duisberg merkezinde eğitime başlangıç seviyesidir.

Carl Duisberg merkezlerinde eğitime gelecek olan öğrenciler konaklama konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyeceklerdir. Ailelerin yanına yerleşebilir, yurtlarda ve okula bağlı misafirhanelerde kalabilirler. Dört kurs merkezinde de bu seçenekler mevcuttur. Odalar kurs başlamadan bir gün önce öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.